فرمول یک ایران – طبق گفته توتو ولف مدیر اجرایی تیم مرسدس، قرارگیری والتری بوتاس در کنار لوئیس همیلتون  باعث شده تیم در نحوه رقابت بین رانندگان خود تغییر نگرش داشته باشد.

تیم مرسدس دوران دشواری را در خصوص مدیریت بین لوئیس همیلتون و نیکو روزبرگ قهرمان سال ۲۰۱۶ سپری کرد و رقابت آنها برای قهرمانی به طور فزاینده‌ای درگیر مسائل حاشیه‌ای و شخصی شد. اختلافات متعددی میان همیلتون و روزبرگ از قبیل استفاده از حالت‌های موتور، استراتژی تیم، برخوردها در پیست، چیدمان پرسنل گاراژ‌ها و چگونگی مدیریت رقابت توسط تیم خارج از پیست شکل گرفت اما تیم همیشه معتقد بود که منافع مثبت آنها، یکدیگر را به سوی جلو سوق خواهد داد.

لوئیس همیلتون، نیکو روزبرگ و توتو ولف

لوئیس همیلتون، نیکو روزبرگ و توتو ولف

راننده بریتانیایی در سال ۲۰۱۷ هماهنگی خود را در تیم بهبود بخشید که این امر سهم عمده‌ای در کسب چهارمین قهرمانی او داشت. توتو ولف هم بر این باور ست که رابطه سالم‌تر میان لوئیس و والتری کمک زیادی به مرسدس برای غلبه بر فراری در کسب هر دو عنوان قهرمانی تیمی و انفرادی کرد.

توتو ولف اضافه کرد:

نیکو روزبرگ با کناره گیری‌اش ما را در عملی انجام شده قرار داد. هرگز حتی صحبتی هم در این خصوص وجود نداشت و این برای ما بسیار دشوار بود که فرد مناسبی را برای جایگزینی او پیدا کنیم. اما تیم تصمیم گرفت به این موضوع زمان بدهد و در نهایت در انتخابی درست، ما والتری را به تیم آوردیم.

او همچنین درباره ارتباط میان رانندگان گفت:

من در گذشته اعتقاد داشتم که رقابت شدید میان دو راننده برای تیم مفید خواهد بود چون آنها باعث ایجاد انگیزه و روحیه مضاعف در یکدیگر می‌شوند.

درسی که من گرفتم،که شاید کاملاً هم درست نباشد این است که شما هم زمان به دو راننده نیاز دارید که در بالاترین سطح و پشت فرمان رقابت کنند، اما این رقابت نباید به بحث و جدل خارج از پیست کشیده شود.

ذهنیت و ارتباط بهتر میان زوج جدید تیم به قوی ‌تر شدن، شکل گیری محیطی باز و دوستانه و اساساً به سریع‌تر شدن ما در کنار ماشین‌های خوبی که در اختیار داریم کمک کرد چون هر دو آنها به خوبی با یکدیگر کار می‌کنند.

لوئیس همیلتون و والتری بوتاس

لوئیس همیلتون و والتری بوتاس

ولف در ادامه بیان کرد:

پویایی و انگیزه بالا میان بوتاس و همیلتون باعث شد ما ماشین‌هایی بهتر و کارآمد‌تر را تولید کنیم و بتوانیم هر دو عنوان قهرمانی تیمی و انفرادی فصل را کسب کنیم و بنابراین برای موقعیتی که در آن قرار داریم حتی یک لحظه هم پشیمان نیستم.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

یک دیدگاه

دیدگاه خود را بیان کنید