فرمول یک ایران – قهرمان سال 1992 فرمول یک، نایجل منسل بیان کرد که تیم ویلیامز با وجود ترکیب جوان و بی تجربه برای فصل جدید رقابت های فرمول یک، با مشکلی روبرو نخواهد شد.

سرگی سیروتکین و لنس استرول با مجموع 41 سال سن، جوان ترین ترکیب رانندگان در فصل 2018 رقابت های فرمول یک را دارا هستند و کیمی رایکونن به تنهایی سه سال از مجموع سن آنان کوچک تر می باشد.

همچنین ویلیامز طی قراردادی دیگر رابرت کوبیتسا را به عنوان راننده رزرو و توسعه به خدمت گرفت تا از تجربه های او در توسعه ی اتومبیل در طول فصل استفاده کند.

با این وجود منسل بیان کرد که اگر چه داشتن ترکیبی از رانندگان بی تجربه در سال های اخیر چالش برانگیز و مشکل ساز بوده است اما امروزه رانندگی با اتومبیل های مدرن فرمول یک راحت تر بوده و این موضوع مشکل بزرگی محسوب نمی شود.

نایجل منسل گفت:

اگر در گذشته و بدون وجود کمک های رایانه ای چنین ترکیبی در تیمی وجود داشت، من واقعا بابت تیم و رانندگان احساس نگرانی می کردم. اکنون با وجود مهندسان مختلف در تیم و همچنین اطلاعاتی که تیم از اتومبیل به دست می آورد این موضوع اهمیت خاصی ندارد.

من امیدوارم همواره پیشرفت کنند و همچنین اتومبیل آن ها به اندازه کافی خوب باشد چرا که پیست هایی وجود دارد که آن ها می توانند در آن بدرخشند.

سرگی سیروتکین و لنس استرول - راننده های ویلیامز 2018

سرگی سیروتکین و لنس استرول – راننده های ویلیامز 2018

با این که رابرت کوبیتسا به عنوان راننده توسعه استخدام شده و در حقیقت کار او بیشتر با شبیه ساز و رانندگی با اتومبیل در چند تمرین اول (FP1) می باشد، اما نایجل منسل معتقد است که نقش او در تیم بیشتر بوده و سیروتکین و استرول می توانند از تجربه های او به خوبی استفاده کنند.

منسل در این باره گفت:

این بستگی به تجربه ای دارد که یک راننده از برد ها و رقابت در سطوح بالا به دست می آورد. رقابت در سطح بالا یک چیز است و برنده شدن در آن سطح، چیز دیگری است. من داشتن هم تیمی ای با قهرمانی جهان و همچنین همکاری نزدیک با آن را جالب می دانم چرا که شما میل و عطش بسیار بالایی برای یادگیری از او دارید.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

6 دیدگاه

 1. TRANS AM

  6

  1

  نایجل منسل راننده خوبی بود، اون تونست در سالهایی که آلن پرست و سنا در فرمول یک فرمانروایی میکردن عنوان قهرمانی رو به خودش اختصاص بده. در طول دوران کاریش از اون تیپ راننده های اصطلاحاً با مرام بود، از اون تیپهایی که امروزه خیلی سخت میشه پیدا کرد.

 2. SP7779

  5

  0

  کیمی37سال داره
  تصحیح کنین ک 4سال کمتر از مجموع.
  وقتی ویلیامز برگشت رتبه هشتم(فصل2006 ب دلیل ناپایداری موتور)ولی این بار بخاطر ناتوانی راننده هاش اونوقت میفهمن همه چی پول نیست و باید مستعد ها بیان پشت فرمون

دیدگاه خود را بیان کنید