فرمول یک ایران – لوئیس همیلتون هیجان و خوشحالی اش را بعد از اینکه توانست پنجمین پیروزی اش در مونترال را دشت کند ابراز کرد، این موفقیت در حالی به دست آمد که همیلتون در ابتدای مسابقه استارت خوبی نداشت.

همیلتون در جایگاه نخست استارت زد ولی سباستین فتل او را غافلگیر کرد و از او رد شد، همیلتون نیز با روزبرگ چرخ به چرخ شد و روزبرگ از مسیر خارج شد.

در ادامه همیلتون توانست اشتباهش در ابتدای مسابقه را به کمک استراتژی خوبش جبران کند و تنها یک پیت استاپ انجام داد و از لاستیک های التراسافت و سافت استفاده کرد، اینگونه از فتلی که دو پیت استاپ انجام داده بود پیشی گرفت.

همیلتون پس از مسابقه بیان کرد:

[دور اولم] افتضاح بود.

بازم استارت بدی داشتم، نمی دونم چرا. شاید دلیلش داغ کردن کلاچ باشه.

نیکو و سباستین شروع خوبی داشتند، لاستیک ها سرد بودند و من فرمان پذیری کمی داشتم. خوشحالم که من و نیکو صدمه ای به ماشین های خود نزدیم. در ادامه نیز هدفم رسیدن به فتل بود.

ماشین فوق العاده بود. همه چیزش درست به نظر می رسید، باید از مکانیک هایم ممنون باشم.

حالا لوئیس همیلتون تنها 9 امتیاز از هم تیمی خود در رده بندی کلی عقب است، همیلتون این شانس را دارد که در باکو از روزبرگ پیشی بگیرد. همیلتون در ادامه بیان کرد:

من در هر مسابقه فقط بر روی همان مسابقه تمرکز می کنم.

هنوز ماشین کار دارد، می تواند بهتر از این هم بشود، راه طولانی ای در پیش داریم. فراری سریع تر و سریع تر می شود، پس ما سر خود را پایین می اندازیم و به تلاش بیشتر ادامه می دهیم.

اگر نوشته‌ای که خواندید مفید بود، آن را با دوستانتان به اشتراک بگذارید:

۵ دیدگاه

* دوستان و همراهان گرامی فرمول یک ایران ، لطفا از هر گونه توهین به رانندگان و کاربران بپرهیزید در غیر اینصورت آی پی شما مسدود خواهد شد و اجازه دسترسی به سایت را نخواهد داشت
 1. cfz

  0

  0

  ان شالله باکو هم مال خودته پسر. فقط روی استارت هات کار کن

  پاسخ دادن
 2. Mohammad

  0

  0

  قصد توجیه یا توهین ندارم اما کسی نیس بهش بگه آقای هملتون از اینکه هم تیمی خودت رو توی هر مسابقه بزنی عذاب وجدان نداری؟ ? اون از اسپانیا . این هم از کانادا. اخه چرا اینقدر یه نفر باید ..ً….. باشه!!؟ ???
  توی فرمولا وان کسب هر رده یعنی یه کار بزرگ .، اون هم تیمی زبون بستت چقدر باید جور تو رو بکشه آخه . ?
  آخه همه زحمتات اول فصل اون بنده خدا رپ از بین بردی به تو هم میگن هم تیمی!!!؟???

  پاسخ دادن
  • هومن

   0

   0

   راننده های کمال گرا همیشه به فکر جلو اند نه مثل روزبرگ که اصلا از این روحیه ها نداره فرمول یک جای من بمیرم تو بمیری نیست جای خشنیه

   پاسخ دادن
 3. سلمان

  0

  0

  خوشم میاد داورای فیا که مسابقه رو از نزدیک میبینن هیچگونه جریمه یا پنالتی به همیلتون ندادند ، بعد یه عده میان نظر کارشناسانه میدن که کارت اشتباه بود و عذاب وجدان نداری و … !!!!
  ما ایرانیا تو همه مسائل میخوایم نظر کارشناسی بدیم دلیلشم نمیدونم واقعا !

  پاسخ دادن

Leave a Reply

ایمیل شما در نظرات نمایش داده نمی شود