فرمول یک ایرانزک براون مدیر اجرایی تیم مک‌لارن بار دیگر گزارشات مبنی بر تهدید فرناندو آلونسو به ترک تیم در صورت عدم قطع همکاری با هوندا را تکذیب کرد.

آلونسو بسیار واضح شکایت و نارضایتی خودش رو در ارتباط با کمپانی ژاپنی سازنده موتور‌های مک‌لارن ابراز کرده است. فقدان قدرت و اطمینان به موتور باعث شد قهرمان دو دوره فرمول یک،‌ مسابقات را بارها و بارها با مشکل سپری یا ترک کند.

 

فرناندو آلونسو

اگر چه هوندا به دنبال رفع مشکلاتش در پایان ۲۰۱۷ بود ولی مک‌لارن همکاری خود را با این کمپانی ژاپنی بعد از گذشت ۳ سال متوقف کرد. مک‌لارن فصل جدید با موتور‌های رنو وارد رقابت‌ها می‌شود و هوندا جایگزین فراری برای تامین موتور‌های تیم تورو روسو خواهد شد.

زک براون اصرار بر این داشت که آلونسو هیچ پیش شرطی برای قبول تمدید قرارداد خود با این عنوان که در بخش موتور تغییراتی صورت گیرد نداشته و برای یک سال دیگر هم کنار استافل وندورن در تیم خواهد ماند.

زک براون و فرناندو آلونسو

زک براون و فرناندو آلونسو

زک براون در ادامه گفت:

فرناندو سابقه درخشانی با رنو داشته است. او فقط از ما خواست که دوباره به فضای رقابتی بازگردیم. من فکر می‌کنم او باز هم به ماندن در تیم ادامه می‌داد اگر ما حس می‌کردیم می‌توانیم با هوندا در فضایی رقابتی شرکت کنیم.

براون به این موضوع هم اشاره کرد که تیم هیچ ضمانتی در خصوص این که شرایط در سال بعد چگونه خواهد بود به راننده خود نداده است. او همچنین گفت:

ما به آلونسو هیچ قولی به جز این که می‌خواهیم به سمت جلو حرکت کنیم نداده‌ایم. او می‌داند که ما توانایی این کار را داریم.

مدیر اجرایی مک‌لارن به توضیح این که چرا حفظ کردن آلونسو برای فصل بعد هم بسیار مهم است گفت:

او واقعا از بودن در تیم لذت می‌برد. او به همه انگیزه و هیجان می‌دهد. زمانی که او وارد گاراژ می‌شود، همه برای پیشرفت و بهتر شدن تلاش می‌کنند. او می‌خواهد که به جلو گام بردارد و ما منافع یکسانی داریم.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

2 دیدگاه

دیدگاه خود را بیان کنید