فرمول یک ایران – بعد از استارت بد لوئیس همیلتون در مسابقه ی گرندپری کانادا، نیکو روزبرگ به طرز ناامیدکننده ای موفق نشد حتی سکو کسب کند.

در پیچ اول مسابقه روزبرگ تلاش کرد تا هم تیمی خود لوئیس همیلتون را پشت سر بگذارد اما سباستین فتل با فراری بود که هر دو را پشت سر گذاشت تا رهبر مسابقه شود.

به هر حال بعد از برخورد روزبرگ و همیلتون ، روزبرگ از پیست خارج شد و زمانی که به پیست بازگشت تنها جزو ده راننده ی برتر بود.

از این به بعد یک جنگ سخت برای روزبرگ آغاز شد او حتی در دور آخر در حالی که تلاش می کرد که مکس ورشتپن را پشت سر بگذارد ترمز های عقب خود را از دست داد و اسپین کرد در نهایت او مقابل رقیب خود کیمی رایکونن در جایگاه پنجم ایستاد.

سباستین استارت خوبی داشت برای من نیز خوب بود اما استارت لوئیس واقعا بد بود.

در بارسلونا من تلاش کردم تا از بیرون لوئیس را رد کنم و واقعا جواب داد و امروز هم تلاش داشتم همون کار رو تکرار کنم اما موفق نشدم.

ما با هم برخورد داشتیم و نقشه م جواب نداد و تو اون لحظه خیلی عصبانی بودم اما مسابقه همینه و شغل من اینه که مطمئن شم بعد از مبارزه جلوتر قراردارم.

مطمئنا بهای زیادی را برای اشتباهم پرداختم و رده های زیادی را از دست دادم و ازون موقع به بعد نبرد سختی رو برای برگشتن داشتم و ما واقعا سوخت کمی داشتیم و بخاطر همین به مکس حمله نکردم و به هر حال او کار خوبی رو در پایان داشت.

من عقب افتادم، تلاش کردم تا برگردم دوباره عقب افتادم تلاش کردم برگردم و دوباره عقب افتادم و مسابقه ی ناامید کننده ای بود.

همیلتون حالا تنها 9 امتیاز از نیکو روزبرگ در جدول رانندگان کم دارد.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

6 دیدگاه

  • Mohammad

   0

   0

   عملکرد فتل خیلی خیلی بهتر از لوییس هملتون بود اما فتل نه تیم فراری بود که با اشتباه در تعیین زمان تعویض لاستیک ، باعث شد فتل عقب بیفته.?

   • هومن

    0

    0

    باشه اقا استراتژی فراری غلط بود ولی اینو باید به من توضیح بدید چرا این اقا با اینکه ۱۳ دور تایرش نو تر بود نمیگم چرا ازش سبقت نگرفت ولی بگید به من که چرا بهش نتونست نزدیک بشه اونوقت خودتون میفهمید که کی بهترینه!!

 1. Mortrza

  0

  0

  اقا برید صحنه استارت رو دوباره ببینید
  اصن نیت همیلتون این بود بره جلو روزبرگ نذاره رد شه بنظرم
  جلو فتل رو خالی کرد سرعتش هم که کم بود جا موند و سر پیچ هم که دوباره خوردن به هم
  فقط مسابقه روسیه بوده که دو راننده مرسدس خوب بودن که اونم فتل نبوده امیدوارم این روندشون قط شه و دوتاشون مسابقه های بهتری رو داشته باشن مخصوصا همیلتون که واقعا استارتای بدی میزنه و هم خودش عقب میمونه و هم روزبرگ رو عقب میندازه

  • هومن

   0

   0

   در مورد استارت همیلتون صد در صد با همتون موافقم ولی ببینید هیچ راننده ای دوس نداره کسی ازش سبقت بگیره و در مورد برخورد باید بگم که لوییزبعد از از دست دادن جایگاهش دیگه برای پوزیشنش دفاع کرد و کاملا منطقی بود خود روزبرگ گفته خودم اشتباه کردم دیگه این قضیه به نظر من جای بحث دیگه نداره

  • حسام

   0

   0

   منم با شما موافقم. بجای اینکه جلو فتل رو بگیره جلو نیکو رو گرفت. چون احتمال می داد که بتونه دوباره فتل رو بگیره که تونست. اما اگر نیکو رد می شد، احتمالا دیگه نمی تونست بهش برسه.

دیدگاه خود را بیان کنید