فرمول یک ایران – ماری ایزولا مدیر مسابقه ای پیرلی معتقد است با توجه به هزینه ها و تنوع لاستیک های موجود شانسی برای بازگشت به دوران رقابت شرکت های تولید کننده لاستیک وجود ندارد.

در بین سال های 2001 تا 2006 شاهد رقابت دو شرکت بریجستون و میشلن در فرمول یک بودیم و این تنها تجربه فرمول یک در رقابت بین دو شرکت تامین کننده لاستیک بوده است. بعد از خروج میشلن در سال 2006 بریجستون تنها تامین کننده لاستیک فرمول یک بود و در سال 2011 جای خود را به پیرلی داد. قرارداد پیرلی با فرمول یک تا سال 2019 است و ایزولا هیچ احتمالی به بازگشت فرمول یک به دوران جنگ لاستیک ها نمی دهد. او در مصاحبه با اتواسپرت گفت:

این وضعیت کاملا متفاوت است. در حال حاضر لاستیک های کاملا مساوی در اختیار تیم ها قرار می گیرد و تیم ها از نظر لاستیک در یک سطح قرار دارند.

اگر رقابت لاستیک را آزاد کنید هزینه ها بسیار بالا خواهد رفت چون شما نیاز به تست های فراوانی دارید. این موضوع باعث خواهد شد تا تیم های برتر لاستیک های بهتری نسبت به تیم های میانه جدول و ضعیف داشته باشند چون شما هیچ تعهدی برای ارائه لاستیک مشابهی ندارید و این موضوع باعت می شود تا شکاف بین تیم های برتر و میانه جدول افزایش یابد.

لاستیک های معرفی شده توسط پیرلی برای فصل 2018

لاستیک های معرفی شده توسط پیرلی برای فصل 2018

ایزولا همچنین معتقد است با توجه با لاستیک های هایپر سافت که قرار است در این فصل استفاده شود شاهد ثبت رکورد ها و زمان های به مراتب سریع تری نسبت به قبل خواهیم بود:

ما در بعضی مسابقات مانند موناکو برای اولین بار از لاستیک هایپر سافت استفاده خواهیم کرد. با توجه به زمان ها و پیشرفت خودرو ها می توان پیش بینی کرد زمانی حدود یک ثانیه سریع تر را در فصل بعد ببینیم.

البته با توجه به اینکه ما از ترکیب نرم تری استفاده خواهیم کرد ممکن است زمان هایی با 1.5 ثانیه سریع تر را شاهد باشیم که این خود یک گام بسیار بزرگ است.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

دیدگاه خود را بیان کنید