فرمول یک ایرانسباستین فتل راننده‌ی آلمانی تیم فراری از اینکه توانسته‌ است سرعت تیمش را در گرندپری کانادا به همگان نشان بدهد بسیار خوشحال است و مشکل پیروز نشدن در مسابقه را سرعت همیلتون می داند.

فتل که باید مسابقه را از رده‌ی سوم آغاز می‌کرد با استارت خوب خودش در اوایل مسابقه توانست راننده‌های مرسدس را پشت‌ سر بگذارد.

در ادامه فتل دو بار پیت‌استاپ انجام داد و در پایان نتوانست همیلتونی که یک پیت‌استاپ انجام داده بود را مغلوب بکند، اما فتل نظرات واقع‌بینانه ی خودش راجع به آپدیت اخیر تیم فراری را بیان کرد.

او در مصاحبه اش پس از مسابقه گفت:

لوئیس خیلی سریع بود، مشکل این بود.

استارت خوبی داشتم، دور اولم خیلی خوب پیش نرفت و در پیچ آخر کنترل ماشینم را از دست دادم و خارج شدم. امروز باد زیاد می آمد و فکر می‌کنم که با بادهای پشت سرم کمی مشکل داشتم.

ما سریع استراتژی خودمان را تغییر دادیم و آن را اجرایی کردیم و در واقع قصد داشتیم تا به مسابقه برگردیم. لوئیس فرصت کامل داشت تا شرایط لاستیک‌های خودش را بسنجد، بیش از حدی که انتظار می‌رفت دوام آوردند.

نزدیک شدن به لوئیس با لاستیک‌ های تازه کمی سخت بود و مهارت زیادی می‌طلبید.

ولی در کل هفته ی خوبی داشتیم. در چند مسابقه ی اخیر با مشکلات زیادی رو به رو شده ایم. حالا که می بینیم شرایط ماشین اینگونه است و سرعتش را به همه نشان می دهد خوشحال می شویم، مسابقه ی جالبی بود.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

9 دیدگاه

   • هومن

    0

    0

    بله اگه ۲۰۱۳ هم ماشین فتل دست لوییزبود لوییز همه رو تار و مار میکرد چیز بدیهیه کسی که بهترین ماشین دستشه اون سال قهرمان میشه

   • Mary

    0

    0

    بسیار موافقم….بااین وضع ماشین های مرسدس دیگه فقط مهارت راننده ها ملاک نیست بلکه مهتر از اون ماشینه…فتل تیم و ماشین خوبی نداره وگرنه از لحاظ مهارت خیلی برتر از بقیه هستش مخصوصا همیلتون.‌‌اون کسیه که مایکل شوماخر بزرگ بهش میگفت ”استعداد“

 1. هومن

  0

  0

  ادمین جان من زیاد ازنظر فنی چیزی نمیدونم ولی یه سری مطالب در مورد تقلب های ردبول تو سالهای قهرمانی فتل شنیدم مثل دیفیوزرهای دمنده تو سال ۲۰۱۲ اگه میشه لطف کنید مثل قضیه مکلارن ۲۰۰۷ مفصل توضیح بدید فک نکنم بیخودی بهش بگن ساندیس سازی!!

 2. حسام

  0

  0

  سلام. یه تکنیک بود می گفتن که تیم ویلیامز (اگر اشتباه نکنم) چند سال پیش واسه استارت استفاده می کردن که باعث می شد خیلی جلو بیافتند. و غیر قانونی بوده. اگر اطلاعاتی دارید ممنون میشم بدید.

دیدگاه خود را بیان کنید