فرمول یک ایرانفرناندو آلونسو کاملا آماده است تا یک بار دیگر ایندیاناپولیس 500 را تجربه کند اما می گوید که تمرکز و اولویت اصلی اش کسب سومین قهرمانی جهان است.

فصل گذشته، در سال آخر همکاری شوم با هوندا، راننده مک لارن برای فرار از فرمول یک در مسابقه ایندی 500 شرکت کرد.

با این حال، این ماجرا بار دیگر با خرابی موتور همراه شد و آلونسو مسابقه ایندی 500 را با خرابی موتور هوندا به پایان رساند تا بدشانسی های این راننده در سری مسابقات دیگر نیز ادامه پیدا کند.

در سال جاری راننده ی اسپانیایی امیدوار است که همکاری مک لارن و رنو باعث پیشرفت او و قرارگیری در رده های بالای جدول شود.

در حال حاضر نیز آلونسو از ورزش فاصله نگرفته و قبل از شروع فصل جدید فرمول یک، در مسابقه دیتونا 500 شرکت کرده است.

فرناندو آلونسو - دیتونا 500

فرناندو آلونسو – دیتونا 500آلونسو

آلونسو گفت:

تمرکز و اولویت اصلی من فرمول یک و کسب سومین قهرمانی جهان خواهد بود.

من فکر می کنم که امسال ما این فرصت را داریم که نشان دهیم که چقدر مک لارن با پاوریونیت رنو خوب است و می توانیم به رده های بالا برگردیم. این تمرکز اصلی من است.

شرکت در بعضی مسابقات مرتبط در طول فصل، اختلالی در فرمول یک ایجاد نخواهد کرد. انجام این مسابقه (دیتونا) اولین قدم برای دانستن چگونگی و شرکت در مسابقات استقامت است و اینکه من چقدر این مسابقات را دوست دارم.

پس از 24 ساعت در دیتونا من درک بهتری از این مسابقات خواهم داشت. لمانز 24ساعته و کسب تاج سه گانه موتوراسپورت (سه مسابقه ی ۲۴ ساعته ی لمانز، گرندپری موناکو و مسابقه ایندیاناپولیس ۵۰۰)  نیز یک هدف دیگر خواهد بود، بنابراین اگر من بتوانم امسال برای لمانز 24 ساعته آماده شوم، دیگر در ایندی 500 شرکت نخواهم کرد، این عالی خواهد بود.

امیدوارم در سال بعد، ایندی 500 در برنامه ام جای داشته باشد.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

7 دیدگاه

  • max verstapen

   9

   2

   خیلی خوشحالم که برعکس قهرمانای فعلیه فرمول یک که دنبال شو و مدلباس هستن یکی مثل آلونسو پیدامیشن که جسارتوعطش مسابقه دادنشون کم ازجوونترهایی مثل ورشتپن و اوکون نمیاره . واقعا آلونسو بین نظیره. همیلتون رو که نگاه میکنم یاد جیمزهانت میوفتم!!!!

   • SP7779

    2

    2

    قهرمان های فعلی ک دنبال مدلباس و شو هستن؟!!!
    بغیر از همیلتون کی هست؟!
    سب ک اکانت رسمی توی هیچ شبکه ای نداره
    نیکو هم ک اصلا از این کارها نمیکرد موقع فعالیت
    کیمی هم که!!!
    واقعا منظورت کی بود؟!

   • ...m6...

    0

    3

    دوست عزیزم میشه اینقدر با کنایه حرف نزنی الان مثلا پسر سریع تو شوی لباسه و مدله چیش به ما ربط داره ?اصلا این خبر درباره ی فرناندو آلونسوی برای چی درباره ی همیلتون اینطوری حرف میزنی؟؟؟خواهشا فقط در رابطه با موضوع خبر دیدگاه بزارید ?

 1. mazroid7

  12

  2

  ما هم امیدواریم ولی با تغییر موتور شاسی و آیرودینامیک باید از اول طراحی شن ولی ردبول با شاسی فبلی خودش رو ارتقا میده پس اول فصل یکم سخته در ادامه بهتر میشید
  حالا خوب بود آلونسو اینو گفته اگه فتل میگفت اولویت من قهرمانی‌های دوباره اون یارو میومد میگفت که فراری بدرد نخوره ماشینش الکی موتور نداره.
  متاسفانه یه سری میخوان با ضعیف نشون دادن تیم راننده محبوبشان رو برتر نشون بدند

 2. RedSeason

  6

  0

  واسه قهرمانی جهان فعلا فقط باید موتور مرسدس با اون پایداری عجیب و غریب عقب ماشینت باشه… بشدت عاشق فراریم ولی حقیقت و نمیشه کتمان کرد!! موتور فراری و رنو انگشت کوچیکه موتور مرسدسم نیستن فعلا…

دیدگاه خود را بیان کنید