مجله خودرو ایران – الخاندرو دی توماسو (Alejandro de Tomaso) راننده فرمول یک و بنیانگذار آرژانتینی کمپانی خودروسازی دی توماسو، در دوران رانندگی خود توانست رابطه نزدیکی با فورد پیدا کند. علاقه قبلی او به خودروهای آمریکایی سبب شد تا او به ترکیب مورد علاقه خودروسازی خود یعنی طراحی و ظرافت ایتالیایی به همراه قدرت و استحکام آمریکایی دست پیدا کند که در نهایت این تفکر به تولید پنترا انجامید.

کارخانه دی توماسو در شهر مودنا ، بعد از بیست سال فوق العاده در تولید پنترا از سال 1970 تا 1990 ، شروع به تولید 38 مدل خاص تا سال 1993 کرد. ازین تعداد 6000 دستگاه به آمریکا فرستاده شد که کمپانی فورد آن ها را بین سالهای 1971 تا 1974 وارد کرد.

پنترای آبی پر شتاب و فوق العاده مورد آزمایش که در اتریش قرار داشت جزو پنتراهای قدیمی و عادی نبود بلکه یک نسخه استثنایی و ویژه بود. یکی از چهار نسخه ویژه ای که با سقف تارگا و یکی از دو نمونه ای بود که با گیربکس 6 سرعته Getray به بازار روانه شده بود . لازم به ذکر است نمونه های دیگر پنترا با گیربکس 5 سرعته ZF همانند فورد GT40 طراحی شده اند.

 دی توماسو پنترا

1990 De Tomaso Pantera

 

این خودرو در سال 1993 تولید شده و در نمایشگاه های اتومبیل نظیر پاریس ، بروکسل و فرانکفورت حضور داشته است. مالک، اتومبیل را در تاریخ ژوئن 2003 با کارکرد 1000 کیلومتر خریداری کرده که اتاق آن دو نفره(کوپه) و موتور ماشین در وسط قرار دارد.

اولین مدل های عرضه شده پنترا در سال 1970 قدرتی به اندازه 310 اسب بخار داشت با وزنی معادل 1455 کیلوگرم که به نوبه خود عدد قابل توجه ای به شمار میامد. در سال 1973 مدل GTS با موتور هشت سیلندر خورجینی 5763 سی سی فورد عرضه شد.

اما مدل های دهه  90 مدرن تر ، کوچک تر ، همراه با سوخت تزریقی و کاتالیزور بودند که با موتور هشت سیلندر خورجینی 5 لیتری فورد قدرتی معادل 305 اسب بخار تولید می کردند در حالی که به لطف استفاده از مواد های مدرن و سبک برای طراحی بدنه، با وجود تغییرات حجیم بر روی بدنه و توجه بیشتر به مقوله آسودگی راننده، وزن ماشین چیزی در حدود 1480 کیلوگرم باقی ماند.

از 41 مدل پنترا که در سالهای 90 به بعد ساخته شدند، دو مدل در تست های کارخانه از بین رفتند، سی و هشت مدل فروخته شدند و آخرین مدل هم به موزه انتقال یافت.

در حالی که ماشین های بدون سقف بخاطر نبود ستون آهنی سقف که جلو و عقب را محکم نگه میدارد معمولا کمی ناپایداری دارند اما شاسی محکم و نیرومند این ماشین می تواند اطمینان بیشتری بر پایداری خودرو بدهند.

تمامی کنترل های ماشین چیزی بین سوپراسپرت های قدیمی و جدید طراحی شده اند. چرخ های بزرگ و کاپوت کوچک آن، به پایداری عالی و جالب توجه ماشین کمک بیشتری می نمودند ولی به نظر دلیل اصلی برای این امر، نوع طراحی ماشین می باشد.

ماشین کاملا دو نفره است و شما نمی توانید هیچ گونه تنظیمی در صندلی ها نیز اعمال کنید چون هیچ گونه جای تنظیمی ندارد ولی در عین حال جایگیری آنها بد نیست.

رانندگی کاملا عالی، پر شتاب که در تمامی لحظات ماشین کاملا گوش به فرمان شماست که این امر بر خلاف مشاهدات از دیگر خودرو های هشت سیلندر خورجینی و آمریکایی می باشد.

انتقال قدرت در این خودرو نرم و آهسته ولی عالی است و شما لحظه به لحظه این فرایند را احساس می کنید و آدرنالین خاصی را تجربه می کنید. اما یک مسئله ای که بیش از اندازه به چشم میاد فاصله زیاد بین تعویض دنده ها می باشد.

ترمز ها نیز بسیار پر سر و صدا و گهگاهی با صدای جیغ گوشخراشی همراه بود آنچنان که در سر بعضی از چراغ قرمز ها ماشین های اطراف به این صدا واکنش نشان می دادند.

 دی توماسو پنترا

1990 De Tomaso Pantera

در این تست، ما سرعت را به 224 کیلومتر بر ساعت رساندیم در حالی که از لحاظ تئوری سرعت نهایی آن 256 کیلومتر بر ساعت است . ماشین کاملا در خط مستقیم خود حرکت می کرد و هیچ احساس حضور وزش باد شدیدی از سقف باز خودرو وجود نداشت. اسپویلر عقب کاملا بالانس بود و سپر عقب که تقریبا دو برابر اسپویلر بود باد را کاملا به سمت بالا هدایت می کرد. ایرودینامیک ماشین نسبت به مدل های قبلی پنترا کاملا بهبود پیدا کرده بود و خطوط ساده در طراحی بدنه بسیار چشم نواز بود.

در آمریکا پنتراهای قدیمی قیمتی حدود 4000 دلار دارند در حالی که یک پنترای مدل دهه نود قیمتی حدود 80000 یورو دارند. مالک می گفت که به تازگی پیشنهاد خریدی به مبلغ 145000 یورو را رد کرده بود.

 د توماسو پنترا

1990 De Tomaso Pantera

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

دیدگاه خود را بیان کنید