فرمول یک ایران – تیم تورو روسو امسال تصمیم گرفت مانند ردبول به پاوریونیت سال رنو روی بیاورد، و با حضور کارلوس ساینز آماده و دنیل کویات، سال را خوب آغاز کرد و امید به جایگاه پنجم تیمی داشت؛ اما در میانه فصل این ویلیامز بود که توانست در رده پنجم از آنها فاصله بگیرد.

اتفاقات در نیم فصل دوم برای تورو روسو به مراتب بدتر پیش رفت. تغییراتی که در تیم پیش آمد در نهایت منجر به جدا شدن راننده خوب تیم، ساینز از آنها شد و با عدم رضایت مدیران از نتایج کویات، پیر گسلی و برندون هارتلی بی تجربه جایگزین آنها شدند که در امتیازگیری ناکام ماندند. همچنین مشکلات کمبود قدرت و دوام رنو دامن تورو روسو را هم گرفت تا در نهایت تصمیم به همکاری با هوندا برای تأمین پاوریونیت سال 2018 بگیرند.

در پایان فصل رنو هم توانست از تورو روسو سبقت بگیرد تا در نهایت این تیم ایتالیایی برای چهارمین سال متوالی به رده هفتم بسنده کند. با از دست دادن رانندگان خوب تیم و پیوند به پاوریونیت هوندا که در سال 2017 ناامید کننده بود، پیش بینی سالی سخت برای تیم جوانان ردبول داریم.

 عملکرد تیم تورو روسو در سال 2017
نمره6/10
رتبه7
امتیاز53
بهترین رتبه در مسابقهچهارم(ساینز 1 x)
بهترین رتبه در تعیین خطششم(ساینز 1 x)
تعداد سریعترین دور0
نتایج تعیین خط رانندگانساینز 8-6 کویات
ساینز 2-0 گسلی
کویات 1-0 هارتلی
گسلی 1-1 هارتلی
میانگین اختلاف نتایج تعیین خط رانندگان0.129 به نفع ساینز در مقابل کویات
0.454 به نفع ساینز در مقابل گسلی
0.343 به نفع گسلی در مقابل هارتلی
بیشترین اختلاف در تعیین خط1.013 در بحرین به نفع کویات
کمترین اختلاف در تعیین خط0.020 در روسیه به نفع ساینز
نتایج مسابقه رانندگانساینز 6-0 کویات
کویات 1-0 هارتلی
هارتلی 1-0 گسلی

کارلوس ساینز:

کارلوس ساینز

کارلوس ساینز

ساینز با تورو روسو تنها دو بار موفق شد از رده ای بهتر از دهمی مسابقه را آغاز کند، اما هفت بار آن را در محدوده امتیاز به پایان رساند. با اینکه از او هم اشتباهات بدی در بحرین، کانادا و ژاپن به خاطر داریم، اما در کل به کمک تاکتیک های گاهاً متفاوت تیم، ساینز یکشنبه ها معمولاً نتایج خوبی می گرفت.

استراتژی استفاده از تایر خشک بر خلاف همه در چین برای او جواب داد و رانندگی او در مجارستان بسیار حساب شده بود. پیش از آن در موناکو هم یک تعیین خط عالی داشت و نقطه عطف فصل او، در سنگاپور بود که با یک دفاع عالی از جایگاهش به رده چهارم رسید.

او در این چند ساله بار ها از تیم ردبول خواست به تیم اصلی منتقل شود، اما تلاش های او جواب نداد تا در نهایت در حرکتی که هم برای او و هم برای رنو سودمند بود، به تیم فرانسوی منتقل شود و انتظار سال بهتری با تیم رو به رشد رنو برای او می رود.

مهم ترین نکته مثبت: رانندگی عالی و چهارمی در سنگاپور

مهم ترین نکته منفی: تصادف بی مورد با لنس استرول در تعیین خط بحرین

 عملکرد کارلوس ساینز در سال 2017
نمره8/10
رتبه9
امتیاز54(48 برای تورو روسو)
بهترین رتبه در مسابقهچهارم(1 x)
بهترین رتبه در تعیین خطششم(1 x)
میانگین رتبه در تعیین خط11.94
تعداد DNF6

دنیل کویات:

دنیل کویات - تمرینات روز جمعه در گرندپری مجارستان 2017

دنیل کویات

کویات امیدوار بود فصل فاجعه وار 2016 را فراموش کند و لیاقت خود را برای حضوری دیگر در ردبول اثبات کند، اما مشکلات او در سال 2017 ادامه یافت. او در مسابقاتی که همزمان با ساینز در تورو روسو حضور داشت، در برابر 48 امتیاز او تنها 4 امتیاز کسب کرد تا نشان دهد حتی قابل مقایسه با او هم نیست.

اشتباهات کودکانه زیادی از تصادفات دور اول او در اتریش و انگلیس تا مسابقه افتضاح او در سنگاپور به یاد می آوریم. در کل این راننده روسی در خودرویی میانه جدولی امتیازاتی در حد پاسکال ورلاین در سائوبر کسب کرد تا نشان دهد حتی لایق تورو روسو هم نیست چه رسد به ردبول، و در نهایت صندلی خود را در فرمول یک از دست داد.

مهم ترین نکته مثبت: ریکاروی خوب و کسب نهمی در اسپانیا

مهم ترین نکته منفی: مسابقه سنگاپور

 عملکرد دنیل کویات در سال 2017
نمره4/10
رتبه19
امتیاز5
بهترین رتبه در مسابقهنهم(2 x)
بهترین رتبه در تعیین خطنهم(2 x)
میانگین رتبه در تعیین خط12.67
تعداد DNF4

پیر گسلی:

پیر گسلی

پیر گسلی

قهرمان سابق مسابقات GP2 سال بسیار پر حادثه ای را سپری کرد. پس از به اوج رسیدن نارضایتی ها از کویات، گسلی اولین تیر تفنگ آکادمی ردبول بود که به فرمول یک شلیک شد. او که همزمان در مسابقه سوپر فرمولای ژاپن هم حضور داشت، در دو مسابقه مالزی و ژاپن عملکرد خوبی به عنوان یک تازه کار داشت.

اما در ادامه وضعیت او با شرکت در فینال سوپرفرمولا به جای مسابقه آستین که آن هم به علت طوفان موفقیت آمیز نبود، گره خورد. در مسابقه مکزیک هم او تنها با 12 دور تمرینی وارد مسابقه شد و حضور او در ابوظبی در دوران نقاهت پس از بیماری، مهر تأییدی بر بدشانسی های او در سال 2017 بود.

با این حال او موفق به عقد قرارداد با تورو روسو برای سال 2018 شد و با حضور دائمی او در این سال، به نظر می رسد وضعیت بهتری پیش رویش باشد.

مهم ترین نکته مثبت: رسیدن به فرمول یک در مسابقه مالزی

مهم ترین نکته منفی: از دست دادن گرندپری آمریکا به خاطر مسابقه ناتمام در ژاپن

 عملکرد پیر گسلی در سال 2017
نمره6/10
رتبه21
امتیاز0
بهترین رتبه در مسابقهدوازدهم(1 x)
بهترین رتبه در تعیین خطپانزدهم(1 x)
میانگین رتبه در تعیین خط17.20
تعداد DNF0

برندون هارتلی:

برندون هارتلی

برندون هارتلی

حضور برندون هارتلی در تورو روسو یک داستان خوب از فرمول یک است. کسی که هفت سال پس از پیوستن به ردبول توانست طعم نشستن دائمی پشت فرمان خودروی این تیم(البته خودروی تورو روسو) را بچشد.

هارتلی که در LMP1 و در تیم پورشه حضور داشت، با تماسی با هلموت مارکو در آستین جایگزین گسلی شد و پس از آن هم روی صندلی کویات بی انگیزه نشست. البته او در هر چهار مسابقه اش با پنالتی مواج شد و دو مسابقه اش هم با مشکل زودهنگام موتور به پایان رسید. اما او حالا فرصت شرکت در فصل 2018 فرمول یک را دارد.

مهم ترین نکته مثبت: بازگشت غیرمنتظره به لمانز با triumph

مهم ترین نکته منفی: مشکلات مداوم موتور

 عملکرد برندون هارتلی در سال 2017
نمره6/10
رتبه23
امتیاز0
بهترین رتبه در مسابقهسیزدهم(1 x)
بهترین رتبه در تعیین خطپانزدهم(2 x)
میانگین رتبه در تعیین خط17
تعداد DNF2

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

3 دیدگاه

 1. HeiSenBerg

  2

  0

  ساینز یه تنه تورورسو رو بالا نگه داشته بود
  اگه به رنو نمیرفت بازهم شانس این بود که به تنهایی از
  کل تیم ویلیامز بیشتر امتیاز کسب کنه وبالاتر از اونا
  قرار بگیره به نظرم فصل بعد گسلی بتونه خوب
  کار کنه ولی به هارتلی اصلا امید ندارم
  مشکلشون اینجاست که هیچکدومشون هم تجربه ندارن…!

 2. (h.n) lewis.44

  0

  0

  سلام دوستان گلم
  یه چندوقتی نبودم اگه ممکنه لینک مهمترین اخبار فرمول 1 مخصوصا زمان معرفی ماشین ها وتغییرات تیم ها و راننده هارو برام بزارید.(ممنون میشم مدیران سایت هم کمک کنن)

دیدگاه خود را بیان کنید