فرمول یک ایران – قهرمان امسال مسابقات فرمول یک، لوییس همیلتون پیش بینی می کند رقیب اصلی او سباستین فتل در سال 2018 با تمام توانش باز خواهد گشت، او از اشتباهات عمدی خود در رقابت قهرمانی سال 2017 عبرت گرفته است.

فتل در 12 مسابقه ابتدایی فصل در جدول امتیازات پیشتاز بود، پیش از آن که همه چیز را به روند خوب همیلتون که از ماه آگوست آغاز شد، از دست بدهد. از دست دادن امتیازات با برخورد عمدی با همیلتون در آذربایجان و حضور در برخوردی سه طرفه با کیمی رایکونن و مکس ورشتپن در سنگاپور از دلایل از دست رفتن پیشتازی فتل در جدول قهرمانی بود.

در نهایت قهرمانی در ماه اکتبر و در گرندپری مکزیک به همیلتون رسید، آن هم در شرایطی که فتل با وجود اینکه به رسیدن به رده دوم نیاز داشت، تنها به رده چهارم رسید. همیلتون می گوید فتل باید از اشتباهات خود در رقابت قهرمانی درس بگیرد:

من به شما نمی گویم، اما می توانید ببینید چه چیزی آموخته ام و فکر می کنم شما درباره او هم این را می دانید. او نباید از آن سرافکنده باشد. او از آن تجربیات خواهد آموخت، همان گونه که ما خواهیم آموخت.

من سال های زیادی مانند آن داشته ام، او هم سال های کاملاً مستحکمی مانند امسال برای من داشته است. تصور می کنم سال بعد او با تمام توانش باز خواهد گشت، اما احساس نمی کنم بتوانم کار بیشتری انجام بدهم.

همیلتون اضافه کرد که نمی دانسته در چه زمانی می تواند از زیر فشار فتل خارج شود، اما می گوید هدفش همیشه این بوده که از کوچک ترین ضعف رقبایش استفاده کند:

تنها باید روی آن پافشاری کنید، فشار را وارد کنید، ولی وقتی که در دیگران اثری از ضعف نمی بینید، این بسیار سخت است.

به (ستارگان تنیس مانند راجر) فدرر و (رافائل) نادال نگاه کنید، در بعضی لحظات بازی یکی از آنها اثری از ضعف در دیگری خواهد دید، حتی اگر نیم درصد باشد. این چیزی است که سعی می کنند آن را بدست آورند و چیزی که تفاوت را ایجاد می کند، و این چیزی است که امسال اتفاق افتاد.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

14 دیدگاه

 1. ...m6...

  18

  6

  اره خوب قطعا همینطوره کسی که به خاطر مشکل ماشینو یه سری مسائل دیگه قهرمانی از دست میده انگیزش واسه سال بعد بیشتر میشه خود لوئیسم همینطور بود الان فقط ماشینای2018و قدرتشون نسبت به هم میتونه ثابت کنه که فتل رقیب همیلتون هست یا نه منظورم اینه که ممکنه مرسدس ماشینی بسازه صد درجه بهتر از2017و خودتون میدونید دیگه??

 2. max verstapen

  4

  34

  رقابت فتل وهمیلتون در ۲۰۱۸ بیشتر به ضرر خودشون هست اگراز خود فتل وهمیلتون سوال کنید خودشون هم باقاطعیت نمیتونن درمورد قهرمانیشون نظر بدن مخصوصا با وجود ورشتپن که حالا علاوه برشجاعت وجسارت دارای تجربه هم شده مخصوصا بابرد دوگرندپری مالزی و مکزیک روحیشم بالاتر رفته اگرمشکل دوام موتور رنو حل بشه ۶۰ به ۴۰ درصد قهرمانیه ورشتپن بالاتراز فتل وهمیلتون خواهد بود. یادتون نره دارید درمورد دوتا آدم بالای ۳۰سال صحبت میکنید مخصوصا که بخاطر قهرمانیهای گذشته دیگه میل رقابت ندارن وبه نوعی ارضاشدن مخصوصا همیلتون که بارفتن دنبال مد و شوی لباس کاملامشخصه که عطشی دروجودش نیست. بازهم جمله ی همیشگیمو تکرار میکنم دوره ی قهرمانیه فتل و همیلتون تموم شده سلام مکس قهرمان

  • Mehrdad

   10

   0

   ردبول باید امیدوارم باشه رنو موتور خوبی بده بهش بعد میشه مکس رو رقیب دونست
   اینم فراموش نکنیم مکلارن هم موتور برابری با ردبول خواهد داشت و یک خطر مهم واسه ردبول هست
   امیدوارم تیم ها برابر باشن ماشین هاشون
   و با برگشتن مکلارن به رقابت یه فصل نفس گیر ببینیم

  • HeiSenBerg

   11

   8

   شما شانس بیاری سال های بعد بتونی همین دوتا گرند پری تو سال رو برنده شی…
   رانندگان اکادمی مرسدس وفراری بیان تیم های اصلی دیگه شانسی برا ورشتپن
   نمیمونه مخصوصا که توی ردبوله وقدرت رقابت با مرسدس وفراری رو نداره
   تنها تهدید برای قهرمانی های لوویس وفتل میتونه از طرف هم تیمیاشون باشه نه کسی که
   همیشه دوست داره جنجال افرین خطر افرین باشه وهمش برخورد کنه به این و اون…

  • ...m6...

   8

   3

   چند بار گفتم الانم میگم اقای مکس هنوز خیلی بی تجربس و اون گرند پری مکزیکم که شانسکی برد همه میدونن مالزیو همیلتون گذاشت بره تا کار دستش نده خود همیلتونم گفت بعدش هر راننده ایی که سنش از30بزنه بالا دیگه توان رقابت نداره؟از الان تا2021مدعیان اصلی قهرمانی همیلتون و فتلن مکس اگه خیلی پیشرفت خوبی داشت و اینا حالا بگیم به خاطر موتورو پنالتی هایی که میگرفت فوقش تو جدول4میشد ولی اون 6 خوب؟پس زمانی این حرفو بزن که اقای مکس تون حداقل نایب قهرمان باشه مثل همیلتون و فتل تو سالای اول حضورشون تو فرمول یک فتلو دقیقا نمیدونم ولی همیلتون میتونی بری بخونی تو2007با اختلاف یک امتباز یک امتیاز دوم شد اینو میگن رانندگی نه راننده ی رده6شما?یا فتل با اون رانندگی عالیش تو سالای2010تا2013

   • max verstapen

    2

    10

    چه جالب! شما فتل فن ها و همیلتون فن ها هروقت رانندتون می بره میگن توانایی خودش بود هروقتم که می بازه میگین خودش کنار رفت تا مکس ازش عبور کنه! آره پسر خوب شوماخرهم وقتی قهرمانی رو ازدست داد که هیچکس فکرشو نمیکرد و تواوجش بود شماهم بجای طرفداری کورکورانه و تعصبی بهتره چشمتو روی حقایق بازکنی دوران افول همیلتون وفتل فرارسیده بزودی توهم میشی طرفدار یکی دیگه!

  • TRANS AM

   6

   0

   جهت اطلاع دوست عزیزی که گفت شوماخر قهرمانی را از دست داد، ذکر این نکته ضروری است.شوماخر در سال (۲۰۰۶) با ۳۸ سال سن ، در حالیکه ۲۵ امتیاز از آلونسو عقب بود با تلاش زیاد این اختلاف را جبران کرد، ولی در نهایت با بد اقبالی و بدلیل کم آوردن موتور فراری در دو مسابقه انتهایی فصل ( خرابی موتور در سوزوکای ژاپن و پنچری و مشکل سوخت رسانی در اینتر لاگوس برزیل) مسابقه را به آلونسو واگذار کرد.

  • DR.ARDALAN

   0

   1

   دوست گرامی، اینکه شما حامی ورزشکارت هستی قابل تحسین است.
   اما اینکه بخواهید یکنفر را خیلی بزرگتر از چیزی که هستش نشان دهید؛ نمیتونه جالب باشه.
   مکس خیلی ، مانده تا بخواهید مقایسه اش کنید.
   برد مالزی را در مصاحبه خوده مکس هم بخوانید میگوید میدانستم لوییس چیزهای زیدی برای ازدست دادن دارد برای همین مقاومت نمیکند. شما کمی اگر توجه کنید متوجه میشوید. مکس تا سه یا چهار سال دیگر خیلی خوش اقبال باشد، و نخواد با زور و تصادف کردن بالا بیاد نهایتا سوم بشود.
   اصلا از نوع رانندگیش کاملا مشخص است کیلومترها فاصله با لوییس و فتل دارد.
   من یادمه پارسال در برزیل که باران هم امد بعد از اون رانندگی مکس شما باز گفتی سال بعد مکس قهرمان جدید ما است.
   منطقی باشید. مکس اگر کنار گذاشته نشود ، تا ۴ سال بعد قهرمان نخواهد شد

 3. HeiSenBerg

  12

  4

  بله که برمیگرده قهرمانی از دست رفته امسال هم کلی
  درس گرفته وقوی تر از همیشه برا فصل اینده رقابت میکنه
  حتی همین امسال هم شانس بیشتری از لوویس برا قهرمانی
  داشت منتها اشتباهات فردی وتیمی ومقداری هم بدشانسی
  مانع قهرمانی فتل دوست داشتنی شد

دیدگاه خود را بیان کنید