فرمول یک ایرانپاسکال ورلاین معتقد است سرعت او در مسابقات فصل 2017 فرمول یک به علت سرعت پایین سائوبر به چشم نیامده است.

ورلاین موفق شد تمام پنج امتیاز فصل 2017 تیم سائوبر را با هشتمی در اسپانیا و دهمی در اذربایجان بدست آورد. اما در آخر نتوانست صندلی خود را در برابر قهرمان مسابقات فرمول 2، چارلز لکلرک که به علت روابط سائوبر با فراری و آلفارومئو به این تیم آمد، حفظ کند.

با اشاره به مسابقه بارسلونا، ورلاین اضافه کرد سرعت واقعی او بهتر از چیزی است که در نیمه دوم فصل به نمایش گذاشت. اما با خودروی سائوبر تنها موفق شد یک دوازدهمی در سنگاپور و سه رده چهاردهم دیگر بدست آورد. او می گوید:

با توجه به نتایج، (بارسلونا) بهترین مسابقه سال بود اما در نیمه دوم سال من مسابقات بهتری داشتم که به چشم نیامد. حتی اگر مسابقات خوبی هم در نیمه دوم فصل داشتیم، به چشم نیامد چون فاصله بسیار زیاد بود. به عنوان مثال، در سوزوکا من توسط دو نفر آخر لپ شدم!

من به خاطر پایان با پنج امتیاز کمی خوشحال شدم. همه مسابقات به آن خوبی که انتظار داشتم نبود اما فکر می کنم در کل آنچه می توانستیم، انجام دادیم.

همان گونه که سائوبر توسط رقبایش کنار گذاشته می شد، ورلاین گفت فرم او با آپدیت های اضافه تیم ها، نابود شد. او همچنین از مشکلات موتور از اتریش تا مونزا گلایه کرد و گفت خودرویش در ژاپن و آستین بسیار کند بود.

راننده 23 ساله حالا به بازگشت به DTM در آخرین سال تیم مرسدس فکر می کند، اما اضافه می کند که اگر می توانست برای تیم دیگری در سال 2018 مسابقه دهد، در ماندن در فرمول یک دریغ نمی کرد. وی ادامه می دهد:

مطمئناً من همیشه بهترین نمایشم را ارائه می دادم، و فکر می کنم این مهم ترین چیزی است که شما می توانید درباره خودتان بگویید. وقتی فرصتی وجود داشت، از آن استفاده کردیم. با تجربه بیشتر می توانید بگویید، یک یا دو مسابقه قبل من از این راه و این ستاپ استفاده کردم، این بد بود و باید از این راه می رفتم، و شما همیشه چیزی یاد می گیرید.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

8 دیدگاه

 1. Ezk1980

  6

  0

  توتو‌ولف اشتباه کرد من بودم بوتاس رو میفرستادم ویلیامز ، اکون رو میگرفتم ، ورلاین هم میذاشتم رو صندلی فورس ایندیا ، اینجوری هم ویلیامز به راننده با تجربه اش میرسید هم دعوای پرز و اکون تمام میشد هم صندلی مرسدس به یه راننده رقابتی و‌اینده دار میرسید

 2. max verstapen

  6

  0

  یعنی الان هلموت مارکو رئیس ردبول و تورو روسو داره حسرت میخوره اگه این اتفاق ورلاین زودتر
  می افتاد الان اون میتونست گزینه ی مناسبتری از برندون هارتلی ۳۰ساله باشه واسه تورو رسو . ترکیب پیر گسلی و پاسکال ورلاین عالی ترین حالت واسه تورو روسو بود. البته باید دید مرسدس با فروش ورلاین موافقت میکرد یانه چون هنوزبامرسدس ها قرارداد داره

دیدگاه خود را بیان کنید