فرمول یک ایرانلوییس همیلتون می گوید که بیشتر ترجیح می داد گرندپری فرانسه پس از مدت ها انتظار برای بازگشت به تقویم فرمول یک در ماه ژوئن، در پیست مگنی کورس برگزار شود تا پائول ریکارد.

همیلتون با خودروی مرسدس W08 خود در ماه سپتامبر در پیست پائول ریکارد رانندگی کرد تا نسبت به تایر های سال جدید پیرلی اطلاعاتی کسب کند. او موفق شد پیش از واگذاری پیست به هم تیمی اش والتری بوتاس، 114 دور بزند.

وی در یک مصاحبه در ارزیابی پیست 5.8 کیلومتری پائول ریکارد گفته است:

اگر بخواهم با شما صادق باشم، انصافاً آن را دوست ندارم. اگر این گرندپری را در پیست مگنی کورس داشتیم آن را دوست می داشتم. پائول ریکارد مکان زیبایی است، اما پیست، وقتی می گویم آن را دوست ندارم، یعنی به خوبی مگنی کورس نیست.

فکر می کنم مهم ترین مسئله این است که گرندپری فرانسه را باز می گردانیم چون بخش مهمی از اروپا و بخش مهمی از تور اروپا است.

ولی، فرانسه مکان های بسیار زیبایی دارد، پیست های زیبا، مثلاً لمانز، و به دلایلی ما آن(گرندپری فرانسه) را در زیبا ترین پیست نداریم. این به من بستگی ندارد، من یک راننده ام و با شما روراست بودم. اما، شاید هم بهترین مسابقه فصل را اینجا داشته باشیم.

گرندپری فرانسه در روز 24 ژوئن در پیست پائول ریکارد برگزار خواهد شد که در سال 1970 ساخته شده و بین سال های 1971 تا 1990، 14 بار میزبان فرمول یک بوده است. سال بعد اولین گرندپری فرانسه بعد از گرندپری سال 2008 پیست مگنی کورس خواهد بود.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

دیدگاه خود را بیان کنید