فرمول یک ایران – کریستین هورنر معتقد است تیم ردبول پس از سال 2006 تا این حد با مشکل دوام دست و پنجه نرم نکرده بود. و این جواب این سوال است که چرا رانندگان این تیم، مکس ورشتپن و دنیل ریکاردو موفق به رقابت در رده های بالاتر نشدند.

این فصل در مجموع 740 رده پنالتی متوجه تیم ها شد که سهم پاوریونیت هوندا 380 رده و پاوریونیت رنو 320 رده بوده است، در حالی که مرسدس و فراری هر کدام تنها متوجه 20 پنالتی شده اند! هورنر توضیح می دهد:

دوام موتور، این مطمئناً بدترین سالی(در زمینه دوام موتور) است که از سال 2006 تجربه کرده ایم.

شریک موتوری ما سخت تلاش می کند تا بعد از زمستان این مشکل را حل کند. آنها این را برای تیم خود هم نیاز دارند. خوشبختانه بعد از آن می توانیم مبارزه کنیم و واقعاً فراری و مرسدس را به چالش بکشیم.

قدرت رنو در فصلی که گذشت، افزایش یافت، و ورشتپن توانست در مالزی و مکزیک پیروزی هایی بدست آورد. اما مشکل اصلی در تعیین خط ها بود. هورنر می گوید:

ما می بینیم که در روز مسابقه فاصله را جبران کرده ایم اما هنوز در تعیین خط، با این ستاپ ها و امکانات و استفاده از روغن و دیگر موارد، هنوز فاصله ای وجود دارد.

ما وارد سال پنجم (موتور های) هایبرید می شویم پس باید امیدوار باشیم آنها شروع به فهمیدن مشکلاتی کنند که تا به حال در آنها دست و پا می زده اند.

برخلاف آغاز سال، که ردبول با مشکلاتی از طرف شاسی هم مواجه بود، هورنر از اینکه تیم توانسته ریکاوری شود و به رقابت با مرسدس و فراری برگردد، خوشحال است و ادامه می دهد:

سالی با دو نیمه برای ما بود. در ابتدای سال ما هدف را از دست دادیم. بعضی از مشکلات در زمستان برای ما روی داد که فهمیدن آنها از روی شبیه ساز و قبل از شروع فصل برای ما ممکن نبود.

وقتی آن را فهمیدیم، یک راه کاملاً مشخص برای پیشرفت داشتیم. تیم اصلی در میلتون کینز بسیار عالی روی آن کار کرد تا از اختلاف یک ثانیه ای در مسابقه اول به بردن مسابقات و رقابت برسیم، در یک سوم پایانی فصل، ما قوی ترین شاسی را داشتیم.

طبق آنالیز های ما، اگر به چهار یا پنج مسابقه آخر نگاه کنید، در روز مسابقه، ما به جرئت بهترین شاسی را داشتیم. دیدن این نتیجه راضی کننده است.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

دیدگاه خود را بیان کنید