فرمول یک ایران – نتایج این فصل مکلارن ما را به یاد سال 2015 انداخت، همان جایی که هوندا شروع کرد. به نظر می رسد هوندا هنوز در حال درجا زدن است، و مهم ترین اتفاق این فصل برای مکلارن جدایی از آنها بود.

مکلارن در شروع فصل 2017 به جایگاه چهارم امید داشت(!) اما امید آنها در همان تمرینات پیش فصل ناامید شد. هوندا برای دست یافتن به بازدهی بهتر، طراحی پاوریونیت خود را تغییر داده و به طرح مرسدس نزدیک کرد. اما مشکلات همین جا آغاز شد، چه در زمینه قدرت و چه در زمینه دوام.

پس از آن بود که جواب تمام مسئولین مکلارن به عملکرد افتضاحشان هوندا بود. پنالتی های زود هنگام و سبقت های چند نفره ای که در یک کفی از مکلارن ها گرفته می شد، نفس قهرمان دو دوره رقابت های فرمول یک را گرفته بود.

در آن سوی میدان، همه از شاسی مکلارن تعریف می کردند و رانندگان آن را تنها نقطه قوت ماشین می دانستند. واقعاً هم درست می گفتند، قوی ترین نمایش تیم در مجارستان و سنگاپور بود. همین دلایل باعث شد همکاری کابوس وار مکلارن و هوندا پس از سه سال پایان یابد و مکلارن رنو را برای ادامه رقابت ها برگزیند.

 عملکرد تیم مکلارن در سال 2017
نمره5/10
رتبه9
امتیاز30
بهترین رتبه در مسابقهششم(آلونسو 1 x)
بهترین رتبه در تعیین خطهفتم(آلونسو 2 x،وندورن 1 x)
تعداد سریعترین دور1
نتایج تعیین خط رانندگانآلونسو 15-4 وندورن
باتن 1-0 وندورن
میانگین اختلاف نتایج تعیین خط رانندگان0.312 به نفع آلونسو
بیشترین اختلاف در تعیین خط0.986 در استرالیا به نفع آلونسو
کمترین اختلاف در تعیین خط0.029 در ژاپن به نفع آلونسو
نتایج مسابقه رانندگانآلونسو 5-2 وندورن

فرناندو آلونسو:

فرناندو آلونسو - گرندپری سنگاپور 2017

فرناندو آلونسو – گرندپری سنگاپور 2017

از حرکات فرناندو آلونسو در تست های پیش فصل بارسلونا بر می آمد که فصل ناامید کننده ای خواهد داشت. و همین طور هم شد، آلونسو در طول 20 مسابقه فصل 2017 تنها 8 بار پرچم شطرنجی را دید و موفق به کسب تنها 17 امتیاز شد. مسابقه ایندیاناپولیس برای او نقطه عطفی بود و نشان داد ناندو همانیست که در سال های 2005 و 2006 قهرمان جهان شده، اما همان هم توسط موتور هوندا خراب شد!

با اینکه باریکه های نوری مانند تعیین خط جذاب او در اسپانیا و سبقت او از کارلوس ساینز در مجارستان هم از فصل تاریک فرناندو بر می آمد، اما در نهایت سال 2017 هم برای او به پایان رسید تا زمستان را در انتظار تجربه رانندگی با پاوریونیت رنو بگذراند.

مهم ترین نکته مثبت: مسابقه ایندیاناپولیس 500

مهم ترین نکته منفی: نابود شدن شانس سکو با تصادف در پیچ یک سنگاپور

 عملکرد فرناندو آلونسو در سال 2017
نمره8/10
رتبه15
امتیاز17
بهترین رتبه در مسابقهششم(1 x)
بهترین رتبه در تعیین خطهفتم(2 x)
میانگین رتبه در تعیین خط11.47
تعداد DNF11

استافل وندورن:

استافل وندورن - گرندپری بلژیک 2017

استافل وندورن – گرندپری بلژیک 2017

فصل استافل وندورن بلژیکی با مشکلات فراوانی همچون کنار آمدن با پاوریونیت ضعیف و کم دوام هوندا، هماهنگی با تیم جدید و مقایسه شدن با هم تیمی قدرتمندی چون آلونسو آغاز شد. در ابتدا نتایج او ناامید کننده نشان می داد، اما در مسابقه موناکو و در نبود فرناندو بود که اولین نمایش امیدوار کننده او آغاز شد. نیمه دوم فصل برای او بسیار بهتر پیش رفت. اما بزرگ ترین مشکل او هم پنالتی های موتورش بود، طوری که در روز یکشنبه برای گرفتن امتیاز با کوهی از خودرو های پهن و سخت برای سبقت گیری مواجه می شد.

در پایان با اینکه پایین تر از هم تیمی اش قرار گرفت، اما سخت گیر نباشیم، او اولین فصلش را در سخت ترین تیم فرمول یک گذراند. و سال دیگر، فرصت بسیار بهتری برای هنرنمایی دارد.

مهم ترین نکته مثبت: نمایشی کامل در گرندپری مالزی

مهم ترین نکته منفی: تصادف در گرندپری اسپانیا

 عملکرد استافل وندورن در سال 2017
نمره7/10
رتبه16
امتیاز13
بهترین رتبه در مسابقههفتم(2 x)
بهترین رتبه در تعیین خطهفتم(1 x)
میانگین رتبه در تعیین خط13.45
تعداد DNF6

جنسن باتن:

جنسن باتن - فرمول یک موناکو 2017

جنسن باتن – فرمول یک موناکو ۲۰۱۷

او آمد، پاسکال ورلاین را به دیوار زد و رفت! این تمام فصل 2017 برای جنسن باتن بود. او که در موناکو به جای آلونسو که به ایندیاناپولیس رفته بود، روی صندلی مکلارن هوندا نشست. و توانست در موناکو به رسیدن به Q3 در میانگین رتبه ها در تعیین خط به جایگاه هفتم برسد!

اما مسابقه او اصلاً خوب پیش نرفت و برخورد وی با ورلاین که موجب پایان مسابقه برای هر دوی آنها شد، پایانی بد برای فصل 2017 او بود. اما می توانیم خیالمان را راحت کنیم که با حضور لاندو نوریس، دیگر باتن را پشت فرمان خودروی فرمول یک نخواهیم دید!

مهم ترین نکته مثبت: راه یابی به Q3 در موناکو

مهم ترین نکته منفی: بیشتر مسابقه موناکو

 عملکرد جنسن باتن در سال 2017
رتبه
امتیاز0
بهترین رتبه در مسابقهDNF!
بهترین رتبه در تعیین خطنهم(1 x)
میانگین رتبه در تعیین خط9
تعداد DNF1

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

یک دیدگاه

دیدگاه خود را بیان کنید