فرمول یک ایراناستافل وندورن که فصل 2017 را در تقلای رسیدن به سرعت رقابتی علی رغم مشکلات مکلارن هوندا گذراند، فصل خود را “نه چندان خوب” می نامد.

پس از گذراندن دوره های آموزشی و گذراندن رقابت های  GP2 در سال 2015 و سوپرفرمولا، وندورن انتظار نمایشی خیره کننده را در اولین فصل فرمول یک داشت. اما راننده بلژیکی در 5 مسابقه اول حتی نتوانست از Q1 صعود کند، در حالیکه هم تیمی او فرناندو آلونسو فصلی تحسین برانگیز را در خودروی ضعیف خود گذراند.

وندورن پذیرفته که در ابتدای فصل بد بوده، اما می گوید وضعیت او با وجود کمبود انگیزه ای که ناشی از قابلیت اطمینان کم مکلارن هوندا بود، حتی بدتر شده است. وی گفت:

می دانم که در ابتدا به اندازه کافی خوب نبود، اما این را هم می دانم که این معامله ای سرشار از مشکلات بوده است. اولین مسابقات در استاندارد های من نبود، اما این اولین فصل من در فرمول یک است و روابط من با تیم و مهندسان باید بهبود یابد. و به خاطر مشکلات فراوان، این کار بسیار سختی بود.

وقتی اوضاع شروع به بهبود کرد، من زمان بیشتری در پیست داشتم، در کارخانه زمان بیشتری گذراندم و زمان بیشتری در شبیه ساز گذراندم. بعد، همه چیز شروع به پیشرفت در مسیر درستش کرد.

برای پیشرفت او، مکلارن پس از گرندپری اسپانیا با او کار کرد. او را به شبیه ساز فرستادند و او سعی کرد استایل رانندگی خود را با خودرو تطبیق بدهد. او در موناکو به Q2 رسید، در سیلوراستون آلونسو را در تعیین خط شکست داد، قراردادش را تمدید کرد و در پایان در جدول قهرمانی با تنها 4 امتیاز اختلاف پشت سر آلونسو قرار گرفت. وی توضیح می دهد:

آن لحظات در موناکو، کانادا و باکو، آنها لحظات بسیار کلیدی بود که در آنجا اطلاعات بسیار زیادی بدست آوردیم. تلاش بسیاری از طرف من و از طرف تیم، و همه چیز به هم پیوند خورد.

استافل وندورن - گرندپری موناکو 2017

استافل وندورن – گرندپری موناکو ۲۰۱۷

مکلارن با رفتن از سوی هوندا به سمت رنو، سال 2018 بسیار رقابتی تری را پیش بینی می کند. وندورن اضافه می کند:

این مطمئناً جایی نیست که می خواهم در آن باشم، من می خواهم در جلو و برای قهرمانی ها بجنگم، آن جاییست که من احساس راحتی بسیار بیشتری نسبت به آنچه در گذشته انجام داده ام، می کنم.

فکر می کنم تیم در مسیر درستی قدم بر می دارد. تغییرات بسیاری در راه است که هیجان انگیز است، اما نظر دادن درباره نتایج هنوز بسیار سخت است. در فرمول یک پیش بینی بسیار سخت است، شما باید تا تست های زمستانی صبر کنید، تست اول را بگذرانید و بعد می فهمید چقدر خوب هستید.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

دیدگاه خود را بیان کنید