فرمول یک ایرانفیلیپه مسا می گوید با خودروهای سال 2017، دوره رانندگی مادربزرگ ها پایان یافته است و آنها را به خودروهای V8 سال های 2006 تا 2008 تشبیه می کند، زمانی که خود او بیشترین موفقیت هایش را بدست آورده است. مسا با خودروی فراری در بین سال های 2006 تا 2008 موفق به بردن 11 گرندپری شد و در سال 2017 در تیم ویلیامز به دوره 16 ساله رانندگی خود در فرمول یک پایان داد.

مرد برزیلی فرمول یک گفت با تغییر قوانین آیرودینامیکی و تایرهای بادوام تر، ماشین های امسال چالشی جدید به وجود آورده اند که پیش از آن وجود نداشت:

مشخصاً من خودروی 2017 را به عنوان خودرویی دوست داشتنی برای رانندگی به خاطر خواهم آورد. موقع راندن خودرو، احساس خوبی به خاطر مشخصات فیزیکی و نیروی G به شما دست می دهد.

فکر می کنم برای اینکه بتوانید در این خودرو ها زمان عالی به ثبت برسانید، نیاز دارید تا یک راننده واقعی باشید، نه مثل گذشته که تایر ها از دست می رفتند و باید مثل مادربزرگ ها می راندید. حالا شما نیاز دارید مانند یک راننده برانید.

این شبیه مثلا 2006، 2007 و 2008 یا حتی قبل از آن زمان است. ماشینی دارید که آماده قبول کردن همه چیز است پس راننده واقعاً نیاز به ریسک کردن و رانندگی واقعی و جسورانه دارد.

با انجام اولین اجرا با سائوبر در سال 2002، مسا در هر دو دوره موتور های V8 و V10 پیش از دوره موتور های V6 توربوی هایبرید مسابقه داده است. علیرغم اینکه او استایل رانندگی خودرو های 2017 را ترجیح می دهد، او معتقد است تا موقعی که سبقت گیری آسان تر نشود، کار هنوز تمام نشده:

فکر می کنم تنها چیزی که باید تغییر کند فهمیدن این موضوع است که چطور می توان خودرو های دیگر را بهتر دنبال کرد. می توانید همان قدر داون فورس داشته باشید اما نیاز به هوا دارید. اگر به خاطر خودروی جلویی هوا و داون فورس را از دست بدهید، چسبندگی را از دست می دهید.

پس قطعاً برای سبقت گیری، اگر لیبرتی بتواند بفهمد که چگونه خودرو ها را بهبود ببخشد تا خودرو ها را کمی نزدیک تر دنبال کنید، برای نمایش خوب خواهد بود.

رؤسای فرمول یک برای تغییر در طرح های پیست ها برنامه ریزی می کنند تا به مسابقات کمک کنند، اما مسا می گوید مشکل بزرگ تر طراحی خودرو هاست. او در جواب به این سوال که آیا پیست ها هم مشکل دیگری هستند پاسخ می دهد:

بعضی از پیست ها بله، بعضی ها نه. مطمئناً ماشین ها نسبت به پیست های مسابقه مشکل بزرگتری هستند.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

دیدگاه خود را بیان کنید