فرمول یک ایران – هلموت مارکو می گوید با وجود نمایش دنیل ریکاردو و مکس ورشتپن در سال 2017، اولویتی بین آنها وجود ندارد. در رقابت قهرمانی سال 2017، ریکاردو به رده پنجم و درست بالاتر از هم تیمی اش رسید، اما مرد هلندی ردبول که دو پیروزی کسب کرده، از این حیث بالاتر از گورکن با یک پیروزی قرار می گیرد.

با اینکه ریکاردو هنوز در انتخاب خود برای آینده آزاد است، ورشتپن اخیراً قراردادی سه ساله با ردبول منعقد کرده که این تفکر را که او راننده اول تیم است، تقویت می کند. اما مارکو می گوید:

من به مکس توجه خاصی ندارم، اما او در تعیین خط ها در بیشتر اوقات سریعتر بود.

با هفت DNF، فصل به مانند راه رفتن در پارک (آسان) نبود و روحیه او گاهی خیلی پایین بود، اما این پله ای از آموزش های او بود و حالا بهتر از گذشته است. دو برد او این را ثابت می کند.

ما شماره یک نداریم. برخورد با هر دو راننده یکسان است و این به آنها بستگی دارد تا لیاقتشان را ثابت کنند. من همیشه فرد سریعتر را دوست دارم!

ردبول بار دیگر برای رقابت کند ظاهر شد، با مشکلات آیرودینامیکی که خیلی زود خود را در ابتدای فصل نشان دادند. وقتی این تراژدی به پایان رسید، نوبت مشکلات پاوریونیت بود که خود را نشان بدهند. اما مارکو معتقد است هر دو راننده با تشویق یکدیگر بیش از چیزی که از آنها انتظار می رفت بدست آوردند:

در ابتدا ریکاردو کمی دست و پا می زد، اما بعد با تیم هماهنگ شد و گاهی به سرعت و گاهی حتی سریعتر از مکس بود. نظر من اینست که هر دو راننده از سال قبل پیشرفت کرده اند. آنها همدیگر را به جلو راندند و امیدوارم سال بعد در اوج باشند.

ما بیش از ده DNF داشتیم، تصور کنید! این رکورد گویای همه چیز است. بدون آنها در هر دو رقابت(تیمی و راننده) جایگاه دوم به احتمال زیاد برای ما بود.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

2 دیدگاه

دیدگاه خود را بیان کنید