فرمول یک ایران – مدیر غیر اجرائی مرسدس، نیکی لائودا، معتقد است که ردبول برای قرارداد سه ساله جدید مکس ورشتپن بیش از حد پرداخت کرده است.

راننده جوان هلندی و پدرش یوس، که مدیریت برنامه‌های او را به عهده دارد عملکرد ناامید کننده مکس را مستقیماً موثر از عدم اطمینان به عملکرد ردبول و یا شریک موتوری آنها، یعنی رنو می‌دانند.

با این حال در نهایت در ماه اکتبر، مکس وفاداری خود را به لباس ردبول، با انعقاد یک قرارداد سه ساله دیگر با میلتون کینز، نشان داد.

اعتقاد بر این بود که مذاکره با این تشکل هلندی توسط مرسدس بنز باعث شده است تا دریافتی این راننده برای هر سال رقمی بین 25 تا 35 میلیون دلار تعیین شود اما نیکی لائودا منکر هرگونه مذاکره‌ای با مکس ورشتپن از جانب مرسدس شد.

نیکی لائودا در حالی که در کنار هلموت مارکو نشسته بود به تلویزیون سرووس گفت:

ما هیچ پیشنهادی به مکس ندادیم.

من رابطه خوبی با هلموت دارم و ما اغلب با هم گپ می‌زنیم و با هم پرواز می‌کنیم. ما امروز با هم درباره ورشتپن صحبت کردیم و به او گفتم که آنها می‌توانند پول زیادی را صرفه جویی کنند بدلیل آنکه ما هرگز وارد مذاکره با مکس نشده‌ایم. ما هرگز درباره پول با او صحبت نکردیم.

مارکو مصرانه معتقد است که ردبول از شرایط قراردادجدیدی که توسط ورشتپن امضا شده، راضی است. هر چند که او به این موضوع هم اشاره کرد که هر زمان بحث موضوع مالی بود، این راننده 20 ساله بسیار سرسخت می‌شد. او گفت:

ما نقشه‌ها و ایده‌هایمان را در اختیار وی قرار دادیم تا از داشتن آدمهای مناسب و حق انتخاب خوب برای تیم موتوری تا سال 2020 اطمینان حاصل کنیم.

ما به هوندا در ساکورا رفتیم و اینکه زیرساخت آنها باور نکردنی است. همین او را متقاعد کرد.

مکس ورشتپن ، کریستین هورنر و هلموت مارکو - گرندپری بریتانیا 2017

مکس ورشتپن ، کریستین هورنر و هلموت مارکو – گرندپری بریتانیا 2017

هلموت در ادامه با اعتقاد کامل گفت:

او از این موقعیت پیش آمده استفاده کرد تا مبلغ قراردادش را افزایش دهد اما با این حال از سباستین فتل و لوئیس همیلتون هنوز خیلی فاصله دارد.

او قرارداد مالی مکس را اینگونه روشن کرد:

اگر مکس مقامی را بدست آورد از نظر دریافت مالی به سب و لوئیس نزدیک خواهد شد، اما ما پاداش خوبی فراتر از پایه حقوقش به وی پرداخت خواهیم کرد.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

یک دیدگاه

دیدگاه خود را بیان کنید