فرمول یک ایران – راننده سابق فرمول یک، گیدو ون درگارد معتقد است هم وطن هلندی او مکس ورشتپن می تواند قهرمان امسال، لوییس همیلتون را در سال 2018 شکست دهد:

قطعاً همیلتون راننده بسیار خوبی است، همان طور که امسال دیدیم. ولی فکر می کنم مکس خواهد توانست او را کنترل کند.

ون درگارد در سال 2013 در 19 گرندپری برای تیم کاترهام مسابقه داد. او همچنین راننده تست و توسعه سائوبر در سال 2014 بود.

گیدو ون درگارد

گیدو ون درگارد

با این حال، این راننده 32 ساله هیچ وقت نتوانسته به موفقیت های هم وطنش نزدیک هم بشود. ورشتپن در سال 2015 با 17 سال سن جوان ترین راننده تاریخ فرمول یک شد، همچنین در سال 2016 به جوان ترین برنده یک مسابقه و تنها برنده هلندی گرندپری اسپانیا تبدیل شد. او امسال موفق شد دو پیروزی دیگر بدست آورد.

با این حال، ورشتپن به دلیل کمبود قدرت و پایداری خودروی ردبول در نیم فصل اول نتوانست خود را به رقابت قهرمانی نزدیک کند. هم وطن وی ون درگارد معتقد است:

امسال سال سختی برای او بود، اما او می داند که نمی تواند کاری در این باره انجام بدهد. مایه تأسف است که ردبول به اندازه کافی رقابتی نبود تا ببینیم مکس واقعاً چه چیزی در چنته دارد. فکر می کنم او به عنوان یک انسان بسیار رشد کرده چون باید با اتفاقات ناامید کننده پیست کنار می آمد.

در نیمه دوم فصل بود که مکس باز خودروی خوبی داشت و شروع به بردن مسابقات کرد، بعد از آن بود که به خاطر هلندی بودن به خودتان افتخار می کردید.

وی به این نکته اشاره کرد که ورشتپن با کسب پیروزی در مالزی و مکزیک ثابت کرد که چقدر پیشرفت کرده:

من فکر می کنم او به عنوان یک راننده هم پیشرفت کرده، او در تعیین خط ها قدم مهم دیگری برداشت. او قطعاً سال بعد مسابقات دیگری را هم خواهد برد. او می داند که بالاخره در یک روند خوب قرار خواهد گرفت و در آن زمان می تواند برای قهرمانی فصل رقابت کند.

همچنین هفته قبل، ون درگارد طی مصاحبه ای اعلام کرده بود از اینکه مونیشا کلتنبورن تیم سائوبر را ترک کرده خوشحال است. او در این باره گفت:

از زمانی که او رفت، آنها در راه درست قدم برداشته اند. به خاطر قرارداد با آلفارومئو، آنها حالا تیم ب فراری محسوب می شوند. این برای آنها خوب است، بله، من از اینکه او دیگر اینجا نیست خوشحالم.

مونیشا کلتنبورن - مدیر تیم سائوبر

مونیشا کلتنبورن – مدیر سابق تیم سائوبر

فردریک واسور، مدیر جدید سائوبر یکی از دوستان خوب من است. او مرد لایقی است و می تواند دوباره تیم خوبی بسازد. من امیدوارم آنها به مسیر درست ادامه بدهند.

با این حال من درباره مارکوس اریکسون نظر خوبی ندارم. او قبلاً چیزهای خوبی نشان داد، ولی مسابقه آخر او در ابوظبی فوق العاده بد بود.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

2 دیدگاه

  1. max verstapen

    2

    9

    حالا منکه هیچی از فرمول یک بلد نیستمونمیدونم!!! اما بزرگان این رشته میگن باقطعیت نمیشه درمورد قهرمانیه همیلتون وفتل در۲۰۱۸ نظرداد با وجود جوان هایی مثل ورشتپن کار این دوتا سخته

دیدگاه خود را بیان کنید