فرمول یک ایران – زاک براون مدیر اجرائی تیم مک لارن با توجه به پیشرفت بسیار خوب استافل وندورن راننده تازه کار این تیم در فصل 2017 اعلام کرد پیشرفت وندورن او را بسیار شگفت زده کرده است.

وندورن در اولین فصل حضور خود در فرمول یک در هفت مسابقه از هشت مسابقه اول نتواست از Q1 به Q2 راه پیدا کند اما در ادامه با کمک تیم خود را به میانه جدول رساند. او اولین امتیاز خود را در جایزه بزرگ مجارستان کسب کرد و توانست در دو مسابقه سنگاپور و مالزی به رده هفتم دست پیدا کند. براون در پاسخ به سوال GPUpdate در مورد نظر او در مورد اولین فصل حضور وندرون در فرمول یک چنین پاسخ داد:

با توجه به مشکل دوام موتور برای او شروع بسیار سختی بود. او تازه کار بود و در بسیاری از پیست ها برای اولین بار رانندگی می کرد.

در طرف مقابل او فرناندو بود که حدود 15-16 سال تجربه رانندگی در فرمول یک را داشت. اگر او دچار مشکلی می شد در مواقعی تنها چند دور برای شناخت پیست زمان داشت و باید در همان چند دور 15 ساله فرناندو را تجربه کسب می کرد آن هم در پیستی که قبلا هرگز در آن رانندگی نکرده بود. اگر به فشار ها و شرایط او نگاه کنیم او واقعا عالی بود و سرعتش روز به روز بهتر می شد و الان نیز بسیار نزدیک به فرناندو است.

زاک براون و فرناندو آلونسو

زاک براون و فرناندو آلونسو

براون همچنین اعتقاد دارد خودرو آلونسو همیشه آپدیت های جدید را استفاده می کرده و این موضوع نیز باعث افزایش فاصله بین دو راننده خود شده است:

آن ها هیچ وقت از تجهیزات برابری استفاده نمی کردند. ما همیشه سعی می کردیم خودرو ها را برابر به پیست بفرستیم اما در مواردی هم ممکن بود یک خودرو از یک قطعه جدید استفاده کند و 90% پکیج آپدیت ها بر روی خودرو راننده با تجربه تر استفاده می شد. در بعضی از پیست ها فاصله استافل و فرناندو بیش از حد معمول بود که این فاصله، فاصله خودرو ها بود تا فاصله راننده ها. بنابراین من با بودن با او بسیار خوشحالم.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

دیدگاه خود را بیان کنید