مجله خودرو ایران – پس از انتشار خبر هایی درباره خودروی اسپرت جدید S1، حالا شرکت کالیفرنیایی سالین آماده معرفی نسخه جدید تنها سوپراسپرت خود یعنی سالین S7 می شود.

سالین S7 تویین توربوی قدیمی خودرویی با توانایی های مخصوص پیست اما برای خیابان بود که 750 اسب بخار قدرت داشت. حالا نزدیک بیش از یک دهه از ارائه آن خودرو می گذرد و سالین آماده ارائه نسخه S7 لمانز می شود. به نقل از مسئولان سالین، ساختار کلی تغییر نکرده و S7 هنوز از موتور V8 با حجم 7 لیتر استفاده می کند، اما حالا به کمک دو توربوشارژر و بوست بالاتر قدرت آن قرار است به رقم قابل توجه 1300 اسب بخار برسد!

این میزان قدرت از طریق گیربکس 6 سرعته تنها به دیفرانسیل عقب منتقل می شود. مانند S7 قدیمی، شاسی از استیل سبک وزن و کامپوزیت ساخته شده تا به حداقل وزن ممکن برسد.

در داخل هم امکاناتی مانند رول کیج، تهویه مطبوع، دوربین عقب (که امروزه در فورد فیستا هم یافت می شود!) و کیلومتر شماری که تا 240 مایل بر ساعت (386 کیلومتر بر ساعت) مدرج شده یافت می شوند. استیو سالین، پایه گذار کمپانی سالین درباره S7 گفت:

بر اساس وظیفه مان، می خواهیم تنها سوپراسپرت واقعی آمریکایی را برگردانیم. می خواهیم DNA پرفورمنس سالین را بهبود ببخشیم.

برنامه ریزی سالین برای S7 لمانز، یک خودرو با تولید محدود به تنها 7 دستگاه به قیمت هر دستگاه 1 میلیون دلار است. باید دید سالین می تواند با ارائه دو خودرو S1 و S7 به وضع مالی ثابتی برسد یا خیر.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

دیدگاه خود را بیان کنید