فرمول یک ایران – مدیر فراری سرجیو مارکیونه هشدار داده که افرادی که تهدید فراری به خروج از فرمول یک را یک بلوف می دانند، در حال بازی کردن با آتش هستند و ریسک های احمقانه می کنند.

مالکان جدید فرمول یک یعنی لیبرتی مدیا در ماه اکتبر امسال مقررات پیشنهادی موتور را برای سال 2021 ارائه کردند و این موضوع چندان به مذاق کمپانی ایتالیایی فراری و همچنین مرسدس خوش نیامد. در آن زمان، مارکیونه هشدار داد که اگر آنها با همین قوانین پیش بروند، فراری دیگر علاقه ای به حضور در مسابقات نخواهد داشت.

با این حال، از آنجا که فراری قبلا نیز چنین تهدیدهایی را انجام داده، این بار تهدید آنها چندان جدی برداشت نشد ولی مارکیونه هشدار داده که آنها بلوف نمی زنند. وی در مراسم شام رسانه ای سالیانه کریسمس کمپانی فراری اظهار کرد:

برخی افراد می گویند که تهدید ما در مورد مقررات سال 2020/2021 بلوفی بیش نمی باشد ولی آنها در حال بازی کردن با آتش هستند.

وضعیت از سال 2015 تغییر کرده است. از آن زمان، همه می دانند که اگر ما تهدید به انجام کاری بکنیم، آن را انجام خواهیم داد.

یکی از بزرگترین محسنات این است که توافقنامه کنکورد کنونی میان تیم ها و فرمول یک در مقایسه با توافقنامه های قبلی بسیار متفاوت تر است و حتی در طی قرارداد با لیبرتی مدیا، آزادی بیشتری را فراهم می آورد.

توافقنامه قبلی برای تیم ها این امکان را فراهم کرد تا پیست های خارجی دیگری را بسنجند. حال ما می توانیم احتمال ساخت چیزی شبیه به فرمول یک را در نظر داشته باشیم.

سرجیو مارکیونه رئیس فراری

سرجیو مارکیونه رئیس فراری

اگر فراری تصمیم بگیرد که از فرمول یک خارج شود، اگر بتوانند دیگر تیم ها را نیز راضی کند، می تواند مسابقات مشابه و رقیبی را راه اندازی کند. وی در ادامه اضافه می کند:

احتمال ساخت مسابقات قهرمانی دیگری از سال 2020/2021 وجود دارد. ما نمی توانیم این احتمال را نادیده بگیریم ولی ترجیح می دهیم تا حد امکان از آن اجتناب کنیم.

من همچنان مایل به حضور در فرمول یک هستم ولی ما باید به سازشی دست یابیم که بر طبق آن، فراری بتواند در هر مسابقه دی ان ای خود را به نمایش بگذارد. اگر ما نمی توانیم به چنین سازشی دست یابیم، پس فراری باید راه خودش را در پیش بگیرد. اگر فراری بتواند دیگر تیم ها را نیز از فرمول یک خارج کند و دیدگاه اقتصادی این کار را نیز بسنجیم، به نظرم می توانیم مسابقات جایگزینی را شکل بدهیم.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

3 دیدگاه

 1. ...m6...

  4

  15

  باز میگم داره بلوف میزنه?داداش میخوای کاسه کوزتو جمع کنی از فرمول یک بری برو اینقدر تهدید مهدید هم نکن برای ما مهم نیست?نگرانی ما فقط برای فناتونه☺ولی اگه نرید شاید بهتر باشه نه؟ول کن نرید 🙂

 2. Ezk1980

  9

  7

  بلوف محض ، همین مدت هم باهاش مثل بچه لوس و مورد توجه خانواده رفتار شده عادت کرده فراری فقط بخاطر سابقش سهمی از درامدها میگیره که از قهرمان سال هم بیشتره بازم غر میزنه ، برنی رفته دوران لوس بازی و تبعیض تمام شده ، لیبرتی مدیا میخواد کاری کنه که کارخانه ها برگردن ، فولکس واگن با لامبورگینی مثلا چه جذاب میشه ، بی ام وه ، پورشه ، تویوتا همه تیمهایی که از رقابت نابرابر با فراری خسته شدن برگردن مسابقات جالب بشه با تاریخ پر از تبعیض افتخار نداره

دیدگاه خود را بیان کنید