فرمول یک ایران – طبق اعلام پیرلی با توجه به تست شبیه ساز انجام شده پیش بینی می شود خودرو های فرمول یک در فصل 2018 تا دو ثانیه سریع تر شوند.

با تغییر قوانین فصل 2017 با پهن تر شدن خودرو ها و سریع تر شدن آن ها رانندگی بسیار سخت تر شده و زمان ها نسبت به دو سال قبل حدود پنج ثانیه بهبود پیدا کرده است.

فرناندو آلونسو - گرندپری ابوظبی 2017

فرناندو آلونسو – گرندپری ابوظبی 2017

امسال نیز مسابقه به مسابقه شاهد سریع تر شدن خودرو ها بودیم و اوج این سرعت در تعیین خط مالزی بود جایی که همیلتون نسبت به سال 2015 نه ثانیه سریع تر شده بود.

هرچند عواملی مانند شرایط آب و هوایی، زمان برگزاری مسابقات و جابجایی چند جایزه بزرگ در تقویم در ثبت این نتایج نقش خود را بازی کرده اند.

قوانین آیرودینامیکی امسال همچنان به درستی برای تیم ها قابل درک نیست اما ما شاهد این بودیم که در هر هفته تیم ها پیشرفت زیادی نسبت به هفته قبل داشته اند و این به این معنی است که تا رسیدن به شرایط ایده آل هنوز راه زیادی و پیشرفت های زیادی وجود دارد.

ماریو ایزولا

ماریو ایزولا و سباستین فتل

ماریو ایزولا مدیر بخش فرمول یک پیرلی گفت:

ما پیش بینی می کنیم در ابتدای فصل بعد ( 2018 ) حدود یک ثانیه دور های سریع تری را شاهد باشیم و این روند در میانه فصل بین 1 تا 1.5 ثانیه برسد و در نهایت در پایان فصل زمان های با دو ثانیه اختلاف نسبت به امسال ببینیم.

اگر ما لاستیک های نرم تری را برای مسابقات ارائه کنیم خودرو ها سریع تر خواهند شد اما باید به یاد داشته باشیم که وزن اضافی خودرو ها به دلیل وجود هالو را خواهیم داشت که پیامد وزن 6 کیلوگرمی و تاثیر آئرودینامیکی و از دست دادن سه تا چهار دهم ثانیه است.

البته فدراسیون جهانی حداقل وزن در نظر گرفته شده برای هالو را شش کیلوگرم اعلام کرده ولی احتمال افزایش وزن نیز وجود دارد و اعلام وزن مجاز این قطعه به تعویق افتاده است.

البته هنوز کار تیم ها  بر روی هالو تمام نشده اما با توجه به اعلام تیم فورس ایندیا این قطعه با وزنی معادل 14 کیلوگرم بر خودرو نصب خواهد شد.

در فرمول یک به ازای هر 10 کیلوگرم وزن اضافی خودرو حدودا سه دهم ثانیه در هر دور زمان از دست خواهد داد.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

3 دیدگاه

 1. mazroid7

  16

  2

  اه اه
  ینی وقتی فکر میکنم قراره سال آینده این هالوی لعنتی جلوی این ماشین ها قرار بگیره حالم گرفته میشه ? ?

  حداقل تیمها رنگ اونو با خودرو ست کنن وگرنه خیلی زشت میشه

دیدگاه خود را بیان کنید