فرمول یک ایران – ژان تاد مدیر FIA با توجه به قابلیت اعتماد بسیار بالا در دو تیم برتر امسال یعنی فراری و مرسدس این دوام بالا را مدیون هزینه های بسیار بالای این دو تیم می داند.

مرسدس بار دیگر به راحتی به قهرمانی تیمی رسید و همیلتون نیز توانست به چهارمین قهرمانی خود برسد. تاد گفت:

شاید مرسدس همانند گذشته در همه پیست ها قوی نبود اما همیلتون به راحتی توانست در تمام 20 مسابقه این فصل امتیاز کسب کند و این به این معنی است که خودرو ها بسیار قابل اعتماد هستند.

می توان چنین استدلال کرد که عدم اطمینان باعث شد فراری در نیم فصل دوم از مرسدس عقب بماند اما تاد مخالف این نظریه است:

باید بگویم فراری بسیار من را تحت تاثیر قرار داد. من به آآنچه که گفتم همچنان پایبند هستم. خودرو های فراری و مرسدس بسیار قابل اعتماد بودند هزینه های کلان و تست های شبیه ساز زیادهمه چیز به مقدار زیادی وجود داشت. اما این چیز ها واقعا برای داشتن یک ورزش خوب نیاز است. مطمئنا نه. موتور های فعلی بسیار گران، بسیار پیچیده و آرام هستند. اما ما می توانیم آن را بهتر کنیم. ما در حال حاضر با همکاری سازنده های موتور در حال تعامل برای بهبود آن هستیم. اما پروسه همچنان ادامه دارد.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

یک دیدگاه

  1. king soltan

    4

    0

    با سلام
    دقیقا درست می گی به نظر من باید فرقی باشه بین تیمی که این همه هزینه تحقیق می کنه و تیمی که نمی کنه البته نون اون همه سختیها را هم می خوره اینکه باید هزینه تیمها کم بشه که فراری و مرسدس مخالف هستند سر همین قضیه است البته این نظر منه و نظر دوستان قابل احترام .یادش بخیر این آقای ژان تاد در گاراژ فراری با اسطوره تکرای نشدنی فرمول یک مایکل شوماخر یادش بخیر …

دیدگاه خود را بیان کنید