مجله خودرو ایران – در بیش از 5 دهه تاریخ لامبورگینی افتخارات بسیاری ثبت شده، سازنده اولین ها در دنیای سوپراسپرت های موتور وسط، سریعترین ها در رکورد سرعت و اولین ها در دنیای سوپر SUV ها. اما حالا این گاو خشمگین بازگشتی احساس برانگیز به دنیای سوپر SUV ها دارد، با معرفی لامبورگینی اوروس به عنوان دومین SUV از نوع لامبورگینی!

خب، لامبورگینی همیشه به عنوان سازنده خشن ترین و زیبا ترین سوپر اسپرت های تنفس طبیعی مطرح بوده و مصداق بارز آنها در دنیای امروز، آونتادور و هوراکان (تا حدودی!) هستند. اما سوالی که پیش می آید اینست که آیا یک SUV پنج سرنشینه که بسیار بزرگتر و بلندتر از استاندارد سوپر اسپرت هاست، کمی آلمانی نیست؟!

مجموعه فولکس واگن شامل چندین کمپانی مطرح و نام آشناست که حالا هر کدام برای خود سازی کوک کرده اند. بنابراین بیم آن می رفت اوروس که از پلتفرم استیل و آلومینیومی MLB استفاده شده در پورشه کاین، بنتلی بنتایگا و آئودی Q7 بهره می برد، بیشتر به آنها شبیه باشد تا یک لامبورگینی؛ اما بچه گاو خشمگین ما نه به زشتی بنتایگا است و نه به مانند کاین و Q7 بی شخصیت (نه که این دو خودرویی بی شخصیت باشند اما وقتی حرف از لامبورگینی می زنید انتظارتان از شخصیت بالا می رود.)!

لامبورگینی اوروس

لامبورگینی اوروس

بیش از 5 سال از زمانی که کانسپت اوروس را دیدیم می گذرد، و در تمام این مدت دوست داشتیم در زیبایی کم از آن کانسپت نداشته باشد. اما اگر نگوییم اوروس زیباتر از آن کانسپت نیست، زشت تر هم نیست. با اینکه کمی بزرگتر و پهن تر شده و از خطوط تیز و رادیکالی آن کاسته شده، به طرز لامبورگینی واری زیباست.

در جلو ورودی های هوا و اسپلیتر ها و کاپوتی که فقط می خواهد رو به جلو حمله ببرد فقط نام یک کمپانی را به ذهن می آورد. در نمای کناری هم گلگیر ها به حدی بزرگ و خشن هستند که حتی نمای رینگ های 21 اینچی هم باعث نمی شود از آنها غافل شوید. بله، درست خواندید، 21 اینچ در حالت پایه و شما قادر به سفارش رینگ های 23 اینچی غول پیکر هم هستید.

لامبورگینی اوروس

لامبورگینی اوروس

اما مهمترین نکته در نمای بقل فرم کوپه مانند آن است که حس یک ماسل کار را هم به شما می دهد. در عقب هم با اینکه خبری از لوله های اگزوز نسخه کانسپت نیست، اما با حضور چراغ های الهام گرفته شده از سنتناریو و شیشه عقب بسیار کوچکش کاملاً یک گاو خشمگین به نظر می رسد.

لامبورگینی اوروس

لامبورگینی اوروس

هر چقدر هم ظاهر خشنی داشته باشید، بدون مشخصات فنی خوب نمی توانید یک لامبورگینی کامل باشید. با عنایت به همین موضوع، اوروس اولین موتور توربو در قلمرو لامبو را صاحب شده. موتور 4.0 لیتری V8 تویین توربویی که از بنتلی کنتیننتال GT و آئودی RS6 به عاریت گرفته شده و حالا 641 اسب بخار قدرت و 850 نیوتن متر گشتاور از دور 2.250 rpm دارد.

به کمک گیربکس 8 سرعته ZF، جثه 2.2 تنی اوروس قادر است در 3.6 ثانیه صفرتاصد را طی کند که در این رقم با جیپ گرندچروکی ترک هاوک برابری می کند. در حداکثر سرعت هم اوروس با ثبت رقم 306 کیلومتر بر ساعت، بنتلی بنتایگا و گرندچروکی ترک هاوک را پشت سر گذاشته و لقب سریعترین SUV جهان را از آن خود می کند.

لامبورگینی اوروس

لامبورگینی اوروس

یک سوال مهم، چرا لامبورگینی در این خودرو به سنت های خود پایبند نمانده و دست به استفاده از پرخوران زده؟ اول اینکه یک SUV برای رسیدن به کمال، باید در آفرود هم خود را به اثبات برساند، و با موتور های تنفس طبیعی نمی توان گشتاور مورد نیاز برای آفرود اوروس را فراهم کرد. دوم اینکه این موتور سبز ترین موتوری بوده که تا به حال در یک گاو خشمگین قرار گرفته و در 100 کیلومتر تنها 290 گرم کربن دی اکسید آزاد می کند.

لامبورگینی اوروس

لامبورگینی اوروس

همان طور که انتظار می رفت، قدرت و گشتاور SUV لامبورگینی به هر چهار چرخ منتقل می شود. گشتاور در حالت عادی به نسبت 60/40 در جلو و عقب پخش می شود که این میزان در جلو می تواند تا 70 درصد و در عقب تا 87 درصد افزایش یابد.

برای توقف این گاو سنگین وزن، لامبو به صورت پایه ترمز های کربن سرامیکی به ابعاد 440 میلیمتر در جلو و 370 میلیمتر در عقب را برای آن تعبیه کرده که یعنی اوروس صاحب بزرگترین ترمز ها در بین یک خودروی تولیدی است!

برای افزایش فرمان پذیری اوروس، سیستم فرمان پذیری به چهار چرخ یکی از مهمترین تدابیر است که به کمک آن می توان به چرخهای عقب هم به میزان 6 درجه فرمان داد. دمپر های تطبیق پذیر و سیستم الکترومکانیکی پایداری پیچشی هم از دیگر تجهیزاتش هستند که سابق بر این در بنتایگا و آئودی SQ7 استفاده شده بودند.

لامبورگینی اوروس

لامبورگینی اوروس

در را که باز کنید، به سبک تمام لامبورگینی ها با کابینی شبیه به هواپیما مواجه می شوید. دکمه استارت به سبک خاص لامبورگینی زیر یک سوئیچ قرمز قرار گرفته و در سمت چپ آن، شما می توانید حالات رانندگی را کنترل کنید. چهار حالت نرمال، اسپرت، پیست و برفی به صورت پایه برای شما موجود است و می توانید دو حالت آفرود و شنی را هم سفارش دهید.

با تغییر این حالات رانندگی می توانید به تنظیمات مورد علاقه خود برای دیفرانسیل ها، فرمان، سیستم تعلیق و گیربکس برسید؛ به عنوان مثال در حالات برفی، شنی و آفرود ارتفاع بیش از حد نرمال است و در حالات اسپرت و پیست به کمترین حد مورد نیاز می رسد.

با اینکه این کابین با پوشش آلکانترا (با قابلیت انتخاب از بین 4 رنگ مختلف) و صندلی های بی نظیرش تماماً حس یک لامبورگینی را منتقل می کند، اما تکنولوژی آئودی را هم به همراه دارد و واضح ترین نمونه آن، نمایشگر های دو قلوی مرکز کنسول که برای اولین بار در آئودی A8 به کار برده شده بودند.

تا به اینجای کار با یک لامبورگینی چه در بیرون و چه در درون اما با کمی ساختارشکنی مواجه بودیم. اما اوروس که قرار است سالانه 3.500 دستگاه فروش جهانی داشته باشد، 165.000 پوند انگلستان و 200.000 دلار آمریکا قیمت دارد که می توان گفت برای یک گاو از سنت آگاتا معامله بسیار خوبی است.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

دیدگاه خود را بیان کنید