فرمول یک ایران – راس براون، مدیر ورزشی فرمول یک معتقد است لوگوی قبلی فرمول یک، خاص یا به یاد ماندنی نبوده است. این لوگو، به تازگی و پس از بیست سال تغییر کرده است.

با پایان گرندپری ابوظبی، از برنامه جدید رونمایی شد و مقامات ارشد اعلام کردند تغییرات پیش رو، جهت پیشبرد بهتر فرمول یک در دنیای دیجیتال و آنلاین خواهند بود.

با وجود واکنش‌های متفاوت نسبت به لوگوی جدید، راس براون از رویکرد اتخاذ شده حمایت می‌کند و این تغییر را برای رشد فرمول یک لازم می‌داند. براون می‌گوید:

سوال اینجا لزوم در اولویت بودن لوگوست، و پاسخ آن مثبت است.

جدای از ابعاد تجاری، لوگوی جدید انعطاف پذیری بیشتری در کاربرد دارد. این مسئله به خصوص برای بازاریابی و کاربرد در دنیای دیجیتال، صحت دارد. لوگوی قبلی خاص یا به یاد ماندنی نبود.

این مهم بود که به هواداران فرمول یک نشان دهیم در حال ورود به عصر جدیدی هستیم.

ورزش ما در حال تغییر است و نگاه به آینده و حتی محیط خارج از ورزش، در جهت جذب هواداران جدید و به خصوص جوانان، اهمیت دارد.

لوگوی جدید نشانگر این مسئله است: در دنیای جدید ارتباطات بصری از اهمیت بیشتری برخوردار است، پس ما هم باید در این راستا حرکت کنیم.

لوگوی جدید فرمول یک

لوگوی جدید فرمول یک

براون همچنین با اشاره به اختلافات زمانی در ابوظبی، معتقد است لیبرتی مدیا در خصوص مسائل درون پیست نیز به همان اندازه مسئول است و باید فکری به حال آن بکند:

پس از ده دور، نیکو هالکنبرگ که در رده هفتم بود، 19.170 ثانیه با نفر اول فاصله گرفته بود. اختلافی که تا پایان مسابقه به 85 ثانیه رسید.

این در حالی است که ما درباره یک راننده استثنایی و تیمی صحبت می‌کنیم که یکی از چهار سازنده اصلی در فرمول یک است.

معتقدم باید بدون این که از ابزار مصنوعی استفاده کنیم، به دنبال راه‌هایی باشیم که رقابت قهرمانی متعادل‌تر شود.

به همین دلیل، الان ماه‌هاست که در درجه نخست، در حال صحبت با تیم‌ها و FIA هستیم تا ورزشی که همه آن را دوست داریم، جالب‌تر کنیم.

این چیزی است که هواداران به دنبال آن هستند و ما این را از تحقیقاتی که در ماه‌های اخیر انجام داده‌ایم، فهمیده‌ایم.

 

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

4 دیدگاه

 1. Omid

  4

  5

  به لوگوی جدید انتقاد های زیادی شده. اکثرا گفتن شبیه لوگو های قدیمی دهه 80 شده

  ولی غیر ازطراحیش، بنظر من رنگش عالیه. رنگ قرمزش نسبت به لوگوی قبل بیشتر شده. همونطور که میدونید همه جای دنیا و درتمام تاریخ قرمز یعنی : فراری !
  Red = Scuderia Ferrari
  D:

دیدگاه خود را بیان کنید