فرمول یک ایران– تیم فرمول یک سائوبر، امروز در مراسمی از طرح خودروی فصل 2018 خود رونمایی کرد و ترکیب قطعی رانندگانش را در اختیار رسانه‌ها قرار داد.

چارلز لکلرک، ستاره‌ی جوان آکادمی فراری و قهرمان مسابقات جی‌پی2 اولین استارتش در فرمول یک را در ملبورن استرالیا خواهد زد. مارکوس اریکسن هم در کنار جوان موناکویی خواهد بود.

این خبر را سرجیو مارکیونه، مدیر کمپانی فیات طی مراسمی در شهر میلان -که برای رونمایی از طرح خودروی 2018 تیم سائوبر برگزار شده بود- بیان کرد و از همکاری بین آلفا رومئو و تیم سائوبر ابراز رضایت کرد.

سرجیو مارکیونه

سرجیو مارکیونه

البته شایعات حضور چارلز لکلرک در فرمول یک از ماه‌ها قبل در سایت‌های خبری منتشر می‌شد. او تا کنون در هشت جلسه‌ی تمرینی حضور داشته است که نیمی از آن‌ها در فصل گذشته با خودروی هاس و نیمی دیگر امسال با ماشین تیم سائوبر بود.

با وجود اینکه حامیان مالی اریکسن رابطه‌ی نزدیکی با گروه سرمایه گذاری لانگ بو –شرکتی که تیم سائوبر را در سال 2016 خریداری کرد- دارند اما تا امروز هیچ چیز برای جوان سوئدی مشخص نبود. او در سال 2014 با تیم منحل شده‌ی کاترهام به مسابقات آمد و از فصل 2015 تاکنون با این تیم سوئیسی است. 76 گرندپری در کارنامه‌ی خود دارد اما در فصل 2017، موفق به کسب امتیاز برای تیمش نشد.

مارکوس اریکسن و چارلز لکلرک

مارکوس اریکسن و چارلز لکلرک

گفتنی است که فراری برای ستاره‌ی دیگرش، آنتونیو جیوویناتزی تلاش فراوانی کرد اما حضور اریکسن، باعث شد تا ایتالیایی به عنوان راننده‌ی تست و رزرو سرخ‌ها باقی بماند.

جیوویناتزی در دو گرندپری ابتدایی امسال به جای پاسکال ورلاین مصدوم حضور داشت. ورلاینی که حالا تنها امیدش حضور در تیم ویلیامز است. هرچند به نظر می‌رسد رابرت کوبیتسا، شانس بیشتری برای حضور در این تیم پرافتخار داشته باشد.

شاید بتوان گفت بعد از خروج مونیشا کلتنبرن، تیم سائوبر به تیم جوانان فراری تبدیل شده است. همین چند ماه پیش بود که برنامه‌ی استفاده از موتورهای هوندا در فصل 2018 توسط  مدیر جدید این تیم، فردریک واسر رد شد.

در انتها تیم سائوبر با استفاده از موتور فراری و برند آلفا رومئو روی ماشین خود متعهد شد تا حداقل یکی از جوانان فراری را در تیمش به خدمت بگیرد. سرجیو مارکیونه چند روز پیش گفته بود:

این توافق با تیم فرمول یک سائوبر گامی است برای نوسازی برند آلفا رومئو. آلفا رومئو بعد از سی سال غیبت به مسابقات فرمول یک باز خواهد گشت.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

13 دیدگاه

  • Rexa25

   6

   0

   همین پارسال بود که می گفتند قراره جای روزبرگ رو تو مرسدس پر کنه
   الان حتی تو سائوبر هم نمی تونه بمونه
   ای کاش مرسدس همونقدر که از اکون حمایت می کنه از ورلاین هم حمایت کنه تا بره ویلیامز

   • SP7779

    3

    2

    مرسدس نمیدونم چرا ولی فقط در جهت تخریب راننده های المانیه
    اون از نیکو ک بیشتر از6سال تو تیم بود و ب طور واضح حقش رو میدادن ب همیلتون
    اینم از پاسکال ک ب عنوان برنامه مرسدس اومد ک بهتر از اوکون هم بود ولی الان هیچی
    پاسکال بره ویلیامز(ک خب بعیده)خیلیها رو پشیمون میکنه از کاری ک باهاش کردن

 1. Red revolution

  1

  0

  ایول، پس بیست هجده پرچم موناکو بالاست
  خدا کنه اونقدر خوب باشه که فراری نخواهد بعد از کیمی دنبال کس دیگه ای باشه
  من که فکر میکنم پنج سال دیگه یکی از سه راننده تاپ دنیاست

دیدگاه خود را بیان کنید