فرمول یک ایران _ والتری بوتاس راننده تیم مرسدس معتقد است در فصل 2017 به تمامی اهدافی که داشته است نرسیده و در مسابقه پایانی برای کسب بهترین نتیجه به شدت مبارزه خواهد کرد.

در فصل 2017 سهم والتری از قهرمانی مرسدس فقط 2 برد در مقابل 9 برد هم تیمی اش، لوئیس همیلتون بوده است.

قطعا این نتیجه کافی و دلخواه من نیست اما بسیار خوشحالم که توانستم نظر مدیران مرسدس را جلب کنم و از اعتماد آنها برای ادامه همکاری در فصل 2018 سپاس گذارم، سال آینده سال سرنوشت سازی برای من خواهد بود، برای ماندن با مرسدس باید عملکرد خود را بهبود بخشم.

والتری بوتاس و لوییس همیلتون – گرندپری مکزیک 2017

وقتی از او در رابطه با نقش هم تیمی اش و تاثیری که روی نتایج او خواهد گذاشت پرسیدم اینگونه پاسخ داد:

من همیشه می دانستم که این یک چالش اساسی برای من خواهد بود، لوئیس یکی از بهترین ها و قهرمان کنونی مسابقات است. تمام تلاش ام را برای رسیدن  به او انجام خواهم داد، سال آینده شرایط کاملا متفاوت خواهد بود.

در حالی که مرسدس نیمه دوم فصل بسیار آسانی را تجربه کرده اما بوتاس معتقد است تمام فصل برای او بسیار  سخت و چالش برانگیز بوده است.

مسابقات امسال بسیار سخت تر و رقابتی تر از گذشته پیش رفت، در بسیار ی از پیست ها فراری دست بالا را داشت و تیم ردبول نیز در نیمه دوم فصل کاملا رقابتی عمل کرد، شرایط با سه سال گذشته کاملا فرق کرده است و دیگر از آن پیش تازی مرسدس خبری نیست، رقابت هر روز نزدیک و نزدیک تر می شود.

کیمی رایکونن، والتری بوتاس، مهندس تیم مرسدس و سباستین فتل - گرندپری روسیه ۲۰۱۷

کیمی رایکونن، والتری بوتاس، مهندس تیم مرسدس و سباستین فتل – گرندپری روسیه ۲۰۱۷

نقطه عطف امسال برای والتری کسب پیروزی در چهارمین مسابقه اش برای مرسدس و در پیست روسیه بود، مسابقه ایی که به اعتقاد بوتاس شیرین ترین اتفاق دوران حرفه ایی اش را رقم زده است، والتری امیدوار است در سال آینده بتواند پیروزی های بیشتری کسب کند و از مبارزه زیر سایه همیلتون رهایی یابد.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

6 دیدگاه

 1. Meysam..LaFerrari

  13

  4

  بوتاس رو صرفا نباید با فصل 2017 قضاوت کرد ؛ مرسدس گفته ماشین سال 2018 ما مطلوب بوتاس هم خواهد بود.
  درسته امسال عملکرد درخشانی نداشته تو اکثر مسابقات اما برای جمع کردن امتیازات تیمی ، تمام تلاشش رو کرده و تا حدود زیادی موفق بوده.
  شاید اینکه همیلتون خیلی سریعه یکی از دلایلیه که بوتاس انقدر تحت فشار قرار گرفته.

 2. ...m6...

  11

  3

  نمیدونم شما هم اینطور فک میکنید یا نه ولی حسسس میکنم استعداد ورلاین بیشتر از بوتاسه و داره هدر میره تو سائوبر !!بوتاس جون عزیزم لطفا اول تو فکر این باش که سطح رانندگیتو به رایکونن و ورشتپن برسونی کلی مونده تا رانندگیت مثل ریکاردو و فتل و لوئیس بزرگ بشه خو بررررااااادر

دیدگاه خود را بیان کنید