فرمول یک ایران– خوآن پابلو مونتویا، راننده‌ی سابق تیم ویلیامز، بازگشت احتمالی رابرت کوبیتسا به فرمول یک را غیرممکن خواند.

کوبیتسا که با توجه به خداحافظی فیلیپه ماسا از مسابقات، یکی از گزینه‌های اصلی جایگزینی برزیلی به شمار می‌رود، تا کنون دو بار در پیست‌های سیلوراستون و هانگارورینگ به پیست رفته و در تست‌های این تیم شرکت کرده است. کاری که رقیب اصلی او یعنی پاول دی رستا هم انجام داده است.

به احتمال زیاد، لهستانی 32 ساله در تست تایرهای پیرلی که بعد از اتمام گرندپری ابوظبی برگزار می‌شود به عنوان راننده‌ی تیم ویلیامز، شرکت خواهد کرد.

رابرت کوبیتسا - روز دوم تست های مجارستان

رابرت کوبیتسا – روز دوم تست های مجارستان

اما خوآن پابلو مونتویا راننده‌ای که بین سال‌های 2001 تا 2004 برای این تیم بریتانیایی 7 پیروزی کسب کرده بود، براین باور است که این تصمیم منطقی نیست.

صادقانه بگویم، این قضیه بیشتر شبیه یک جوک است!

مطمئنم که رابرت دیگر نمی‌تواند تمام توان ماشین را به نمایش بگذارد.

اما پاتریک هد از موسسان تیم ویلیامز نظر متفاوتی درباره‌ی بازگشت کوبیتسا دارد. او از فرصتی که تیم ویلیامز برای تست به مرد لهستانی می‌دهد، حمایت کرد.

او در مصاحبه‌اش با یکی از روزنامه‌های فنلاند گفت:

رابرت یکی از بهترین رانندگان زمان خودش بود.

فقط خود او می‌داند که برای این چالش آماده است یا نه. او مصدومیت شدید داشت. تیم ویلیامز می‌خواهد شرایط او را بررسی کند.

اگر او از لحاظ فیزیکی مشکلی نداشته باشد، یک گزینه‌ی مناسب برای ترکیب فصل 2018 خواهد بود.

پاول دی رستا هم یکی دیگر از گزینه‌های ویلیامز است. اما به نظر می‌رسد قرارداد هشت میلیون یورویی که نیکو روزبرگ به عنوان یکی از مشاوران کوبیتسا، با حامیان مالی به ثبت رسانده است، لهستانی را به ویلیامز نزدیک‌تر کند.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

5 دیدگاه

 1. Ezk1980

  8

  2

  حق با مونتویاس ، بهترین گزینه پاسکال ورلاینه ، هم جوانی داره هم تجربه فرمول و کارنامه اش هم عالیه تمام مسابقه برزیل رو با سافت دور زد ، هر کسی بود لاستیک میترکوند ، همه امتیازات سائوبر هم خودش به تنهایی گرفته

 2. SP7779

  9

  0

  نیکو مشاور و اسپانسر کوبیکا(کوبیتسا) شده؟!
  خودت بیا بشین پشت ماشین لذت ببریم چرا همچین میکنی خب؟!!!!
  من ک امیدوارم پاسکال بتونه بیاد اگه نشد دی رستا خوبه

 3. max verstapen

  8

  2

  سلام به دوست خوبم رضا عظیم عزیز و تشکراز مهدی رنجبر بابت مقالات خوبش. ممنون میشم یه آمار از تعداد کاربرانی که در سایت ثبت نام کردن و کسانی که از سایت بازدید میکن ارائه بدین مثلا اینکه در روز در هفته و درماه چه تعداد بازدید ازسایت انجام میشه و تعدادکل کاربرای ثبت نام شده و کاربرای فعال چه تعداد هستش ممنونم ازدوست خوبم رضا عظیم عزیز

 4. TRANS AM

  5

  0

  جفتشون تو دوران خودشون راننده های سرعتی و جسوری بودن. کوبیتسا ولی با هوش تر بود؛ اگه اون تصادف سنگین براش پیش نمی اومد میتونست به پیشرفتش تو فرمول یک ادامه بده و …… الان مشکل از آرنج دست راستشه که مقداری خمیدگی داره .

 5. dr_f1

  2

  0

  حضور نام کوبیسا در فرمول وان برای بسیاری از طرفداران قدیمی خاطرات خوبی رو از روزهای اوج فرموال وان زنده میکنه ومیتونه باعث جذابتر شدن مسابقات بشه حتی اگه کوبیسا با یک دست رانندگی کنه 🙂

دیدگاه خود را بیان کنید