فرمول یک ایراننیکو روزبرگ هم تیمی سابق لوئیس همیلتون، خواهان بازسازی رابطه دوستانه خود با کسی است که جدی ترین رقیب وی بود.

روزبرگ، همیلتون را از زمانی که در دوران نوجوانی با یکدیگر در کارتینگ رقابت می کردند، می شناسد. اما از سال 2013 که بار دیگر این دو با یکدیگر در تیم مرسدس هم تیمی شدند رابطه آن ها به طور فزاینده ای افزایش یافت.

نیکو روزبرگ گفت:

من و همیلتون در گذشته دوستان خوبی بودیم و این دوستی می تواند در آینده نیز تکرار شود. من نمی دانم که چرا نباید بعد از مدتی رابطه ما مثل سابق شود، اگرچه ما هنوز در آن جهت نیستیم.ما دیگر با یکدیگر رقیب نیستیم و من کاملا آن را از ذهن خود خارج کردم.

روزبرگ در سال 2016 در نهایت همیلتون را شکست داد و بی درنگ و پس از 5 روز از فرمول یک خود را بازنشسته کرد. این دو در موناکو با یکدیگر همسایه هستند ولی امسال حتی تلفنی هم با یکدیگر گفتگو نکردند.با این حال روزبرگ بعد از مسابقه مکزیک به سرعت قهرمانی همیلتون در سال 2017 را به وی تبریک گفت.

نیکو روزبرگ و لوئیس همیلتون

نیکو روزبرگ و لوئیس همیلتون

روزبرگ افزود:

همیلتون با روش خود این قهرمانی را بدست آورد و من به آن احترام زیادی می گذارم. او با کیفیتی عالی آن را انجام داد. خیلی از مردم کاری که انجام می دهد و روش انجام آن را دوست ندارند که این یک نظر است اما من فکر می کنم جالب است که او راه خودش را می رود. ما یکدیگر را به سطح بالایی هدایت کردیم. شاید ما موفق ترین هم تیمی های تاریخ فرمول یک بودیم.

اما رئیس غیر اجرایی مرسدس یعنی نیکی لائودا معتقد است که جو تیم بعد از خروج روزبرگ خیلی بهبود یافته است. صندلی روزبرگ در زمستان و بعد مدت کوتاهی از اعلام خبر بازنشستگی وی، به والتری بوتاس داده شد.

نیکی لائودا گفت:

همیلتون و بوتاس با یکدیگر دوست نیستند ولی بین آن ها تنفری برخلاف آنچه بین همیلتون و روزبرگ بود نیز وجود ندارد. این تنفر برای تیم بد بود ولی برای خود آنها خیر، زیرا آن ها را مجبور می کرد که سریع تر رانندگی کنند.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

5 دیدگاه

 1. HeiSenBerg

  17

  3

  واقعا نفرت و در کنارش رقابت رو میشد حس کرد تو تک تک مسابقه هایی که میدادن حداقل اینش خوب بود که با هم رقابت داشتن امیدوارم بوتاس از مرسدس بره اصلا خوب نیست اصلا دوست نداره برنده شه نه انگیزه ایی نه شوقی نه اشتیاقی یکی باید مثل فتل یا الونسو یا… بیاد که انگیزه برای برد وقهرمانی داشته باشه نه فقط به دوم سومی وگهگاهی هم برد راضی باشه…

 2. Omid

  20

  17

  این قسمت حرفش که گفته “همیلتون با روش خود این قهرمانی را بدست آورد” و ادامش…
  ازش خیلی برداشت های مختلفی میشه کرد!

  ولی بنظر من اصلا روش خاصی نداشت، فقط شانس محض. همین.

 3. lord mahyar

  14

  3

  کاری ک همیلتون میکرد تو مسابقه آخر من بهش احترام میزارم و درک میکنم و هرکسی جای همیلتون بود همون کارو میکرد چیزه کمی بود قهرمانی جهان بود هرکی بود دوست نداشت از دستش بده منم بودم گاز نمیدادم تا حریفا ب روزبرگ برسن هرکسی باشه این کارو میکنه

 4. SP7779

  9

  5

  نیکو ی جنتلمن واقعی
  کسی ک با همه جربانات مخالف داخل تیم قهرمان شد و هیچ حرفی از کسی نزد جز ب تمجید و تشکر
  برخلاف همیلتون
  رابطه ای م بد شد بخاطر کارهای همیلتون بود نه نیکو ولی اینکه میخواد دوباره رابطه شو بازسازی کنه باهاش نشونه بزرگی این قهرمانه

دیدگاه خود را بیان کنید