فرمول یک ایرانسباستین فتل برد مسابقه‎ی گرندپری برزیل را یک رهایی بزرگ خواند. آلمانی در دور اول از والتری بوتاس عبور کرد و به پیروزی رسید.

نه او و نه بوتاس، استارت خوبی نداشتند و این باعث شد، نبرد برای پیروزی در شیکین سنا به نفع شماره پنج تمام شود.البته بعد از اینکه فتل کاملا از بوتاس عبور کرده بود، ماشین ایمنی به پیست آمد و فاصله‌ی ایجاد شده را از بین برد.

فتل در شروع مجدد عملکرد خوبی داشت و موفق شد از فنلاندی دور شود. او به پنجمین برد فصل و البته اولین پیروزی‌اش بعد از تعطیلات تابستانی رسید:

لحظه‌ی اول استارتم خوب بود اما لاستیک‌هایم اسپین شدیدی داشتند.

فکر کردم همه چیز تمام شده است اما دیدم که اوضاع والتری هم از من بهتر نیست. شانس این را پیدا کردم که از خط داخل از او عبور کنم.

گمان می‌کنم که او را غافل‌گیر کردم که خیلی حرکت تعیین کننده‌ای بود.

سباستین فتل - مسابقه گرندپری برزیل 2017

سباستین فتل – مسابقه گرندپری برزیل 2017

بعد از خروج ماشین ایمنی همه چیز تخت گاز بود. در 65 دور بعد سعی کردم هرچه توانم بود را بگذارم تا بتوانم فاصله باز کنم و مسابقه را از رده‌ی اول مدیریت کنم.

خیلی خوشحالم مخصوصا برای بچه‌های مارانلو. آن‌ها برای این نتیجه خیلی تلاش کردند.

هفته‌های سختی را پشت سر گذاشتیم اما امروز هر دوی ما روی سکو هستیم. بعد از اتمام مسابقه واقعا خیالم راحت شد. یک روز سخت و یک رقابت دشوار را پشت سر گذاشتیم.

چند لحظه پیش با والتری صحبت کردم. سرعتش…

سرعتمان کم و بیش یکسان بود. رقابت نزدیکی بود. هیچ جایی برای اشتباه نداشتیم. محافظت از تایرها هم کار را سخت‌تر کرد.

فتل با این برد فاصله‌اش با فنلاندی مرسدس را به 22 امتیاز افزایش داد.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

4 دیدگاه

 1. TRANS AM

  22

  2

  رد بول ها متاسفانه بر عکس ادعایی ک قبل از مسابقه داشتن چیز قابل قبولی در چنته نداشتن.( البته ریکاردو اگه تصادف نمیکرد جایگاه بهتری کسب میکرد) اینطور که بوش میاد سال آینده هم برای غول صنعت اتوموبیل سازی دنیا یعنی مرسدسه. تنها کسی که میتونه یه تنه تا اندازه ای جلوی این غول آلمانی وایسه؛ یه آلمانی دیگس به اسم سباستین فتل!

  • max verstapen

   9

   5

   درابتدای فصل به دلیل عدم وجود نابغه ای مثل آدرین نیویی ردبولا یکم توی آیرودینامیک مشکل داشتن مخصوصا باتغییر قانون و ممنوعیت استفاده از سیستم تعلیق(سوسپانشن) آبرودینامیکی صدمه ی بزرگی بهشون واردشد. اما در ۲۰۱۸ که آدرین نیویی از استون مارتین برمیگرده به تیم و همچنین تمدید قرارداد راننده های جوان وبااستعدادشون مطمعنا با ماشین RB14 وضعیتشون بهتر میشه

  • امید نورمحمدی

   1

   0

   مثل اینکه قرار بود گاو خشمگین به اسب وحشی حمله کنه یا یه چیزی تو این مایه ها! ولی نشد و پیشبینی هم میشد که نشه! توی تایم گیری و تمرین هم عقب بودن. فعلا که شاخ گاو خشمگین پیش خود گاو خشمگین میمونه . تا ببینیم فصل بعد چی میشه.

دیدگاه خود را بیان کنید