فرمول یک ایران– بعد از یک تعیین خط هیجان انگیز، والتری بوتاس فنلاندی توانست رانندگان فراری را کنار بزند و خط یک مسابقه‌ی گرندپری برزیل را از آن خود کند.

در ابتدای مرحله‌ی سوم، به نظر می‌رسید که پول پوزیشن در دست سباستین فتل باشد اما در روز سرد و ابری اینترلاگوس، این شماره 77 بود که توانست از آلمانی پیشی بگیرد و رقابت فردا را جلوتر از رقبا استارت بزند.

در پایان تایم گیری، فنلاندی تیم مرسدس با زمان 1:08.322 توانست رکورد سریع‌ترین دور پیست را جابه‌جا کند و فتل با اختلافی 0.038 ثانیه‌ای در جایگاه دوم قرار گرفت.

احساسی خوبی دارم. هنوز کمی می‌لرزم! فوق‌العاده بود.

دور خوبی داشتم. سباستین و کیمی رایکونن هم دورهای خوبی زدند. متاسفانه لوئیس همیلتون در ابتدای راه، مجبور به کناره‌گیری شد که اصلا اتفاق خوبی برایمان نبود.

بوتاس که به دنبال اولین پیروزی‌اش بعد از گرندپری اتریش است، از آمادگی‌اش برای یک رقابت نزدیک با اسب‌های سرخ هم گفت:

شروع این مسابقه از رده‌ی نخست بسیار راضی‌کننده است. ماشین خوبی داریم. مسابقه‌ی نزدیکی خواهد بود اما ترجیح می‌دهم از رده‌ی اول استارت بزنم!

کیمی رایکونن، والتری بوتاس و سباستین فتل - تعیین خط گرندپری برزیل 2017

کیمی رایکونن، والتری بوتاس و سباستین فتل – تعیین خط گرندپری برزیل 2017

با اشتیاق، منتظر مسابقه‌ی فردا هستم.

اینترلاگوس پیست راحتی برای سبقت‌گیری نیست. اشتباه نکردن مسئله‌ی مهمی است اما استارت هم همیشه بخش جذاب این مسابقه بوده است.

امسال هم برای چهارمین سال متوالی، یکی از تیرهای نقره‌ای، مسابقه‌ی گرندپری برزیل را از خط یک شروع می‌کند.

 

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

7 دیدگاه

 1. ماکان

  13

  10

  مبارکت باشه.عالی عالی.این نشون میده پیکان نقره ای چقدر خوبه که تو از فتل و کیمی که مثل ببر گرسنه میمونن واسه پل پوزیشن بردی.ایشالا فصل بعد لیاقتتو در مقابل لوییسم نشون بدی.خوشم میاد ازت

 2. Nima

  2

  0

  یه توضیحی از پیست امروز بدین ببینیم کفی بیشتر داره یا پیچ و داون فورس.
  حدستون تو سریعترین دور با چه ماشینیه و کدوم راننده پتانسیل اولی داره؟
  من خودم فکر میکنم فتل شانسش خوبه.
  بحث پول درمیونه :))

 3. max verstapen

  0

  1

  جزء کوتاهترین پیستهای تقویم مسابقات هس ازون پیستایی هس که بارون زیاد اتفاق افتاده . دوتا مستقیمی کوتاه داره پیچ شماره ۲ به اسم آیرتون سنا (sena S) نام گذاری شده دانفورس اهمیتش از حداکثر سرعت پیشتر هستش اگر بارون بیاد وضعیت ردبول ها بهتراز بقیه میشه. علت اینکه بوتاس تایم یک رو زد هوای تمیز جلوی ماشینش بود ولی درمسابقه به علت هوای کثیف ماشین جلویی خوردگی لاستیک ماشین مرسدس بیشترخواهدبود . بیشترین سبقت هم درمستقیمی اول و پیچ بعدازاون یعنی پیچ جونکااو(juncao) خواهد بود درسایر قسمتها سبقت گیری احتمالش تقریبا صفرهستش. درضمن اگه راننده های پیشتاز خوب عمل کنن این پیست راننده های لپی زیادی خواهد داشت

دیدگاه خود را بیان کنید