فرمول یک ایران – دنیل ریکاردو از ردبول و برندون هارتلی و پیر گسلی از تورو-روسو بدلیل تعویض بخشی از قسمت موتوری، برای مسابقه یکشنبه جریمه شدند.

هر سه نفر آنها برای روز جمعه صبح در اولین تمرین به یک MGU-H جدید نیاز پیدا کردند، در هر سه مورد این هشتمین تغییری بود که در ماشینها در طول فصل 2017 انجام پذیرفته بود.

مطابق قانون راننده‌ها تنها مجاز به انجام 4 تغییر از 6 المان از اجزای تشکیل دهنده واحد موتور هستند، به هر حال این رانندگان مسابقه را با کسب جریمه در روز یکشنبه آغاز خواهند کرد.

این تغییر هشتم، مشمول دریافت 10 رده پنالتی در خط شروع خواهد شد که ریکاردو، هارتلی و گسلی برای روز یکشنبه با آن روبرو هستند.

علاوه بر این، ریکاردو یک مخزن جدید انرژی و کنترل برقی جدید نیز دریافت کرده است. البته هردوی این تغییرات چهارمین تغییر در قسمت مربوطه هستند که چون از حد مجاز تجاوز نکرده است لذا مشمول دریافت جریمه نیز نخواهد شد.

اما با فشاری که هارتلی در میانه تمرین اول به موتور آورد و منجر به بروز مسئله در موتورش شد و همچنین تحقیقاتی که تیم بر روی STR12 انجام داد و باعث شد گسلی تمرین اول را از دست بدهد، احتمال اینکه جریمه بیشتری به رانندگان تورو-روسو تعلق بگیرد، وجود دارد.

در زیر تعداد تغییراتی که المانهای موتوری در طول این فصل تا اینجا به اضافه این مسابقه برای تیمها انجام شده است را می‌بینید.

تغییرات المانهای موتوری تیمها در فصل 2017

 

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

4 دیدگاه

 1. JBjb

  1

  1

  واقعا جالبه تا اینجا نه فقط 2 راننده خود مرسدس بلکه 4 راننده ویلیامز و تورو روسو که حتی 1 قطعه شون از مرز مجاز 4 بار بیشتر استفاده نشده و تا حتی یک بار این 6 راننده ای که از موتور مرسدس استفاده می کنند پنالتی قطعات موتور دریافت نکرده اند. بر خلاف سایر سازنده های موتور دیگه

  از بعضی قطعات تا اینجا که مسابقه 19 مه فقط 2 یا 3 بار برای این 3 تیم استفاده شده به 4 هم نرسیده

  موتور هیولای مرسدس نه فقط تو قدرت برترین ه بلکه تو دوام و قابلیت اطمینان هم برترین ه

دیدگاه خود را بیان کنید