فرمول یک ایران – با تغییر موتور تیم مک لارن از هوندا به رنو، این تیم با توجه به مشکلات موتور رنو از خرید خود از شرکت فرانسوی کاملا راضی است.

موتور رنو در چند مسابقه اخیر کمی متزلزل نشان داده است و مشکلاتی را برای سه تیم رنو، ردبول و تورو روسو بوجود آورده است اما اریک بولیر مدیر مکلارن با وجود مشکلات رنو با اشاره به برد ورشتپن در مکزیک اعلام کرد تیمش در انتظار رسیدن به موتور رنو است:

مشکل قابلیت اعتماد موتور یکی از مشکلات مهم برای موتور است ولی رفع این مشکل بسیار راحت تر از بالا بردن کارایی موتور است. چیزی که در نظر من است این است که موتور رنو توانسته است در مالزی و مکزیک برنده شود. این یعنی در چهار مسابقه اخیر به دو برد رسیده و با این وجود می توانم بگویم که هیچ مشکلی وجود ندارد.

فرناندو آلونسو

فرناندو آلونسو

عملکرد چند مسابقه آخر فصل تیم ردبول نشان داد که این تیم خود را برای رقابتی قوی در فصل آینده آماده می کند و بولیر نیز می داند که یکی از رقبای اصلی مک لارن در فصل 2018 تیم ردبول است:

ردبول در سه مسابقه اخیر بسیار قوی بود و این یک نشانه خوب برای مک لارن است. البته این به ما نشان می دهد که یک رقیب بسیار قوی برای فصل بعد داریم.

اما با توجه به تغییر موتور مشکل دیگری که مک لارن پیش روی خود می بیند اندازه موتور رنو است و این به این معنی است که مک لارن نیاز به طراحی مجدد بسیاری از قسمت های خودرو دارد. مت موریس طراح مک لارن چنین می گوید:

ما مجبوریم کلاچ و جعبه دنده را دوباره طراحی کنیم. البته برای سال اول ما طراحی ما بسته به سادگی همکاری بین ما و رنو است. البته با تجربه بیشتر ما می توانیم به پیشرفت برنامه خود ادامه دهیم.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

دیدگاه خود را بیان کنید