فرمول یک ایران – کریستین هورنر فاش کرد که ردبول قصد داشت که فرناندو آلونسو را طی یک قرارداد دو ساله به خدمت بگیرد.

راننده ی اسپانیایی در 2008 برای تیم رنو رانندگی می کرد اما قصد داشت که در فصل بعد آن به تیم دیگری نقل مکان کند. مدیر ردبول نیز درباره ی توافقات آن ها با آلونسو گفت:

پیوستن آلونسو به ما بسیار قریب الوقوع بود.

در پایان 2008، من و هلموت مارکو برای دیدن مدیر برنامه های او رفتیم و به او پیشنهاد یک قرارداد دو ساله دادیم.

اما او بر روی قرارداد یک ساله اصرار داشت. ما گفتیم که موضع ردبول فقط برای قرارداد دوساله است و یا هیچ چیز! اما او قبول نکرد. ما فکر کردیم که او رویایی رانندگی برای فراری را دارد اما فلاویو بریاتوره او را در رنو نگه داشت.

پس از ناامیدی از آلونسو، ردبول ها به سراغ سباستین فتل رفته و او را جانشین دیوید کولتارد بازنشسته کردند.

فرناندو آلونسو و سباستین فتل

فرناندو آلونسو و سباستین فتل

آلونسو نیز پس از شروع ناامیدکننده اش با رنو، تلاش کرد که در نیم فصل به ردبول بپیوندد تا در جنگ قهرمانی باقی بماند. هورنر ادامه داد:

در نیمه 2009، نزدیک بود که بگویم “آیا او می تواند در نیم فصل به ما بپیوندد؟” زیرا آن ها فکر می کردند که او می تواند با این ماشین قهرمان شود.

پس از آن نیز صحبت هایی در فرودگاه اسپا در سال های 2011 و 12 داشته ایم. اما جدی ترین بحث همان بار اول بود و پس از آن او شانس خود را از دست داد.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

13 دیدگاه

   • TRANS AM

    4

    1

    بهتره بگی این حجم بی اطلاعی از فرمول یک بی سابقس……….

  • SV5

   9

   1

   اولا که اون چیزی که باتن و براون تو سال 2009 نشون دادن دست نیافتنی بود ینی 2+4 که میشه 6تا، بعد که همه این ها رو میگن و اصلا هم به این فکر نمیکنن که اگه همیلتون تو مکلارن میموند الان 1 قهرمانی بیشتر نداشت(البته که ما میدونیم همیلتون پسر سریعه با فرغونم قهرمانی میشه.)

  • امید نورمحمدی

   5

   1

   فعلا که وتل 4 قهرمانی پشت سر هم آورده و هیچ کاریشم نمیشه کرد. کلا وقتی 4 بار قهرمانی پشت سر هم کسی داشته باشه دیگه نمیشه گفت هیچ جوری شانسی یا اتفاقی بوده. حالا یکی بره ده نا قهرمانی بیاره ولی پشت سر هم نباشه میشه گفت هر ده تاش شانسی بوده! تاکید میکنم که “میشه گفت” . من پیشگو دیده بودم ولی پسگو ندیده بودم که الان دیدم.

 1. امید نورمحمدی

  3

  1

  اینکه آلونسو راننده بزرگیه شکی توش نیست. توی همین مکزیک نشون داد که چه توانایی بالایی داره ولی توی زندگی انتخابهاست که تفاوتهارو رقم میزنه. هیچکس هم نمیتونه بگه اگه اون میرفت اونجا فلانی قهرمان میشد یا نمیشد. دوستان “آنتی-فتل” باید به خودشون بگن که: “فتل 4 قهرمانی پشت سر هم داره” و اینو تکرار کنند تا خوب توی ذهنشون جای بگیره.
  یکی از همین دوستان جایی بمن فرمودند که خارج از مطلب تاپیک صحبت نکنم (که نکرده بودم). حالا خودشون و دوستانشون اینجا که مطلب درباره آلونسو هست در باره فتل “پسگویی” میکنن.

  • SP7779

   1

   0

   جدا؟!
   ما طرفدارای سب خرفی نزنیم برا همیلتون(انگار کی هست)
   ولی همیل فن ها هرچی میخوان در هر مضوعی بگن؟!
   بخدا حبا هم خوب چیزیه
   #نچسب نباشیم

 2. سینا نوحی

  0

  0

  اصلا فکرشم نمیکردم فرمول یک تو ایران انقدر متخصص و کارشناسای قوی و سطح اول داشته باشه،که به قول دوستمون هم خوب تحلیل میکنن،هم پیش بین های عالیی دارن و هم میتونن بگن تو گذشته چی میتونسته پیش بیاد.

دیدگاه خود را بیان کنید