فرمول یک ایران – مدیر تیم ردبول کریستین هورنر معتقد است هر دو راننده تیم در فصل آینده وارد رقابت قهرمانی خواهند شد.

با وجود نتایج ضیف تیم ردبول در نیمه اول فصل 2017 رقابت قهرمانی امسال برای رانندگان ردبول قبل ار آنکه بتواند آغاز شود به پایان رسید ولی با تلاش مهندسین ردبول و رنو و ارتقاء دائمی خودرو، نیمه دوم فصل بسیار متفاوت تر از نیمه اول آن برا این تیم رقم زده شد.

دنیل ریکاردو از هفت مسابقه قبل چهار مسابقه را در رده های برتر به پایان رساند و نتایج مکس ورشتپن حتی از آن نیز بهتر بوده است، او در مسابقات مالزی و مکزیک توانست به پیروزی دست پیدا کند و در مسابقه ژاپن با یک رقابت نفس گیر جایگاه دوم را کسب کند. با این حساب اگر ردبول بتواند روند پیشرفت خود را طی زمستان ادامه دهد رسیدن به جایگاه مرسدس و فراری دور از دسترس نخواهد بود.

مدیر تیم ردبول در این رابطه نظرش را اینگونه بیان کرد:

اگر بتوانیم آموزه های خودمان از RB13 را به RB14 منتقل کنیم و به روند پیش رفت خود ادامه دهیم هر دو راننده تیم این قابلیت را خواهند داشت تا جایگاه سباستین فتل و لوئیس همیلتون را تهدید کنند.

با این وجود به عقیده هورنر نباید توان رقابتی همیلتون و فتل را دست کم گرفت، وی در ادامه افزود:

در حال حاضر لوئیس در بهترین شرایط خودش قرار دارد و تا چند سال آینده نیز به مسابقات ادامه خواهد داد، در سوی دیگر سباستین 30 ساله ایی قرار دارد که با ردبول چهار دوره قهرمانی جهان را کسب کرده است و اشتیاق فراوانی برای کسب پنجمین قهرمانی دارد. لوئیس نیز امسال چهارمین قهرمانی خودش را جشن گرفت اما او 30 سالگی خودش را زودتر تجربه کرده است. هر دو آنها برای قهرمانی پنجم سخت مبارزه خواهند کرد، با این وجود به عقیده من روحیه مبارزه در مکس، دنیل و سباستین بیشتر خواهد بود و باید منتظر سبقت های نفس گیر این سه باشیم.

وی در ادامه افزود:

مکس تنها 20 سال دارد، اگر بتوانیم خودروی رقابتی در اختیار او قرار دهیم ثابت خواهد کرد که لایق قهرمانی است. دوران حساسی در زندگی رانندگان بزرگ وجود دارد و برای مکس فصل 2018 آن دوره حساس خواهد بود. من به توانایی هر دو راننده تیم ایمان دارم، اگر ابزار مناسب را در اختیارشان قرار دهیم شانه به شانه لوئیس و سب خواهند جنگید و این همان چیزی است که برای جذابیت مسابقات لازم است.

 

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

7 دیدگاه

 1. ...m6....

  12

  5

  یعنی ماشبن ردبول اینقدر خوب میشه که ممکنه ورشتپن! ورشتپن! قهرمانی لوئیس یا سب رو تهدید کنه ووویی اصلا نچ نمیشه با عقل جور در نمیاد انشالله که ماشینای فراری و مررسدس خیلی رقابتی تر از ۲۰۱۷ بشن انشالله ?

  • max verstapen

   6

   1

   دوست عزیز همینکه شما با گفتن کلمه ی انشاالله از خدامیخوای که ماشینای فراری و مرسدس رقابتی تر بشن خودش نشونه ی اینه که قبول داری واعتراف کردی ردبول داره روز به روز پیشرقت میکنه ودیگه به این راحتی نمیشه فراری یا مرسدس رو قهرمان دونست!

 2. امید نورمحمدی

  11

  21

  احتمالش هست. عملکردشون عالی بوده. بنظر من اگر اون تصادف سنگاپور اتفاق نمیافتاد مکس براحتی میتونست سکو بگیره و شاید حتی اول هم میشد. اون تصادف لعنتی به ضرر فتل و کیمی و مکس شد. هر سه سکوهارو میگرفتند.
  اینه که میگم “سلطان کفی” همیلتون با شانس قهرمان شد. 25 امتیاز مفت از یک تصادف الکی و بی جهت گرفت.

   • امید نورمحمدی

    3

    8

    چشم رییس! من نمیدونستم قبل از نوشتن باید از جنابعالی اجازه میگرفتم!!! برای اینکه متوجه بشید لازمه عرض کنم من سنگاپور را مثالی برای عملکرد عالی ردبول آوردم. وقتی میگم سنگاپور یعنی از تمرینش تا مسابقه اش. عملکرد ردبول توی سنگاپور برای هر دوتا راننده اش عالی بود.
    دوستان یک بارم که خواستم یه نظر کوتاه بنویسم اینجوری میشه. برای درک بهتر بعضیها مجبورم کلی توضیح بنویسم.

 3. Majiiiiid

  2

  0

  فقط مرسدس
  البته باید قبول کرد ایرودینامیک ردبول از فراری و مرسدس بهتره و اگه موتور مرسدس یا فراری روی ردبول بود امسال احتمال قهرمانی داشت
  برای همینه که بهش موتور نمیدن تیم طراحی بدنه ردبول واقعا عالیه

دیدگاه خود را بیان کنید