مجله خودرو ایران – خبر خوبی برای شما داریم، و خبر بدی برای بوگاتی و هنسی! همین چند روز پیش بود که هنسی خودروی ونوم F5 را معرفی کرد تا در حمله بردن به رکورد سرعت با کونیخزگ رگرا و بوگاتی شیرون رقابت کند. اما حالا کونیخزگ با ثبت رکورد سرعتی در بزرگراه 17 کیلومتری در ایالت نوادا، کار ثبت رکورد جدید را سخت تر کرد.

همین امروز، کونیخزگ آگرا RS با رانندگی راننده تست کمپانی، نیکلاس لیلجا موفق شد با ثبت رکورد 284.5 مایل بر ساعت (457.7 کیلومتر بر ساعت) در مسیر رفت و 277.9 مایل بر ساعت (447.1 کیلومتر بر ساعت) در مسیر رفت و برگشت (که ملاک اصلی برای رکورد محسوب می شود.) رکورد جدیدی در بین خودرو های تولیدی به ثبت برساند.

کونیخزگ آگرا RS

کونیخزگ آگرا RS

جالب این جاست که این خودرو همین چند وقت پیش رکورد 0-400-0 شیرون را هم حدود 5 ثانیه جا به جا کرد و نکته دیگر اینست که آگرا RS با وجود موتور 5.0 لیتری V8 تویین توربو که قادر به تولید 1360 اسب بخار قدرت و 1365 نیوتن متر گشتاور است، آخرین سلاح این کمپانی سوئدی نیست و انتظارات از رگرا بالاتر است.

انتظار مسئولان کمپانی برای ثبت همچین رکوردی، حدود دو روز بود، اما آگرا RS تنها سه بار این مسیر را طی کرد؛ یکی بار برای رکورد رفت و دو بار برای رفت و برگشت!

تیم کونیخزگ

رکورد سرعت در جهت باد عدد وحشتناک 457.7 کیلومتر بر ساعت است و برای خلاف جهت باد هم عدد 436.4 کیلومتر بر ساعت ثبت شده که به میانگین 447.1 کیلومتر بر ساعت می رسد و با 16 کیلومتر بر ساعت اختلاف، رکورد پیشین بوگاتی ویرون سوپراسپرت که در سال 2010 به ثبت رسید را پشت سر می گذارد. این رکورد حتی از رکورد هنسی ونوم GT که در سال 2014 به ثبت جهانی نرسید و معادل 435 کیلومتر بر ساعت بود هم سریعتر است.

نیکلاس لیلجا، راننده جسور کونیخزگ می گوید:

من نگرانی نداشتم، تنها جای نگرانی درباره تایرها بود، می دانید که در همچین جایی هر چیزی ممکن است رخ بدهد.

کونیخزگ آگرا RS

کونیخزگ آگرا RS

بله، تایر ها، نقطه ای که مانع بزرگی بر سر راه ثبت رکورد های حداکثر سرعت هستند. در آگرا RS تایر ها از نوع میشلین Pilot Sport Cup 2 هستند که در شیرون و ونوم F5 هم یافت می شوند. با اینکه میشلین هنوز اطمینان کاملی درباره استفاده از تایر ها در آن سرعت نداده، لیلجا می گوید که نیازی به پیشرفت میشلین نمی دیده و احساس راحتی با تایر ها داشته است:

در 100 مایل بر ساعت شما احساس راحتی دارید، اما در بیش از 280 مایل بر ساعت، بسیار خشک و پر از دست انداز است. در 284.5 مایل بر ساعت، من روی ردلاین پیشرانه قرار داشتم و می دانستم بیش از این پیش نخواهم رفت.

من نمی دانم رکورد بعدی چه خواهد بود، ولی ما قطعاً برای سریعترین بودن در پیچ ها هم تلاش خواهیم کرد.

آیا این حرف بدان معنی است که کونیخ زگ به رکورد نوربرگرینگ حمله خواهد کرد؟ چیزی که امروز از آن دیدیم این را غیرممکن نشان نمی دهد.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

2 دیدگاه

 1. Schumi1

  5

  1

  دمش گرم کونیخزگ عجب رکوردی زد .ولی چرا این کونیخزگ تغییر نمیکنه ؟ فقط جلو عقب تا بحال فرق کرده پلتفرمش مال 15 سال پیشه وقتی روی موتور اینقدر پیشرفت میکنن چرا رو بدنه نمیکنن؟ ولی همین قیافه ای که داره باحاله ما که ندیدیم تابحال. ولی مطمئنن بوگاتی یه کارایی میکنه و حتی ونوم بی کار نمیشینه.

  • SP7779

   4

   2

   ی مثال بزنم واست
   اقای صدا(ابی)ب نظرت دماغش رو جراحی کنه صداش عوض نمیشه؟!صد البته.
   پس فقط گهگاهی دستی ب زلف هاش میکشه
   اینم مصداق کونیخزگ هست
   میدونن حداکثر کارایی رو با این پلتفرم دارن و تغیر نمیدن
   مگر جزیی در صدد بهبودی کارایی
   (دوستان داستان درست نکنین برا من.ی مزاح بود فقط)

دیدگاه خود را بیان کنید