فرمول یک ایران: مدیر تیم فرمول یک مکلارن، اریک بولیر در مصاحبه‌ای که با سایت موتوراسپورت داشت، از پیشرفت غیرمنتظره‌ی تیمش در بخش آیرودینامیک گفت.

مکلارن در گرندپری آمریکا از بال جلوی جدید خود رونمایی کرد و در مرحله‌ی تعیین خط جایزه بزرگ مکزیک، این قطعه را روی خودروی فرناندو آلونسو به کار برد. اتفاقی که واکنش مثبت ماتادور را در پی داشت و باعث شد آلونسو، شاسی تیمش را بهترین شاسی پیست بخواند.

رئیس فرانسوی هم با تاکید بر اینکه میزان پیشرفت، بیش از حد انتظار بوده، صحبت‌های آلونسو را صحیح دانست و گفت:

کمی از چیزی که پیش‌بینی می‌کردیم بهتر بود.

یک غافل‌گیری برای همه‌ی ما بود. فکرش را هم نمی‌کردیم که خودرو تا این حد رقابتی بشود. اما وقتی همه‌ی قطعات را کنار هم قرار دادیم -همان کاری که هفته‌ی گذشته روی خودروی فرناندو انجام دادیم- نتیجه‌ی خوبی گرفتیم. این خبر بسیار خوبی است.

امیدوارم استافل وندورن هم بتواند در مسابقه‌ی برزیل از آن استفاده کند.

استافل وندورن و لنس استرول - گرندپری آمریکا 2017

استافل وندورن و لنس استرول – گرندپری آمریکا 2017

این کار برای کسب اطلاعات هم خوب است چون این قطعه برای خودروی فصل بعد است. این طور متوجه می‌شویم کجا هستیم و چه کارهایی باید بکنیم.

بولیر از نظرات مثبت آلونسو ابراز خرسندی کرد اما برخلاف او به رده‌بندی تیم‌ها بر اساس شاسی نپرداخت:

ویژگی‌های خودروی ما با دیگر خودروها مثلا ردبول متفاوت است. ما از نقاط ضعفمان در برابر آن‌ها آگاهیم. مطمئنم که برعکس این قضیه هم هست.

این یک پیشرفت بزرگ است اما هنوز باید کار کنیم.گرفتن تیم‌های رقابتی، بعد از سه سال که شاسی را با فلسفه‌‌ای جدید طراحی کردیم، یک دستاورد بزرگ است.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

2 دیدگاه

  1. king soltan

    11

    1

    با سلام
    با اینکه طرفدار مرسدس هستم ولی اینو مطمعن می گم که مک لارن یکی از بهترین ماشین سازهای دنیاس یعنی در صورت داشتن یه موتور خوب شکست دادنش واقعا سخته شاید یکی از دلایلی که مرسدس و فراری بهش موتور ندادن همین باشه چون می دونند مار در آستین پرورش می دن.مطمعنم مک لارن رنو خود ردبول رو دچار مشکل خواهد کرد شک ندارم و فراری و مرسدس باید خودشون رو برا یه حریف قدر با یه راننده به شدت تشنه پیروزی آماده کنند.

دیدگاه خود را بیان کنید