مجله خودرو ایران – فرمول یک امسال باز هم با ناکامی فراری به پایان خواهد رسید، وقتی در پایان مسابقه روز یکشنبه سباستین فتل موفق به کسب امتیازات کافی برای زنده نگه داشتن امید قهرمانی نشد، فراری قهرمانی راننده اش را هم از دست داد.

با وجود اینکه آنها امسال رقابت بسیار نزدیک تری با مرسدس داشتند، اما در 2 مسابقه به پایان این فصل فرمول یک رده دوم آنها قطعی شد تا رویای بازگشت به سکوی قهرمانی برای پر افتخار ترین تیم فرمول یک، حداقل 1 سال دیگر به درازا بکشد. در همین حال، ارائه یک فراری دیگر می توانست مرحمی روی زخمهای طرفداران باشد، و چه خودرویی بهتر از FXX K Evo، سریعترین فراری برای خارج از مسابقه.

پسوند Evo برای فراری FXX K یعنی سرعت و خشونت بیشتر! مگر می شود؟ FXX K عادی(!) به خودی خود برای خارج از پیست مسابقه ساخته نشده، پس چگونه می توان آن را مسابقه ای تر کرد؟ این را فقط فراری بلد است!

فراری FXX K Evo

فراری FXX K Evo

در زیر کاپوت، موتور 6.3 لیتری V12 تنفس طبیعی افسانه ای فراری حضور دارد که به تنهایی قادر به تولید 850 اسب بخار قدرت و 750 نیوتن متر گشتاور است! با همراهی یک موتور الکتریکی دیگر، حداکثر قدرت به 1036 اسب بخار و حداکثر گشتاور به 900 نیوتن متر می رسد(البته این ارقام از FXX K بیشتر نیست ولی بی خیال، هنوز هم قدرت بیشتری لازم دارید؟!).

فراری FXX K Evo

فراری FXX K Evo

این قدرت باور نکردنی از طریق یک گیربکس هفت سرعته دوبل کلاچ که به کمک فناوری فرمول یک ساخته شده، تنها به چرخ های عقب که پهنای 345 میلیمتری و رینگ های 20 اینچی دارند، منتقل می شود(سایز رینگ های چرخ های جلو هم 19 اینچی است.).

فراری FXX K Evo

فراری FXX K Evo

اما داون فورس، جایی است که پسوند Evo خود را نشان می دهد. این خودرو قادر به تولید 640 کیلوگرم داون فورس در سرعت 200 کیلومتر بر ساعت و تولید 830 کیلوگرم داون فورس در حداکثر سرعت است! به عبارت دیگر داون فورس فراری FXX K Evo از نسخه عادی 23 درصد و از لافراری 75 درصد بیشتر است!

فراری FXX K Evo

فراری FXX K Evo

حرف از حداکثر سرعت شد، حداکثر سرعت آن چقدر است؟ فراری نه تنها حرفی در این باره نزده، بلکه سخنی از شتاب و زمان آن در پیست فیورانو هم به میان نیاورده است. فکر می کنم برای درک سرعت آن در پیست، اشاره به این موضوع که FXX K عادی در فیورانو با ثبت زمان 1 دقیقه و 14 ثانیه، حدود 5 ثانیه سریعتر از لافراری بوده کفایت می کند.

فراری FXX K

فراری FXX K

مانند دیگر XX های این کمپانی، این خودرو هم از تکنولوژی های فراوانی بهره می برد. ترکشن کنترل خودروهای فرمول یک، نسل سوم دیفرانسیل الکترونیکی فراری، سامانه های الکترونیکی ترمزها  و دمپر های جدید تنها بخشی از شیرین کاری های فراری است.

با وجود تمام این سامانه ها، می دانیم FXX K Evo از FXX K عادی سبکتر است، چقدر؟ نمی دانیم. نسخه عادی خود 90 کیلوگرم سبکتر از لافراری بود و حالا فراری با استفاده از فیبر کربن بیشتر و شبیه کردن این خودرو به خودروی فرمول یک، به نسبت قدرت به وزن 1 به 1 نزدیک تر شده است.

در ادامه نمی دانیم هایمان، از تعداد و قیمت هر دستگاه از آن هم اطلاع نداریم. ولی با توجه به اینکه تنها 40 دستگاه از FXX K ساخته شده، توقع تعداد بیشتر از نسخه Evo را نداشته باشید.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

2 دیدگاه

دیدگاه خود را بیان کنید