فرمول یک ایران – لوئیس همیلتون به جد معتقد است که او بوجود آورنده نبردهای عجیب و غریب با سباستین فتل نیست. حتی این مسئله نیز وجود دارد که:

او گاهی بیشتر از آنچه که فکر می‌کنم از من متنفر است.

 

همیلتون روز یکشنبه موفق شد فتل را در رقابتهای قهرمانی جهان 2017 شکست دهد و پرونده این رقابتها را در مکزیک ببندد.

در این گرندپری، در همان دور ابتدایی، مدعیان کسب عنوان قهرمانی به هم برخورد کردند و به همین دلیل مجبور شدند به پیت رفته و ادامه رقابتشان را از پشت سر همه رانندگان ادامه دهند.

این آخرین نبرد آنها در ادامه مبارزات طولانی امسال آنها بود، همچنین همیلتون می‌گوید این حادثه منجر به یک دشمنی شخصی نخواهد شد.

راننده مرسدس گفت:

توجه کنید، ما 20 ساله نیستیم، ما الآن هر دو مردان بالغی هستیم بنابراین فکر می‌کنم که اگر شما تنیس دیده باشید، بازیکنهای بزرگ را ببینید، گلف‌بازان بزرگ را ببینید، همچنین به ورزشکاران بزرگ در جهان دقت کنید. ذهنیت همه چیز است.

ذهن چیزی است که تحت کنترل است نه اتفاقات پیرامون آن!

طبیعیه که شما با کسی که پشت شماست در حال مبارزه هستید. یک جمله معروفی هست که می‌گوید: هنر در جنگ آن است که دوستانت را نزدیک و دشمنانت را نزدیکتر نگهداری.

من به دقت سباستین را نگاه می‌کنم، می‌دانم سال قبل چه دستاوردی داشت و چقدر در این مسیر استوار است، نقاط قوت و ضعف او را می‌شناسم و می‌دانم که ماشین او چه نقاط قوت و چه نقاط ضعفی دارد.

فکر می‌کنم که این خیلی خیلی مهم است…..اگر به نادال(نفر اول مردان تنیس دنیا) نگاه کنید و …..وقتی که آنها در حین بازی به آرامش می‌رسند و سپس بعد از بازی به هنگام برد یا باخت چه عکس‌ العملی از خود نشان می‌دهند.

من فکر می‌کنم ستاره‌ها و ورزشکاران واکنشی شبیه به هم از خود نشان می‌دهند که خودشان آن را درست کرده‌اند و من هم سعی می‌کنم پیرو آنان باشم، در حقیقت از انها الهام گرفته‌ام.

فکر می‌کنم که شاید زمانهایی بوده است که او بیشتر از آنچه که من حس کردم از من متنفر بوده است…. اما من سعی می‌کنم که هیچ نوع انرژی منفی وارد زندگیم نشود. مهم نیست که چه می‌نویسند یا مردم چه می‌گویند، من نوعی حصار به دور زندگیم کشیده‌ام که انرژیهای منفی وارد آن نشوند زیرا که فکر می‌کنم عشق بر همه چیز پیروز است و انرژی مثبت همه چیز را فتح می‌کند.

بنابراین در حالیکه شما بعد از باکو و همه این مدت، حتی بعد از حادثه امروز در آغاز مسابقه منتظر جنگ بودید، که کمی هم عجیب و غریب است، برای من مهم نیست. همانطور که گفتم مهم این است که …. شما چگونه بلند می‌شوید.

لوئیس همیلتون و تیم مرسدس بعد از قهرمانی در مکزیک 2017

لوئیس همیلتون و تیم مرسدس بعد از قهرمانی در مکزیک 2017

او اضافه کرد:

من امیدوارم که همه توانسته باشند از رقابتها و بعضی از مبارزاتی که همه ما در طی این رقابتها داشتیم لذت برده باشند و من این بحث و جدال را به سال آینده منتقل نخواهم کرد.

امیدوارم که ما توانسته باشیم فقط مسابقه ناب را به شما نمایش داده باشیم، می‌دانید این لازمه ورزش است که ما در مسیر آن مبارزه می‌کنیم.

من امیدوارم که امروز هیجان انگیز بوده باشد. نبرد کوچکی داشتم …. و مقدار زیادی هم تفریح کردم.

یکی از آنها با فرناندو (آلونسو) بود، واقعاً؟ بیخیال. آن خیلی راحت بود. برای ماشینهای فرمول یک شرم آور است بخصوص بعضی از آنها که اینجا هستند، سبقت بسیار سخت است مخصوصاً بسیار مشکل است که شما درگیر یکی از این مبارزات شوید بدون اینکه بتوانید نیرویی در موتور و چیزهای دیگر ایجاد کنید.

باید راه‌های دیگری برای این مبارزه داشته باشیم. ما امروز مسابقه خوبی داشتیم و تا جایی که یادم می‌آید این تنها رقابتی بود که واقعاً از آن لذت بردم.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

40 دیدگاه

 1. SV5

  55

  29

  برنده بازنده و بازنده برنده! لغات کاملی برای توصیف اون چیزی هستن که همیلتون و فتل امسال نشون دادن. اون طرف فتل میاد از رقیبی تعریف میکنه و میگه شایسته بوده، در حالی که چند بار به خاطر نقص فنی مغلوبش بود و نیم فصل اول که خبری از نقصهای فنی نبود به وضوح عملکرد بهتری داشت. این ور انگلیسی مغروری که هر چقدر دلیل واسه طرفداراش میاریم، قبول نمیکنن مغروره با وجود اینکه برده(با کلی خوش شانسی) باز هم میخواد رقیبشو تخریب کنه و از جنگ روانی خسته نمیشه. هر دوشون چهار قهرمانی دارن ولی بقول حضرت مولانا:
  این یکی شیریست اندر بادیه، آن یکی شیریست اندر بادیه
  این یکی شیریست که آدم میخورد، وان یکی شیریست که آدم میخورد.

  • zereshke

   5

   16

   شرمندتم، ولی این لوزری که میگه، بیشتر به فنهای فتل میگه که میرن تو لایو استریم کردنش، باهاش بحث میکنن که فتل از تو بهتره…
   واقعا لوزر معنی واقعی داره واسه شما…
   که فکر میکنید که با این حرفها، باختها و اشتباهات فتل و بردهای همیلتون رو کوچیک جلوه بدید…
   فتل تو همین مسابقه شخصیتش رو نشون داد، وقتی هم ورشتپن و هم همیلتون ازش سبقت گرفتن با باله میخواست تایر عقب هر دو ماشین رو پنچر کنه، تو فرمول یک، اگه یک ذره بارت باشه، همه این رو میدونن که این کار یک برخورد خیلی جدی هستش که جریمه داره، ولی داورها، به فتل حال دادن…
   درضمن برنده و بازنده، پارسال هم وقتی همیلتون قهرمانی رو به روسبرگ باخت، بهش تبریک گفت و دقیقا گفت که نمیخواد برد روسبرگ رو کوچیک جلوه بدم و حرفی در مورد هیچ چیز نمیزنم، جز اینکه من باختم و روسبرگ برد!!!!
   طرفدارهای فتل میگن، همیلتون خوش شانس بوده، نمیگن که فتل و رایکونن، باهم خودشون رو در سنگاپور نابود کردن و مکانیکهای فراری بودن که در حد مکانیکهای مرسدس عمل نکردن، نمیگن که پارسال همیلتون قهرمانی رو بخاطر یک گرندپری و ترکیدن جعبه دندش از دست داد و با اختلاف 5 امتیاز دوم شد، فتل اصلا در جریان رقابت نبود با همیلتون با این اختلاف 56 امتیازی، شما بگو اصلا هر دو مسابقه رو هم قهرمان میشد فتل و همیلتون حداکثر سوم میشد، باز هم اختلاف یه چیزی تو مایه های، 40 امتیاز بود الان، با اینکه فتل هم تو باکو و هم اینجا، شخصیتش رو نشون داده بود…
   با این حرفا نمیتونی شخصیت عالی همیلتون رو خراب کنی، درضمن مسابقه قبلی که روسبرگ اومده بود کنار براندل، خودش رسما گفت اگه میخواید از همیلتون قهرمانی رو بگیرید، باید اون رو به حاشیه ببرید، کاری که همیلتون امسال انجام داد و همه دارن میگن، این بود که بعداز تعطیلات، کاملا یه آدم دیگه بود که هیچ جور نگذاشت، کسی روی مسابقاتش تاثیر بزاره…
   بهتره، بجای اینکه بخواید همیلتون رو خراب کنید، به این نتیجه برسید که همیلتون بهترین راننده فرمول یک هستش در حال حاضر…

   • zereshke

    3

    4

    تو محاسبم اشتباه کردم، زیاد دقیق نشید روش، اگه فتل میبرد، اختلافی وجود نداشت بدون احتساب این مسابقه…

 2. Rexa25

  34

  15

  من نمیدونم چرا همیلتون تو هر مصاحبه ای باید به یکی بپره
  یعنی فقط فتل بده تو خوب
  روزبرگ هم همینطور
  آلونسو هم همینطور
  مسا هم همینطور
  و تو هیچ نقشی تو اختلافات نداشتی
  خدا رو شکر فعلا با بوتاس رابطه اش خوبه
  دوست دارم چند بار بوتاس زیر بار دستور تیمی نره اختلاف بینشون پیش بیاد ببینم اون هم آدم بدی میشه یا نه

 3. HeiSenBerg

  38

  12

  بله دیگه یکی جون میکنه با ماشین رده حفظ کنه یکی هم مثل فست بوی :/ مثل باقلوا گاز میده وهمه رو رد میکنه این شامل فتلم میشه البته بااین تفاوت که فتل میگه تمام تلاشمو بکار بردم نه اینکه بگه تفریح کردم حداقل شان حریفاشو حفظ میکنه واحترام قائله براشون البته شاید واقعا براش تفریح باشه اگه همین الونسو رو تو ماشین برابر باهمیلتون مینشوندی یکسالم مسابقه ادامه پیدا میکرد نمیتونست سبقت بگیره…

  • zereshke

   5

   9

   واقعا…
   اونقدری که طرفدارهای فتل میان عکس العمل نشون میدن از خودشون، اگه شارژر ماشین فراری رو میگذاشتن اینجا، تو هر مسابقه، احتیاجی به شارژ مجدد قبل از پیچها نداشت…

   • SP7779

    3

    2

    اگه میخوای تیکه بندازی لااقل ی حرفی بزن جالب باشه!!
    خب الان باید ب این حرفت بخندیم یا گریه کنیم؟!

   • الف.ی

    3

    5

    اینو با فتل فن ها هستم
    دقیقا کجای این مصاحبه شیطنت آمیز بوده؟ دیس ندید جمله اش رو تو پاسخ بنویسید
    هر آدمی یه ایراداتی داره ولی شما فکر میکنید فتل هیچ ایرادی نداره ولی همیلتون پراز ایراده فقط بخاطر اینکه در حال حاضر راننده بهتریه نسبت به فتل
    آقا روزبرگ تبریک میگه فتل میگه لیاقتش رو داشت نمیدونم شما که حتی صدای ماشین فرمول رو هم از نزدیک نشنیدید چی میگید این وسط؟

   • سینا نوحی

    0

    0

    داداش شارژر چیز دیگه است?اون اسمش MGU-K که شما ازش حرف میزنی،آقایی که خیلی از فرمولا وان حالیته?

 4. S5

  29

  13

  دم خروسو باور کنیم یا قسم حضرت عباس. دیروز گفتی “فقط میخواستم برگردم و بخشی از رقابت باشم” و ” تعقیب دیگران فاجعه بود” (نقل از پست همیلتون و ولف از رقابت مکزیک میگویند) امروز اومدی میگی “بخش زیادی از مسابقه تفریح بود”!!!!!

  • Saeedsl1

   13

   3

   این همون آدمیه ک اول فصل هر ریس ک میبرد کلی از تیمش تشکر میکرد…

   ولی بعد از سنگاپور و مالزی ک تو حاشیه امنیت قرار گرفت شروع کرد ب انتقاد از ماشین مرسدس

   همه ک مثل فتل نیستن که…

   وقتی همه میگفتن فراری در حد ردبول هم نیست اون تنها کسی بود ک میگف خیلی پیشرفت داشتیم و چشمش رو روی همه اشتباهات و خرابی ها بست و فقط بخاطر ی باکو خودش رو مقصر این شکست معرفی کزد

   همه ک انقد با معرفت نیستن که وقتی بعد از کلی زحمت قهرمانی رو از دست میدن ب تیمشون دلداری بدن…

   فرق است بین بزرگ بودن و ادعای بزرگی داشتن….

 5. Juve

  27

  13

  خودخواهی تو این حرفها موج میزنه. مصاحبه پایان ریس دیروز وتل رو مقایسه کنید با این حرفها. امیدوارم فصل بعد هردوشون ماشین هایی دریک سطح داشته باشن تا بهتر بشه مقایسشون کرد.همین امسال هم اگراتفاقات سنگاپور ومالزی وژاپن پشت سرهم نمیفتاد من فکرمیکنم هرکدومشون آخرفصل قهرمان میشد حقش بوده.هرچندکه بوضوح ماشین مرسدس بطرز عجیبی بهترین ماشینه دو سه سال اخیره.

 6. ramtin

  14

  3

  میشه مسئولین سایت خواهش کنم منبع مقالاتشون رو هم بذارن؟ یا دستکم برای این مصاحبه اگه بگید منبع کجا بوده که ببینیم اصل حرفهای همیلتون چی بوده ممنون میشم .

 7. 77Ali

  19

  12

  به نظرم فصل بعد فتل بايد شيوه شو عوض كنه نگاهى كه فتل به هميلتون داره اون اصلا نداره اين چ مصاحبه ايه من جاى فتل بودم مثل اين مصاحبه نميكردم ديگه اصلا راجبش حرف نميزدم بار ٣وم ٤ ومه كه اينطورى داره مصاحبه ميكنه بر ضد فتل

  • SP7779

   6

   4

   اگه سب هم همینطوری مصاحبه کنه ک چی شد پس!؟تفاوت امثال همیلتون با نیکو و سب و…چیه پس؟!
   این اخلاقیه ک خیلیا ندارن و بخاطرش زود فراموش میشن.

 8. Empt1984

  6

  10

  اصلا لوئيس بد بي تربيت بد اخلاق اصلا بچه پررو
  امسال قهرمان شد ما طرفداراشم عاشقشيم حالا شماها بشينين صبح تا شب پشت سرش صفحه بزارين
  مرسي اه ???

 9. Farid

  7

  8

  ببینید دوستان، وقتی یه موضوعی واسه همه مشخص باشه مثلا همه طرفداران و عوامل تیمها بدونن که همیلتون نه با شانس بلکه با توانایی فنی خودش قهرمان شده دیگه لازم نیست خود طرف بیاد دم به دیقه مصاحبه کنه و بگه من فلان کردم من بهمان کردم و … ولی وقتی هواداران ، پیشکسوتان ، مهندسا و بقیه تیمها اعتقاد داشته باشن قهرمان فصل با شانس و بدشانسی رقیب قهرمان شده و اینو اینجا و اونجا بیان کنن اونوقت اقای مثلا قهرمان هی مصاحبه میکنه و ضد رقیب حرف میزنه تا بلکه متقاعد کنه همه رو که توانایی هاش فقط باعث قهرمانیش بوده!!! ولی کیه که ندونه اگه سباستین با خرابی ماشین مواجه نمیشد عمرا نمیزاشت اب خوش از گلوی این بشر مغرور پایین بره. همین واسه طرفداران f1 بسه که سر جکی هموطن همیلتون ، سباستین وتل رو برتر از همیلتون میدونه. اینو ابتدای فصل هم بیان کرده بود : “اگه بدشانسی نیاره سباستین قهرمان امساله”. !!!!

 10. arefyousefi

  4

  2

  سلام به دوستان فرمول یکیم
  خوشحالم که تو جمعتونم
  واقعا قهرمانی همیلتون سال 2014 و 2015 اسمش قهرمانیه
  مرسدس ستاپش رو رو متوسط هم می ذاشت همه رغیبها رو می گرفت
  با این قوانین به درد نخور برنی اکلستون

 11. benota

  10

  4

  همیلتون خیلی سعی میکنه خودش رو خونسرد و بهتر نشون بده در صورتی که واقعیت اینطور نیست !
  فتل مصاحبه ی خوب و مردانه ای انجام داد با حرف هاش ثابت کرد، اینم از صحبت های همیلتون ، جا داشتی خیلی افتاده تر برخورد میکرد حالا که برنده شده ، تفریح فکر کنم به تماس های رادیویی و خبر دار شدن از موقعیت فتل رو میگه تفریح. شاید پیش خودش واقعا اینطور فکر میکنه، بهر حال جالب نبود.
  با اینکه بیشتر طرفدار مرسدس ام تا فراری اما بیشتر از فتل خوشم میاد تا همیلتون :-/

 12. arefyousefi

  7

  4

  کلا ورشتاپن وقتی تو خط جلو هست همیشهیه مشکلی پیش میاد
  به نظر من تمامی بدبیاری فتل از آذرباییجان شروع شد
  البته ناگفته نماند با اون رفتار ناشیانش
  تا یه هفته هرچقد فکر می کردم نمی تونستم با این موضوع کنار بیام
  و بعدش اون آب و هوای افتضاح سنگاپورو اون بدبیاری
  ولی دوستانم جام 2018 متعلق به فتله
  عاشقشم

  • الف.ی

   3

   4

   و خداوند خجالت را آفرید
   خیزید و خز آرید که هنگام سرخوشان است باد خنک از جانب لوییس وزان است
   چی میگید شما ها؟
   مسابقه مالزی سال پیش و موتور سوزندش رو فراموش کردید؟
   اگر اون اتفاق نمی افتاد الآن همیلتون سه قهرمانی پشت سرهم داشت
   2015
   2016
   2017
   با فورزا فورزا گفتن تیم جاودانه نمیشه اخلاق هواداران و مسئولانش هم مهمه

 13. Mehrdad

  6

  9

  تو‌خوب نمیشی پسر سریع
  چه کینه ای به دل گرفته از فتل
  اون مصاحبه میکنه از این اقا تعریف
  این مصاحبه میکنه بازهم همون حرفهای از روی کینه
  من جای فتل بودم دیگه در مورد این اقا حرف نمیزدم حتی ازش تعریف هم کنی باز بهت تیکه میندازه
  جالبه اول فصل میگفت اومدم مسابقه بدم کاری به حواشی ندارم میخوام تو پیست نشون بدم کیم
  یکم که تو جدول عقب افتاد باز شروع کرد به همین نوع مصاحبه هاش

  • Omid

   4

   1

   cfz جان آخه رک هم حرفشو نمیزنه بدونیم دقیقا چشه!
   به هرحال فتل ادب و اخلاقش درسته شما هم این موضوع رو دیدی که این حرفو میزنی
   حالا میخوای اسم این اخلاق و رفتار درست رو بزار “گرگ در لباس گوسفند”

 14. Omid

  12

  4

  جناب همیلتون، همه ی بیننده های دنیا دیدن ولی انگار خودت یادت رفته
  توی باکو بعد از اون اتفاق صد بار توی رادیو وضعیت فتل رو میپرسیدی و همش اعتراض میکردی که 10 ثانیه پنالتی براش کمه و بیشتر باید جریمه بشه….
  حالا حرف از انرژی مثبت و عشق میزنی

 15. McLaren F1

  5

  3

  درسته که همیلتون برنده ی فصل شد اما فتل برنده ی محبوبیت و احترام مردم شد.
  دم آلونسو گرم که با اون ماشین ضعیف اونجوری رقابت کرد با همیلتونی که به زحمت از ماشین سائوبر سبقت گرفت
  واسه قهرمان بودن خیلی چیزا لازمه مخصوصا فروتنی که همیلتون نداره هیچوقت
  وقتی ورشتپن و بوتاس لپش کردن خیلی واسش سنگین بود
  وقتی نمیتونست از ضعیفترین ماشینا سبقت بگیره با اون هیولاش ولی فتل چپ و راست سبقت میگرفت براش سنگین بود
  بدتر از همه کاری که آلونسو باهاش کرد باعث شد بیاد حرصش با این مصاحبه خالی کنه.

   • McLaren F1

    1

    0

    واقعا دم آلونسو گرم
    از اون خنده دارتر این بود که تو رادیو دائما داشت راجع به موقعیت فتل میپرسید مخصوصا وقتی که نمیتونست از رنو و سائوبر تندتر بره!
    بعد میاد میگه تفریح خوبی بود!
    کجای لپ شدن تفریح خوبیه مخصوصا که بوتاس و ورشتپن لپش کردن؟!
    خلاصه که درسته همیلتون قهرمان شد اما رفتارش و مرامش هیچ تناسبی با جایگاهش نداره
    به قول دوستمون که میگه فتل ضعف اعصاب داره همیلتونم ضعف رفتاری داره
    البته هرکی با همیلتون وارد جنگ روانی بشه باخته چون استاد زیر زیرکی کار کردنه

 16. DR.ARDALAN

  1

  1

  سلام دوستان گرامی و محترم.
  من با دقت نظرات راخواندم. من یک علاقمند به فرمول یک هستم و تمام دوره های آموزش اتومبیلرانی را در امریکا گذراندم و پزشک هم هستم، هر کسی هم که حرفه ای تر کار کند من دوستش دارم.
  یک مورد جالبی که تا بحال من ندیده بودم این نظرات عزیزان هواداران فتل عزیز است،.
  ببینید اسم این هواداری نیست عزیزانم، هواداری یک تعریفی دارد. نام کاری که شما میکنید، جلوه دادن یک قدیس است.من هر چه میخوانم ندیدم یکنفر بگوید فتل فلان عیب را دارد. در مورد صحبت برای ماشین های اینها اکثر اطلاعاتی که شما میدهید اشتباه است. اینکه شما بتوانید بهترین کارایی را از ماشین بگیرید تماما هنر راننده است. فتل دقیقا در این مورد ضعف دارد. هر کسی میگوید نه بیاید با منطق و دلایل علمی بگوید. چیزی که شکا نگاه میکنید یک چیز است، ان چیزی که واقعیت دارد چیزه دیگری است. همانطور که همیلتون اگر به ناگهان از رتبه ها اولی تا سومی به اخر برود، زمان زیادی میبرد تا خودش را پیدا کند، اما فتل سریع خودش را پیدا میکند. فتل بسیار از نظر عصبی ضعیف است اینو بعنوان یک پزشک میگویم. باکو که اصلا نیازی به گفتن ندارد، اوج ضعف اعصابش را نشان داد، و در مقابل همیلتون عکس العمل تندی نداشت، اگر شوماخر جای لوییس بود، فتل را دار زده بود. یا این مشابقه اخری، بارها چند کانال تلویزیونی صحنه فرمان دادن فتل را نشان دادن. زمانی که همیلتون کاملا رد شده بود فتل فرمان را بسمت ماشین لوییس داد در صورتیکه دوربین 360 درجه کاملا نشان داد که اصلا ماشینی به سمت فتل نیامده بود و اصلا نیازی نبود که فرمانش را به سمت همیلتون بدهد.
  ببینید دوستان ااینطوری که شما عزیزان نظر میدهید، اگر یکنفر فرمول یک را نشناسد و نظرات را بخواند فکر میکند فتل نام یک فرازمینی است. اینطوری شما کاری میکنید که همه فکر کنن چقدر ضعف دارد که با اینکار میخواهید انها مشخص نشوند. در صورتیکه اصلا فتل اینقدر ضعف ندارد.فتل بزرگترین ایرادش کار بر روی اعصابش است.
  من در این >

 17. سینا نوحی

  2

  1

  وای خدا،این همیلتون چرا اینجوریه!!خیلی بیش از حد خودشو بزرگ میبینه که میگه فتل خیلی از من متنفره.حدس میزنم خودش از فتل خیلی متنفره که اینجوری حرف میزنه!بعد میگه بیخیال،سبقت از آلونسو خیلی راحت بود!!همه دیدن که حتی با DRS پشت موتور ضعیف هوندا بازم نمیتونست از آلونسو رد شه،حتی تو یه پیچ کاملا Oversteer کرد تو خروج!!خب چرا آخه؟همه چشم دارن عقل هم دارن که فکر کنن.واقعا به نظرم شخصیت جالبی نداره.

دیدگاه خود را بیان کنید