فرمول یک ایرانسباستین فتل در رقابت نزدیک ایجاد شده بر سر پول پوزیشن مسابقه مکزیک، توانست مکس ورشتپن راننده جوان و خوش آتیه ردبول را تنها با اختلاف 0,086 ثانیه شکست دهد. مکس جوان سریعترین زمانش در بخش پایانی تایم گیری روز شنبه را طی اولین دور خود کسب کرد اما در تلاش های بعد از آن نتوانست رکورد خود را بهبود ببخشد، از سوی دیگر راننده فراری توانست با اختلافی بسیار نزدیک اولین پول پوزیشن مکس را برباید.

لوئیس همیلتون پس از همه تلاش هایش نتوانست زمانی سریعتر از مکس کسب کند و در جایگاه سوم قرار گرفت، دیگر راننده مرسدس والتری بوتاس پس از مشکلی که با مکس در پیچ 13 مسابقه پیدا کرد نتواست در تلاش اولش زمانی را ثبت کند و در نهایت به رتبه چهارم خط استارت رضایت داد.

البته لازم به ذکر است اتفاق رخ داده بین مکس و والتری توسط داوران در حال بررسی است.

راننده دوم سرخ پوشان عملکرد راضی کننده ایی نداشت و در رده پنجم بالتر از استبان اکون و دنیل ریکاردو استارت خواهد زد.

اما برای رنو روز بسیار خوبی بود، هر دو راننده این تیم به Q3 راه یافتند و در نهایت جایگاه های هشتم و نهم را کسب کردند و راننده فورس ایندیا، سرجیو پرز را در مسابقه خانگی اش به رده دهم فرستادند.

رانندگان ویلیامز از راه یابی به Q3 باز ماندند و فیلیپه ماسا با اختلاف 0.231 ثانیه پشت سر پرز در جایگاه 11 و لنس استرول در جایگاه 12 قرار گرفتند، استرول جوان اگر در سکتور پایانی کمی بیشتر دقت می کرد شاید زمان خیلی بهتری را به ثبت می رساند.

برندون هارتلی توانست طی دومین حضورش در مسابقات فرمول یک خود را به Q2 برساند و کار خود را در جایگاه 13 پایان دهد.

رانندگان مک لارن با وجود اینکه به مرحله دوم زمانگیری راه پیدا کرده بودند اما به دلیل پنالتی های زیادی که برای تعویض موتور خواهند داشت اقدام به زمانگیری در Q2 نکردند . به رده 14 و 15 زمانگیری رضایت دادند که با توجه به تعداد پنالتی های دریافتی هر دو راننده، فرناندو آلونسو از جایگاه 18 و استافل وندورن از رده 20 مسابقه را شروع خواهند کرد.

هر دو راننده سائوبر در همان Q1 به کار خود پایان دادند و در رده های 16 و 17 زمانگیری قرار گرفتند، رانندگان هاس نیز نتوانستند عملکرد جالبی از خود به نمایش بگذارند و در نهایت به رتبه های 18 و 19 را کسب کردند.

دیگر راننده تورو روسو، پیر گسلی به دلیل مشکل موتوری که در تمرین سوم به آن دچار شد نتوانست در زمانگیری شرکت کند و به رتبه 20 قناعت کرد اما به دلیل پنالتی های همیشگی مکلارن هوندا مسابقه را جلوتر از وندورن و پشت سر ناندو از رده 19 استارت خواهد زد.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

یک دیدگاه

  1. mahdavi3d

    5

    2

    مکس فوق العاده بود.
    منتظرم ببینم عملکرد شگفت انگیز آلونسو و مکلارن هوندا در کیو-1 ، در رقابت امروز هم تکرار می شه یا نه؟ اگر هوندا بتونه پاور پک خوبی برای فصل آتی ارائه کنه ترکیب مکلارن-رنو و تورو روسو-هوندا جان تازه ای به فرمول یک خواهد داد.

دیدگاه خود را بیان کنید