فرمول یک ایران – مزاحمت دوباره راننده ردبول این بار برای راننده مرسدس اتفاق افتاد. والتری بوتاس معتقد است که مکس ورشتپن اولین دورQ3 او را در گرندپری مکزیک خراب کرده است. همچنین این حرکت مرد هلندی توسط ناظرین مسابقات تحت بررسی است.

ورشتپن در انتهای رقابت تعیین خط امروز، پول را با اختلاف کمی نسبت به سباستین فتل از دست داد. او در اولین زمان گیری در Q3 عقب ماند این همانجایی است که مسیر او توسط بوتاس در قسمتی که وارد استادیوم می‌شدند بریده شد.

راننده ردبول در سمت چپ خروجی پیچ 12 باقی ماند یعنی جایی که ماشینها به استادیوم می‌رسند، اما بوتاس خیلی به او نزدیک بود در حدی که احتمال برخورد داشت و در همانجا از داخل سمت راست به سمت گوشه پیچ حرکت کرد.

بوتاس در هرپین از سمت چپ در حال عبور بود که لاستیکهایش را قفل کرد و دورش از دست رفت. بعنی اینکه او برای کسب رده در تعیین خط تنها یک دور دیگر داشت.

بوتاس بعد از کسب رده چهارم در Q3 به خبرنگار شبکه تلویزیونی گفت:

من قبل از سکتور آخر می‌دیدم که او چقدر کند است.

او خیلی آهسته در خروجی پیچ 12 حرکت می‌کرد و مسیر مرا برای ورود به پیچ 13 اشغال کرد و آنجا من لاستیکم را قفل کردم و در نتیجه دورم را از دست دادم.

این راننده فنلاندی اضافه کرد که او مجبور بوده است که در دور دوم تعیین خط خیلی احتیاط کند تا دور موفقی باشد:

چون قبل از این مزاحمت ورشتپن تنها یک دور زده بودم.

هنگامی که از او پرسیدند که ایا ورشتپن مستحق دریافت پنالتی برای این حرکت هست، پاسخ داد:

من نمی‌دانم. این به من مربوط نیست.

نمی دانم که کتاب قانون دقیقاً در اینباره چه می‌گوید. تنها چیزی که می‌دانم این است که دور من خراب شد و در Q3 به جای دو دور تنها یک دور را به ثبت رساندم.

با این وجود وقتی خبرنگار تلویزیون در این خصوص بیشتر به او فشار آورد، پاسخ داد:

اینطور فکر می‌کنم.

توتو ولف مدیر مرسدس لزوم جریمه شدن ورشتپن را رد کرد اما در مصاحبه با شبکه اسکای اسپورت گفت که او دور بوتاس را خراب کرد.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

6 دیدگاه

 1. max verstapen

  6

  4

  آره خداییش اونایی که تعیین خط رو دیدن همگی معتقدن که ورشتپن مقصر نیس . کافی بود بره سمت راست انموقع بود که بدجوری بهم میخوردن پس بهترین کارو کردو همونجا موند بدشانسی بوتاس بود که اونجا به ورشتپن برخورد کرد
  حالا منتظر باشید بدخواهای ورشتپن که حتی تعیین خطو ندیدن الان میان میگن این پسره اینجوریه اونجوریه پرو هستش باید اخراج بشه و….

 2. امید نورمحمدی

  5

  1

  اینطور که بنظر میرسه این پسر هلندی مجازه هرکاری دلش میخواد انجام بده و هیچوقتم مقصر نیست! من نمیدونم چرا همیشه اسم این وسطه. احتمالا اینم یک توطئه بزرگه که آینده فرمول یکو از این پسره بگیرن. تو سنگاپور که مقصر خود سباستین بود و سبقت خارج از پیستشم اشتباه داوری بود! الانم که بوتاس داره اشتباه میکنه!!! چه آینده ای بشه اینده فرمول یک با این پسر هلندی.

 3. امید نورمحمدی

  3

  0

  یادم رفت بگم. من هم تمرینها و هم تعیین خط مسابقاتو زنده میبینم . اما نظر من بیننده تلوزیونی اصلا نمیتونه نظر درستی باشه. نظر کسی که پشت فرمون نشسته و داره از روبرو میبینه خیلی از نظر بیننده تلوزیون قابل قبولتره.

 4. Ali.M

  2

  1

  به نظرم با این کارای ورشتپن یک دوره توجیهی باید براش بذارن..عب نداره جوونه و خام..تعصب کورکورانه نداشته باشید..بنظرم خیلی سریعه ولی خامِ

دیدگاه خود را بیان کنید