فرمول یک ایراندنیل ریکاردو بعد از تمرینات روز جمعه از انتظارش برای شرکت در جدال سه‌تیمی گرندپری مکزیک گفت.

ریکاردو در تمرین اول در رده‌ی چهارم قرار گرفت. این در حالی بود که از بین تیم‌های مدعی فقط مرسدسی‌ها، با تایر اولتراسافت اقدام به ثبت زمان کردند و توانستند در آن جلسه یک-دو کنند.

در تمرین دوم با وجود این که فقط پنج دهم ثانیه‌، شش راننده‌ی برتر -که همگی از ردبول، فراری و مرسدس بوند- را از هم جدا می‌کرد اما گورکن توانست با ثبت سریع‌ترین زمان، در صدر جدول تمرین دوم قرار بگیرد.

استرالیایی بعد از تمرین دوم گفت:

در صدر بودن همیشه خوب است! حس جالبی به آدم می‌دهد. کم کم بالا آمدیم. زمان‌ها به کنار، ما پیشرفت کرده‌ایم.

در دورهای متوالی هنوز می‌توانیم سریع‌تر باشیم اما در تک‌دورها و با سوخت کم، خیلی به صدر جدول نزدیک شده‌ایم.

مثل همیشه، مسابقه خیلی نزدیک خواهد بود. در مسابقات پایانی فصل، رقابت سه تیم اول، دشوارتر است.

دنیل ریکاردو تمرین دوم گرندپری مکزیک

دنیل ریکاردو تمرین دوم گرندپری مکزیک

مکس ورشتپن برخلاف همتیمی‌اش روز آسانی نداشت. در تمرین اول کمترین دورها را نسبت به رقبا به ثبت رساند. و البته قطعاتی از خودروی 2018 را به طور آزمایشی بکار برد. در تمرین دوم هم، موتور کهنه‌ی خودرویش از کار افتاد.

سرعت ماشین خوب است و این نکته‌ی بسیار خوبی است. تنها مشکل، دورهای کمی بود که در تمرینات روز اول به ثبت رساندم.

چند قطعه‌ی جدید استفاده کردم. تیم می‌خواست بیشتر از آن‌ها اطلاعات بگیرد اما من گفتم “اوکی، باید از همان قطعات قبلی استفاده کنیم”.

کلی تایم تمرینی از دست دادم. با زمان کم واقعا نمی‌توانید به تنظیمات مناسب برسید.

در تمرین دوم هم به دنبال بالانس کردن خودرو بودم. چون در تمرین صبح نتوانستم به آن برسم.

می‌توانستم قدری بهتر از این باشم. اما حداقل خودرو هنوز سریع است. حتی زمانی که برای پیدا کردن بالانس در تقلا بودم، زمان سوم را ثبت کردم!

بعد از آن هم که فکر می‌کنم موتور دچار مشکل شد. چون قدیمی بود، مشکلی پیش نخواهد آمد.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

2 دیدگاه

 1. مرسدس.

  14

  1

  رقابت دو تیمی، نه سه تیمی.
  مرسدس که دیگه رقابتی نداره، از لحاظ تیمی.
  تکلیف قهرمانی هم احتمالا 90 تا 95% امروز مشخص میشه.

  میماند برای نایب قهرمانی.
  با اینکه به هیچ عنوان علاقه ای به فتل ندارم، اما این را میدانم که راننده ای در سطح او یا قهرمانی یا دیگه فرقی نمیکند.
  فتل و همیلتون، تا حدودی آلونسو، اینها دیگه جز قهرمانی هیچی ارضایشان نمیکند.
  و حق هم دارند، کسی که 3، 4،یا 5 بار قهرمان جهان میشه، دیگه نایب قهرمانی براش اصلا درک و مفهومی ندارد. چون اینها مسابقه هم ندهند، رتبه شان از نایب قهرمانی شروع میشه.

  من اگر جای مدیر ردبول بودم بخاطر بی حرمتی مکس به داور مسابقه، جریمه اش میکردم.
  تحت هیچ شرایطی هیچ ورزشکاری حق ندارد به داور توهین کند،اینکه یک مسابقه بود، طرف در فینال جام جهانی که پربیننده ترین مسابقه جهان است، و رده دوم این پربیننده بودن یک مسابقه اختلافی نجومی با رتبه اول دارد، در ان مسابقه داور خیلی وقتها حتی به اشتباه بازیکن را اخراج کرده، این یعنی نابودی ارزوهای یک بازیکن، مکس بارها و بارها بازم این مسابقات براش تکرار میشه، ولی اون فوتبالیست، معمولا اولین و اخرین بارش است که رسیده است با تیم ملی کشورش به ان سطح از مسابقات، یعنی فینال جام جهانی، اما با این حال که داور اشتباه فاحشی هم کرده، کوچکترین بی حرمتی نمیکنن. خودش قانون را میداند، و میداند که تحت شرایط خلاف قانون از کیمی سبقت گرفته، تازه بی احترامی میکنه،اتفاقا اگر داور پنالتی اعلام نمیکرد ابله بود.من طرفدار فراری نیستم دیگه همه میدانند، اما حرف حق را باید زد، کیمی اینقدر تجربه دارد که بداند در اون اندازه جایی که در کنارش مانده بود در صورت سبقت تخلف میشود، برای همین کوچکترین اعتراضی هم نکرد، چون میدانست جایگاه و سکو برای او است و خودش روی سکو قرار خواهد گرفت.
  فکرم کرده که خیلی کار بزرگی کرده اگر بگه حرفم را پس نمیگیرم.

  مکس جوان با استعداد و آینده داری است اما یک مقدار بیش از اندازه باد شده، یک مقدار باید این باد خالی بشه وگرنه، یک جایی میترکد.
  هر کسی یک جنبه ای دارد، بیش از حد اون
  جنبه اش اگر بهش بهاء بدهند خودش را خراب میکند.
  این در مورد همه صدق میکند، حتی در مورد لوییس و فتل، با اینهمه تجربه ای هم که دارند، بیش از ظرفیتشان اگر بخواهند بزرگشان کنند، خراب میکنند، این یک قانون و اصل در روانپزشکی، و روانپزشکی بالینی است. امکان دارد طرف خیلی بزرگتر از حد جنبه اش باشد، اما باهاش کار میکنند تا برسد به اندازه بزرگی و اسطوره بودنش، بعدا تا اون اندازه بقول معروف بادش میکنند.
  مکس البته دو خصلت دو ملتی را دارد که یکی شرق است و یک غرب، هلندی ها، معروف به ادمهایی با ادا و اصول کاملا با ویژگی های خودنمایی، و بلژیکی ها که مردمانی، در عین اصیل بودن اما پر مدعا. دقیقا هرکول پوآرو میتواند نمونه خوبی از بیشتر خصلت های بلژیکی ها باشد، خوده هرکول پوآرو هم بلژیکی هستش.

  بهرحال اگر قهرمانی مشخص شد، ارزو میکنم که فصل جدید حداقل برای فتل و همیلتون فصلی عاری از تصادف و خرابی های واقعا مسخره باشد، یک تیمی مثل فراری با اون قدمت، و سابقه باید بخاطر بک شمع راننده اش از کورس قهرمانی جا بماند، فتل اگر اون نشکل برای شمعش پیش نمی امد، بازم در رقابت بود و خیلی جلوتر از الان بود. بهرحال گذشت، و رفت، امیدوارم این دو و همه راننده های لایق، واقعا فصل جدید بدون هیچ مشکلی رقابت کنند تا قهرمان واقعا در ابوظبی معلوم شود، و اینطوری حتی اگرهمیلتون مجددا قهرمان شود مطمئنم هواداران فتل از یک فصل مملو از هیجان لذت خواهند برد، همینطور اگر فتل پنجمین قهرمانیش را بگیرد ما هواداران لوییس از یک رقابت جانانه لذت خواهیم برد. خدا کند ماشین های مرسدس، فراری، ردبول، مک لارن، و تا حدودی رنو همگی در یک سطح قرار بگیرند که، اون موقع اون گوی و اون ماشین، و سنگینی کف ترازو بطرف راننده ماهرتر.
  به امید فصل جدید با همین شرایط، فکر کنم همه هوادار ها هم موافق باشند، و دیگه چیزی بنام غول مرسدس یا فراری یا هر کمپانی نباشد و همشون غول باشند.

  سربلند و پایدار باشید.

دیدگاه خود را بیان کنید