فرمول یک ایران – ترکیب تیم های فرمول یک خود را برای یک تکان حسابی در سال 2017 آماده کرده است زیرا قرارداد تعداد زیادی از رانندگان فرمول یک پس از سال جاری به پایان می رسد.

نیکو روزبرگ خودش را برای عقد قرارداد با مرسدس آماده کرده اما آینده ی کیمی رایکونن در فراری هنوز نامشخص است و راننده های زیادی به فراری لینک شده اند از جمله دنیل ریکاردو ناراضی از رقابت های اخیر ردبول.

مانند سال پیش امکان دارد که این آخرین سال جنسن باتن با مک لارن یا حتی فرمول یک باشد احتمال تغییر راننده های رنو نیز وجود دارد.

روزبرگ – ماندن یا نماندن؟

نیکو روزبرگ

قرارداد نیکو در پایان سال به اتمام می رسد اما به نظر روزبرگ تصمیم به تمدید قرارداد خود دارد و اما هنوز هم شایعاتی مبنی بر انتقال او حتی به فراری شنیده می شود مشاور غیر اجرایی مرسدس نیکی لائودا معتقد است که این مسئله باید سریعتر مشخص شود.

راننده ی آلمانی تیم مانور و راننده ی رزرو تیم مرسدس پاسکال ورلاین می تواند جانشین روزبرگ شود البته چندی پیش توتو ولف اظهار داشت که احتمال پیوستن فرناندو آلونسو به مرسدس نیز وجود دارد آلونسویی که یک سال دیگر با مک لارن قرارداد دارد.

 

پایان راه کیمی؟

کیمی رایکونن و سباستین فتل

رایکونن که با عملکردی بهتر از هم تیمی خود سباستین فتل در شش مسابقه ی اول سال سه پودیوم به دست آورده است اما عملکرد سینوسی مرد فنلاندی باعث شده که همچنان آینده ی نامعلومی داشته باشد اشتباهات کوچک در تعیین رده و البته اشتباه بزرگ در حین مسابقه باعث شده تا مسیر برای لینک شدن دیگر رانندگان به فراری باز شود.

روزبرگ ، ریکاردو ، والتری بوتاس و رومن گروژان و حتی سرجیو پرز شانس پیوستن به فراری را دارند و احتمالا فراری بزودی تصمیمی در این باره اتخاذ می کند و اگر رایکونن موفق به ثبت پودیوم های بیشتر شود می تواند آینده ی خود در فراری را تضمین کند.

 

ریکاردو به دنبال ترک ردبول است؟

دنیل ریکاردو فرمول یک موناکو2016

هر دو راننده ی تیم ردبول ، مکس ورشتپن و ریکاردو قراردادهای بلندمدتی با ردبول دارند البته شایعات مبنی بر خروج ریکاردو از ردبول پس از اشتباهات ردبول در گرندپری اسپانیا و سپس در گرندپری موناکو زیاد شد و نارضایتی ریکاردو از تیم غیرقابل چشم پوشی است قطعا ردبول دوباره دارد به اوج خود باز می گردد و برای این کار به راننده ای مثل ریکاردو نیازمند است و سخت از او دفاع می کند اما در صورت لزوم کارلوس ساینز راننده ی تیم توروروسو احتمال اول پیوستن به ردبول است زیرا او تابحال عمکلرد بسیار بهتری نسبت به دنیل کویات داشته و البته بعد از رفتن ریکاردو از ردبول بار سنگینی بر دوش ورشتپن جوان می افتد.

 

بالاخره باتن تمام می شد؟

آلونسو و باتن در مک لارن

باتن که تزلزل ناپذیر بوده و عملکرد تقریبا یکسانی در مک لارن به جا گذاشته مانند سال قبل آینده ی نامعلومی در مک لارن دارد البته اریک بولیر چندی پیش گفته است که مک لارن به زودی نمی خواهد راننده های سال بعد خود را مشخص کند.

مک لارن جوان آینده داری به نام استوفل وندورن در چنته ی خود دارد و وندورن نیز پس از درخشش در گرندپری بحرین و کسب اولین امتیاز سال برای مک لارن منتظر است تا ماجراجویی های 7 ساله ی باتن در مک لارن به پایان برسد تا برای اولین بار به عنوان راننده ی اصلی وارد فرمول یک شود و البته که ران دنیس اعتقاد زیادی به وندورن دارد و چندی پیش به رقیبان هشدار داده بود که به وندورن نزدیک هم نشوند !

در بین رانندگان مک لارن شانس ماندن آلونسو در تیم از دیگر رانندگان بیشتر است البته صحبت هایی مبنی بر پیوستن او به مرسدس نیز شنیده می شود.

 

آینده ی بوتاس و ماسا در ویلیامز؟

فیلیپه ماسا و والتری بوتاس - تیم ویلیامز 2016

چندی پیش فلیپه ماسا گفت که در حال مذاکره با سران ویلیامز هستند و عملکرد او نیز برای این اتفاق به اندازه ی کافی خوب بوده و ماسا تنها راننده ای است که در تمامی رقابت های این فصل موفق به کسب امتیاز شده است.

ماسا همچنان در سن 35 سالگی به دنبال تیمی است که بتواند او را در بین ده راننده ی اول نگه دارد و ویلیامز حتی بعد از افت در سال های اخیر می تواند بهترین گزینه برای او باشد.

بوتاس اما به نظر علاقه ی زیادی به رفتن به یک تیم بزرگ را دارد و او که از سال 2013 در ویلیامز مانده حالا منتظر پیشنهادی از تیم های بزرگ برای جدا شدن از ویلیامز است و حتی صحبت هایی حاکی از پیوستن او به فراری شنیده می شود.

 

و دیگران؟

نیکو هالکنبرگ

در بین 12 راننده و 6 تیم باقی مانده – رنو ، فورس ایندیا ، تورو روسو ، سائوبر ، هاس و مانور – تنها نیکو هالکنبرگ قراردادی برای سال بعد دارد و این شانس بزرگی برای جا به جایی های عظیم در سال بعد است و پیش بینی می شود همراه با قوانین و ماشین های جدید در فرمول یک با رانندگان جدیدی نیز آشنا شویم.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

یک دیدگاه

دیدگاه خود را بیان کنید