فرمول یک ایران – در گرندپری آمریکا زمانی که به مکس ورشتپن آن هم درحالی که آماده رفتن به سکو بود، گفته شد که جایگاه سومش را از دست داده است، هیجانات به حداکثر رسید. اما چه کسی بعد از مسابقه روز یکشنبه ناراحت بود؟ و در کنار همیلتون، چه کسی آمریکا را با پیروزی ترک کرد؟

برندگان

همیلتون غیر ممکن را ممکن کرد

او برای 117 امین بار که یک رکورد جدید در نوع خودش است، مسابقه را از ردیف اول شروع کرد و چهارمین پیروزی پی در پی خود در آستین، 5 امین پیروزی در یک پیست آمریکایی، 9 امین پیروزی فصل و 62 امین پیروزی دوران کاری اش را کسب کرد.

و برای انجام این، رقیبش سباستین فتل را که مسابقه را بسیار مشتاق شروع کرده بود، با سبقت و پس گرفتن جایگاه از دست رفته اش در استارت، شکست داد. سپس با ورشتپن وارد مبارزه پیشتازی شد، که از او نیز سبقت گرفت.

او صبح با اوسین بولت در پیست چرخی زد و سپس در پودیوم با او حرکت به یاد ماندنی “صاعقه بولت” را انجام داد، که می تواند سمبل این مسابقه باشد.

او در حالی راهی مکزیک؛ که ندرتاً آخر هفته خوبی آنجا داشته است؛ می شود که می توان گفت نیمی از جام قهرمانی در دستانش است.

توتو ولف گفت که او قبلاً چنین عملکرد بالایی را از راننده بریتانیایی ندیده است، و می شود حدس زد چرا. سرعت مسابقه ای فراری قوی است اما حالا کسی نمی تواند او را بگیرد.

همیلتون و بولت - گرندپری آمریکا 2017

همیلتون و بولت – گرندپری آمریکا 2017

مرسدس مقتدر تعداد قهرمانی را به چهار رساند

چهارمین قهرمانی پی در پی سازندگان برای مرسدس یک نتیجه فوق العاده بود.

مدیر بخش موتور مرسدس اندی کاول گفت:

این یک دستاورد فوق العاده در یک سال سخت است. فراری رقیب سرسختی بود و این، به همه ما انرژی داد. همه سطح کار را ارتقاء دادند، واقعاً سخت کوش بودند و قهرمانی دیگری را برای ما تضمین کردند. آنچه که باعث شد این خودرو قوی باشد و این نتایج کسب شود، حاصل تلاش های فروتنانه ای است که روزهای متمادی در کارخانه ها انجام گرفته است.

در حالی که توجه رسانه ها و طرفداران؛ به طور طبیعی؛ به مبارزه بین گلادیاتورهای فرمول یک معطوف است، نبرد بین تیم ها بر سر عنوان قهرمانی تجلی بی شمار ساعتی است که صدها نفر برای خلاقیت، الهام و سخت کوشی وقت صرف کردند، افرادی که تجسمی از عزم و خواست تیمی برای موفقیت هستند.

جیمز آلیسن مدیر فنی مرسدس چنین بیان داشت:

هواداران می دانند که این یک ورزش پیچیده است، اما فقط افراد تیم واقعاً درک می کنند که چندین نفر بایستی کارشان را بدون استثناء خوب انجام بدهند تا چنین نتیجه ای ممکن شود. و این کافی نیست که شما فقط یکبار کارتان را درست انجام بدهید و این بایستی هر دو هفته یک بار و در بیشتر اوقات سال ادامه داشته باشد.

او در ادامه افزود:

امسال تغییرات در قوانین طوری طرح ریزی شدند که پیروزی دوباره در این فصل را به طرز غیر قابل تصوری سخت می کردند، بنابراین انجام دادن کاری که هیچ تیمی در تاریخ این ورزش نتوانسته است یعنی ماندن در رقابت، و در صدر ظاهر شدن آن هم بعد از تغییرات اساسی در قوانین؛ فقط با باور بسیار عظیم تمام افراد درگیر در تیم از بالاترین تا پایین ترین سطح، امکان پذیر بود.

رئیس تیم توتو ولف روحیه رقابتی تیم را چنین خلاصه کرد:

ما در تیم مان یک شعار داریم “روزهای سخت روزهایی هستند که رقبای ما افسوس خواهند خورد”. تجربه های تلخ شما را قوی تر می کنند شما آرام بمانید، آنچه اتفاق افتاده است را آنالیز کنید، و برای بهبود تلاش کنید، باعث خواهد شد که به دانش و مقاومت شما افزوده شود. ما شاهد آن حوادث در طول سال ها بودیم، مخصوصاً امسال تجربه های تلخی داشتیم، که همه آنها پاره ای از توسعه تیم هستند.

تیم مرسدس

تیم مرسدس

طرفداران

گفته می شود که در تگزاس همه چیز بزرگتر است، و در آستین حضور مایکل بافر (بازیگر و مجری آمریکایی) گواه بر صحت این گفته، بود. این موضوع باعث شد که رانندگان به شکلی جذاب و دیدنی و البته خیلی آمریکایی وار، به تماشاگران معرفی شوند. اما این معرفی حامل پیامی هم بود: هی، رفقا ما به شما که آنجا بر روی صندلی ها نشسته اید اهمیت می دهیم و  می خواهیم احساس کنید که بیشتر درگیر این رویداد هستید.

اکثر راننده ها این ماجرا را سرگرم کننده توصیف کردند؛ که احتمالاً اعتماد به نفسشان را نیز افزایش داده است. هواداران دوستش داشتند. و استفاده از اوسین بولت نه فقط در چرخاندن پرچم در دور جاگیری برای گرید بلکه در مراسم پودیوم، الهام بخش بود. و همینطور بود استفاده از رئیس جمهور اسبق آمریکا بیل کلینتون در اهدای جوایز به برندگان.

تصور کنید که به تمام این ها برخی مناظر از مسابقه و برخی از سبقت های زیرکانه نیز اضافه شوند. بدون شک به غیر از وضعیت ورشتپن، تمام طرفداران برنده بودند.

کیلینتون و بافر - مراسم قبل از شروع گرندپری آمریکا 2017

کیلینتون و بافر – مراسم قبل از شروع گرندپری آمریکا 2017

ساینز به سرعت جا افتاد

در یک آخر هفته ای که هم تیمی جدیدش در نتیجه بدشانسی از مسابقه کنار رفت، کارلوس ساینز در طول اولین گرندپری اش با رنو رفتار آرام و البته سریع خود را حفظ کرد و سریعاً به خودرو جدیدش عادت کرد و مسابقه را در رده 7 ام به اتمام رساند. او سپس وارد یک رقابت لاستیک به لاستیک با فورس ایندیاها شد و از آنها سبقت گرفت که لحظات هیجان انگیزی برای تماشاچیان بود. تا در همان موقعیت شروع، مسابقه را تمام کند و 6 امتیاز ارزشمند را برای رنو کسب کند که برای قرار گرفتن مجدد تیم بالاتر از هاس در جدول قهرمانی کافی بود.

در عین حال، او بعد از جیانکارلو فیسیکلا در سال 2005 تنها راننده ای است، که در اولین حضورش در رنو امتیاز کسب می کند.

کارلوس ساینز - گرندپری آمریکا 2017

کارلوس ساینز – گرندپری آمریکا 2017

بازندگان

فتل در آستانه شکست

زمانی که او در استارت پیشتازی مسابقه را به دست گرفت، سباستین فتل بایستی فوراً به تحقق رویای خود فکر کرده باشد.

در کل، بعد از مصیبت های اخیر او و فراری، فتل سرانجام یک آخر هفته نسبتاً آرامی را داشت و به نظر می رسید حالا زمان نشان دادن آنچه که او و تیم بارها به زبان آورده اند و به یک شعار بدل شده است : ما بهترین خودرو را داریم، باشد.

اما خیلی قبل تر از آن که همیلتون به شکل شگفت آوری در دور 6 ام مسابقه از او سبقت بگیرد، او می دانست که امروز مرسدس بهتر است.

در روی کاغذ هنوز رقابت قهرمانی تمام نشده است. اما در قلبش فتل بایستی بداند که خسران حالا خیلی نزدیک است.

سباستین فتل - گرندپری آمریکا 2017

سباستین فتل – گرندپری آمریکا 2017

ورشتپن فرای ماکزیمم

ورشتپن عجب مسابقه درخشانی داشت. دقیقاً از استارت او در حال پیشروی بود چون کار زیادی برای انجام دادن، داشت.

او آرام آرام، با اطمینان و اجتناب از تصادف، از رده 16 ام بالا آمد، و این کار را درست و تمیز انجام داد. به قدری که کنجکاو می شوید بدانید اگر به خاطر تعویض موتور جریمه نمی شد، چه جور مسابقه ای را  می توانستیم شاهد باشیم.

با استنشاق بوی پودیوم در قسمت پایانی مسابقه او به رده 4 ام صعود کرد و رایکونن را شکار کرد. و برای هیجان تماشاچیان، در خروج از پیچ ها از او سبقت گرفت، اما چون در حین انجام این کار هر چهار چرخ خودرویش بر روی خط سفید قرار داشت، 5 ثانیه جریمه شد.

قانون، قانون است. اما به نظر خیلی ها؛ فراری و کیمی رایکونن به کنار؛ این جریمه سنگین بود.

مکس ورشتپن - مراسم آغاز گرندپری آمریکا 2017

مکس ورشتپن – مراسم آغاز گرندپری آمریکا 2017

کیمی از دستورات اطاعت می کند

راننده فنلاندی، یک مسابقه قوی برای فراری انجام داد، و این عملکرد عالی را علارغم ساییدگی تایر و مدیریت مصرف سوخت انجام داد و می رفت که جایگاه دوم سکو را کسب کند.

قاعدتاً او را باید در لیست برندگان  قرار می دادیم، اما نه فقط به این دلیل که ورشتپن در دور پایانی از او عبور کرد، بلکه قبل تر نیز با پیروی از دستور تیم جایگاهش را به فتل واگذار کرد و بنابراین در جمع بازندگان قرار گرفت.

هر کسی می تواند استدلال کند که او دومین بازنده فراری است.

کیمی رایکونن - گرندپری آمریکا 2017

کیمی رایکونن – گرندپری آمریکا 2017

بوتاس آزرده شد

دومین فنلاندی در آستین که مسابقه عذاب آوری داشت بوتاس بود. آن هم نه فقط به دلیل این که هم تیمی اش عملکرد بهتری داشت بلکه به این دلیل که او (همیلتون) با سالم نگه داشتن تایرهایش این کار را انجام داده بود.

همچنین بوتاس بلافاصله در موقعیت سختی مقابل ریکاردو قرار گرفت که فقط مدیریتش می کرد، سپس در ادامه نه فقط توسط فتل و رایکونن بلکه به وسیله ورشتپن نیز شکار شد.

در روزی که تیم مرسدس قهرمانی اش در جدول سازندگان را آن هم با کسب پیروزی اعلام کرد، او در مصاحبه رسانه ای بیان داشت که برای کنار آمدن با مسابقات سخت نیاز به زمان دارد. البته به نظر می رسد او به زمان بیشتری از آن چه گفته است نیاز خواهد داشت تا موقعیتش را درک کند و آنچه را که برای رسیدن به موفقیت لازم است فراهم کند. هم تیمی متواضع اش در حالی که از او تمجید می کرد بیان داشت که او از عهده این کار بر خواهد آمد.

بوتاس درگیر با ریکاردو - گرندپری آمریکا 2017

بوتاس درگیر با ریکاردو – گرندپری آمریکا 2017

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

3 دیدگاه

دیدگاه خود را بیان کنید