فرمول یک ایران– بعد از تمرینات مشکل‌ساز روز جمعه، که مکانیک‌های فراری، مجبور به تغییر شاسی خودروی سباستین فتل شدند، راننده‌ی آلمانی از کسب جایگاه دوم در تعیین خط ابراز خرسندی کرد.

البته او در دورهای ابتدایی تایم گیری هم سرعت کافی را نداشت اما پس از اتمام این مرحله و اثبات استارتش از رده‌ی دوم، لبخند به صورت او و اعضای تیم فراری برگشت.

هم خودم و هم تیم، از این نتیجه بسیار خوشحالیم.

دیروز به اندازه‌ی کافی تمرین نکردیم اما امروز، اوضاع خیلی بهتر بود. شروع ضعیفی داشتم. چند مشکل کوچک بود و زیاد با خودرو راحت نبودم.

اوایل تعیین خط، خودرو تحت کنترلم نبود. نمی‌توانستم با پیست هماهنگ شوم. مخصوصا در انتهای سکتور یک. باد هم شدید بود و کار را قدری سخت‌تر کرد.

بالاخره در آخرین اقدامم و در زمان درست، همه چیز خوب پیش رفت. استارت از ردیف اول بسیار حیاتی است چون سرعت مسابقه‌ای خوبی داریم.

از چیزی که پیش‌بینی می‌شد، نزدیک‌تر بودیم. اگر خودرو همین سرعت را در مسابقه‌ی فردا هم داشته باشد، رقابت خوبی خواهیم داشت.

ماشین SF70H تیم فراری

لوئیس همیلتون با برتری 59 امتیازی خود، مسابقه‌ی امروز را از جایگاه اول استارت خواهد زد. اگر فتل بخواهد امیدهای قهرمانی‌اش را زنده نگه دارد، باید این مسابقه را از بریتانیایی ببرد.

برد این جا کافی نیست. باید مسابقات بعد را هم ببریم!

فتل شب آرامی را شب سر نگذاشت. مکانیک‌های این تیم مشغول ساختن یک ماشین نو بودند تا بتوانند مشکل فرمان‌پذیری فراری شماره 5 را حل کنند.

مکانیک‌ها عالی بودند و کار بزرگی کردند. چند هفته‌ای می‌شود که پرکار هستند. در طول شب بدون اینکه مقررات را زیر پا بگذارند، خودرو را تعمیر کردند.

انجام این کار بزرگ همیشه خطراتی هم دارد. به نظرم یک رکورد دیگر را به نام خودشان ثبت کردند.

امروز ماشین خیلی بهتر بود. خوشحالم که تعمیرات دیشب جواب داد.

همتیمی او کیمی رایکونن، یک بار دیگر در تعیین خط از آلمانی شکست خورد. مرد یخی مسابقه‌ی آمریکا را از رده‌ی پنجم استارت خواهد زد:

تعیین خط کمی پردردسر بود. دورهای خوبی داشتم اما نتوانستم به رده‌های بالاتر برسم. در هر دور، قسمتی از پیست مشکل‌ساز شد و سعی کردم که جبران کنم اما زمان از دست رفت.

واقعا ثبت یک دور کامل و بدون نقص کار دشواری بود. خیلی هم ضعیف نبودیم اما مطمئنا باید بهتر از این باشیم.

نتیجه همین است.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

4 دیدگاه

  1. Ezk1980

    6

    0

    خب اونوقت مرسدس هم دستور مشابهی به بوتاس میده…از این گذشته الان دهه۱۹۷۰ و ۱۹۸۰ نیست قطعا فدراسیون جهانی و چارلی وایتینگ دخالت میکنن نفری۲۵ امتیاز منفی میذارن تو امتیازات جفت راننده های تیمی که از این دستورات بده

دیدگاه خود را بیان کنید