فرمول یک ایران – کریستین هورنر، مدیر تیم ردبول اعلام کرد که مکس ورشتپن، ستاره‌ی جوان این تیم، قراردادش را تا پایان فصل 2020 تمدید کرده است.

بعد از یک فصل و چهار مسابقه با تورو روسو، اعجوبه‌ی هلندی به تیم اصلی ردبول راه یافت و در یک شروع به‌یادماندنی در مسابقه‌ی اسپانیا، اولین پیروزی خود در فرمول یک را کسب کرد.

ورشتپن در مصاحبه‌اش گفت:

مدیران ردبول همیشه با تصمیم‌هایشان نشان داده‌اند که به من اعتقاد و اعتماد کاملی دارند.

وقتی من 16 ساله بودم مرا به برنامه‌ی پرورش رانندگان جوان دعوت کردند. وقتی 17 سالم شد مرا به فرمول یک آوردند. بعد از آن هم که فرصت راندن با خودروی ردبول را در اختیار من قرار دادند و یک شروع باورنکردنی را برایم رقم زدند.

همیشه مرا در رسیدن به آرزوهایم یاری کرده‌اند و من می‌دانم که آرزوی من و تیم یکسان است.

حمایت تک تک افراد تیم چه کارکنان کارخانه چه مکانیک‌ها و مهندسان گاراژ، بدون در نظر گرفتن نتایجم در پیست، همیشه پشت من بوده است.

اوقات خوشی در این تیم داشته‌ام. خوشحالم که به ردبول متعهد بمانم. می‌خواهم افتخارات بیشتری در سال‌های آینده به دست بیاورم.

دنیل ریکاردو و مکس ورشپتن - مسابقه گرندپری مالزی 2017

دنیل ریکاردو و مکس ورشپتن – مسابقه گرندپری مالزی 2017

زمانی که مکس ورشتپن در اوایل فصل دچار مشکلات زیادی شد، شایعات مبنی بر جدایی او شدت گرفت اما قرارداد امروز، این احتمال را از بین برد.

کریستین هورنر هم که اخیرا از انگیزه‌اش برای تمرکز تیم بر موفقیت مکس ورشتپن گفته بود، وعده داد که سال بعد، خودرویی رقابتی را به رانندگانش تحویل خواهد داد.

ما از تصمیم مکس برای تمدید قراردادش بسیار خرسندیم.

شروع خارق‌العاده‌ای در اسپانیا داشتیم. مکس هم از آن مسابقه به بعد همیشه حداکثر تلاش خود را به کار گرفته است.

زمانی که در مالزی به پیروزی رسید و همه‌ی اتفاقات بد این فصل را پشت سر گذاشت، یک لحظه‌ی شگفت‌انگیز برای کل اعضای تیم بود.

او یک راننده‌ی تمام عیار است. استعداد غیرقابل انکاری در پشت فرمان دارد و یک غریزه‌ی منحصربه‌فرد که باعث می‌شود به طور مداوم در این سطح رانندگی کند.

برخلاف سن کمش، او روحیه‌ای متعهد به کار و رویکرد خاصی به یادگیری دارد که حاصل رشد و بلوغ اوست.

با این ویژگی‌ها، حق دارد تشنه‌ی کسب پیروزی و قهرمانی باشد. ما هم می‌خواهیم این مسیر را در کنار او ادامه دهیم و به شکار جام قهرمانی فرمول یک برویم.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

10 دیدگاه

 1. Akbar (Ghasemi)

  14

  10

  دوست دارم سب ۷ تا قهرمانی بیاره بعد از اون تو روزایی که مکس کامل شده و داره واسه قهرمانی میجنگه چپ و راست موی دماغش بشه تا بفهمه که این کار چه دردی داره…

 2. max verstapen

  14

  4

  دلم میخواد اولین کسی باشم که به مکس ورشتپن عزیز و ردبول تبریک میگم امیدوارم تیم ردبول برای فصل بعد ماشین بهتر و رقابتی تری رو مهیا کنه تا راننده های با استعدادش بتونن به آنچه که لیاقتشو دارن دست پیداکنن هوای تازه ای در راه هستش و به احتمال زیاد قهرمان جدیدی رو خواهیم دید .(امیدوارم دوستان متعصب همیلتون فن و فتل فن ناراحت نشده باشن)

 3. مجید

  1

  1

  ردبودل دوتا راننده خوب و خوب تر داره که نگه داشتن خوب تر براش خیلی مهمه.از طرف دیگه فک کنم بزرگترین چالش انتقالی سال بعد انتقال ریکیاردو باشه

دیدگاه خود را بیان کنید