فرمول یک ایران – تیم هاس، پیشنهاد فراری مبنی بر حضور یکی از رانندگان جوانش در این تیم آمریکایی را رد کرد. گانتر استاینر در مصاحبه‌ای که با مجله‌ی ریسر داشت گفت:

هاس و فراری همکاری نزدیکی با هم دارند اما آن‌ها به تصمیمات ما احترام می‌گذارند. آن‌ها از ما درخواستی داشتند و ما هم پاسخ منفی دادیم. مشکلی نیست.

ما از هر دو راننده‌ی تیم راضی هستیم پس فعلا قرار نیست چیزی تغییر کند.

تیم هاس اعلام کرده بود که برای فصل بعد هم، رومن گروژان و کوین مگنوسن را به عنوان رانندگان خود، خواهد داشت.

ما می‌دانیم که فعلا این دو راننده را در اختیار داریم.

یک سال زمان کوتاهی است، گاهی باید برنامه‌ی بلندمدت را هم در نظر گرفت.

ما با حداکثر تلاش و دقت، برنامه‌ریزی می‌کنیم و با رانندگانمان قرارداد می‌بندیم و اهدافمان را با آن‌ها هماهنگ می‌کنیم پس باید به قراردادمان پایبند باشیم.

کوین مگنوسن - رومن گروژان

کوین مگنوسن – رومن گروژان

تیم از ثبات خاصی برخوردار است و رانندگان هم به رشد هاس کمک زیادی کرده‌اند.

نمی‌توانم بگویم اگر کس دیگری در تیم بود، نتایجمان فرق می‌کرد. هنوز آن قدرها تجربه نداریم که بگوییم با آن راننده نتایج بهتری می‌گرفتیم یا برعکس.

بعضی وقت‌ها یادتان ‌می‌رود که امسال، دومین سال حضور ما در فرمول یک است. به نظر می‌رسد که ما چندین سال این جا بوده‌ایم در حالی که این طور نیست!

همه چیز برای ما جدید است.

بعضی وقت‌ها همین ثبات سد راه شما می‌شود -گاهی یک تغییر شما را تقویت می‌کند- اما برای ما که می‌خواهیم پایگاهی در این ورزش داشته باشیم، ثبات مسئله‌ی مهمی است.

فراری مصمم است تا یکی از رانندگان جوان خود -چارلز لکلرک و یا آنتونیو جیوویناتزی- را در فرمول یک محک بزند.

لکلرک در فصل 2016 به قهرمانی جی‌پی3 رسید و هفته‌ی گذشته هم قهرمانی خود را در مسابقات فرمول2، حتمی کرد. او فصل گذشته چهار بار در تمرینات روز جمعه‌ی تیم هاس شرکت کرد و اخیرا هم در مالزی با خودروی تیم سائوبر به پیست رفت.

او تا پایان فصل در سه جلسه‌ی تمرینی دیگر شرکت خواهد کرد و احتمال می‌رود در فصل آینده به تیم سائوبر ملحق شود.

جیوویناتزی هم در فصل 2015 به نایب قهرمانی مسابقات فرمول3 اروپایی رسید و این عنوان را در سال 2016، در مسابقات جی‌پی2 تکرار کرد.

او در مسابقات ابتدایی فصل جاری  (استرالیا و چین) جایگزین پاسکال ورلاین مصدوم شده بود.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

7 دیدگاه

 1. max verstapen

  9

  5

  راننده های فعلی هاس در یک سطح هستن البته گروژان کمی تجربش بیشتره واز زمان فعالیت لوتوس تا به حال حضور داشته . فکرمیکنم اگه ماشین رقابتی دراختیارشون قراربگیره بتونن توانایی هاشونو بیشتر نشون بدن. فراری هم اگه دلو جراتشو داره مثل ردبول به جوانانش بیشتر فرصت بده گاهی وقتا فکرمیکنم جرج راسل راننده ی جوان مرسدس احتمال اینکه رانندگی کنه درفرمول یک بیشتر از چارلز لکلرک در فراری باشه باشه! خیلی خنده داره که جوان های حاضر در تیم های بزرگ مثل چارلز لکرک جیو ویناتزی جرج راسل و لاندو نوریس الان آرزو میکردن توی ردبول بودن! چون احتمال حضورشون در مسابقات بیشتر بود. زنده باد ردبول

 2. Rexa25

  7

  0

  به نظرم هاس جای مناسب تریه برای تربیت راننده های جوان تر به علت رقابت بالای میانه جدول
  اگه فراری جای دیگری برای راننده هاش پیدا نکنه تنها گزینه سائوبره ولی سرنوشت ورلاین و اریکسن چی میشه؟

  • Akbar (Ghasemi)

   2

   1

   اتفاقا سایوبر امسال از موتور به روز فراری استفاده کنه به نظرم بتونه خودشو از آخر جدول جدا کنه بلکه راننده هاش بتونن به جز خودشون با دیگران هم رقابت کنن، احتمالا توروروسو با موتوری که از هوندا میگیره کاندید آخر شدن باشه

 3. Seb vetel

  5

  0

  به نظرم اگه فضا داده بشه به رانندگان جوان فراری مخصوصا لکرک میتونن خودشونو نشون بدن هاس هم گزینه خوبیه برای رانندگان جوان فراری تاتجربه کسب کنند.بعدتیم سائوبر. vettttttel 5

  • Red revolution

   3

   3

   شارل یا چارلز لکلرک امسال کارنامه خیره کننده ای داشته.
   نمیدونم چقدر به واقعیت نزدیکه، بنظرم اگر بپای ورشتاپن نمیرسه ولی در شرایط برابر از اکون برتر خواهد بود. امیدوارم سال آینده بیاد سائوبر و سائوبر هم ماشینی درحد تیمهای میانه جدول بسازه با۲۶ سال سابقش.
   لااقل از توروروسو هوندا بالاتر!

   • Akbar (Ghasemi)

    3

    0

    بپای ورشتپن نرسه ولی از اکون بهتر باشه؟!؟! اکون با ماشین بسیار نزدیک به هم ورشتپن رو توی رقابت های جونیور شکست داده پس قطعا بهتر هم نباشه ولی دست کمی از ورشتپن نداره…

دیدگاه خود را بیان کنید