فرمول یک ایران – نیکی لاودا پس از چندین سال سکوت اعلام کرد اگر فداکاری همسرش برگت نبود وی الان در میان ما نبود.

در سال 2005 پس از عمل ناموفق پیوند کلیه لاودا، برگت ویتینگر حاضر شد تا کلیه خود را به افسانه فرمول یک و عشقش اهدا کند. نیکی لاودا در مصاحبه با خبرگذاری براهام بنجینگر آلمان گفت:

من هشت ماه بود که مشکل کلیه داشتم. من از پسرم لوکاس خواستم تا تست های لازم برای پیوند را انجام دهد ولی موفق نبود. پس از آن برگت گفت من این آزمایشات را انجام خواهم داد. از او پرسیدم چرا این کار را می کنی و او در پاسخ گفت چون میخواهم انجامش دهم. به او گفتم من هرگز پیوند کلیه را انجام نخواهم داد چون او مریض بود و من هشتاد سال داشتم. اما او آزمایشات را انجام داد. او سه ماه بر حرف خود پافشاری کرد و گفت من این کار را انجام خواهم داد چون شما را دوست دارم. او هرگز نه سوالی پرسید و نه ترسی از انجام این کار داشت. یک احساس خالص بود ” من این کار را انجام خواهم داد. ” مدت ها به این موضوع فکر کردیم و برای رفتن به بیمارستان برای گرفتن جواب آزمایشات رفتیم و امیدوار بودم تا جواب منفی باشد اما جواب مثبت بود و او کاملا شرایط اهدا کلیه را داشت.

نیکی لائودا ، لوئیس همیلتون و نیکو روزبرگ - تیم مرسدس

نیکی لائودا ، لوئیس همیلتون و نیکو روزبرگ – تیم مرسدس

این زن و شوهر آن زمان هنوز ازدواج نکرده بودند و پس از این اتفاق لاودا که گفته بود هرگز ازدواج نخواهد کرد از حرف خود منصرف شد و در سال 2008 با ناجی خود ازدواج کرد:

من با او ازدواج کردم نه به خاطر اهدای کلیه بلکه به این خاطر که او واقعا زن فوق العاده ای بود. پس از ازدواج ما صاحب دوقلو شدیم مکس و میا. من واقعا خوش شانس بودم که چنین اتفاقی خوبی برایم رخ داد. من الان زمان بیشتری دارم و هیچ استرسی را احساس نمی کنم.

از داشتن دوقلو های کوچک مان خوشحالم. آن ها من را سرزنده و جوان کردند و این را باور دارم که زندگی ام فوق العاده هست. از گذشته اصلا پشیمان نیستم چون زمان متفاوت بود و من هیچ انتخابی نداشتم. من ارتباط بسیار خوبی با لوکاس و ماتیاس دارم و زندگی در اوج لذت برایم است.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

4 دیدگاه

دیدگاه خود را بیان کنید